Krajské soutěže v Libereckém kraji sice budou zahájeny až o následujícím víkendu, o týden dříve se ale rozeběhl okresní přebor Semilska. V jeho úvodním kole bylo k vidění sedm utkání, spousta branek a pouhá jedna remíza.

Okresní přebor

Poniklá – Lomnice B 5:1 (4:0)

Branky: P. Koucký, M. Dobiáš, R. Dobiáš, Hájek, Holubec – Kraus. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Domácímu nováčkovi soutěže vyšel úvod utkání a už ve 25. minutě vedl 3:0. Ještě do přestávky přidali hráči Poniklé čtvrtou branku a tři minuty po změně stran už to bylo 5:0. Domácí poté ve velkém vedru polevili v tempu, ale zápas měli stále pod kontrolou a nepustili hosty do žádné šance. Lomničtí se prosadili až v poslední minutě a alespoň kosmeticky tak upravili zaslouženě vysokou výhru domácích.

Nová Ves – Přepeře B 2:4 (1:2)

Branky: Brendl, Tomášek – Víšek 2, Žabokrtský, Rakouš. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Zápas byl vyrovnaný, šance si vytvořila obě mužstva. Domácí působili fotbalovějším dojmem, ale hosté pozorně bránili a využili slabší formy soupeřova brankáře Palase, jenž se dopustil tří chyb. Hráči Přepeř dokázali všechny potrestat.

Mříčná – Mírová 4:2 (2:1)

Branky: Kubelka 3, J. Jaroš – M. Zelnický, D. Zelnický. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Domácí by chtěli v nastávající sezoně být úspěšnější než v té minulé a hned na úvod je přijel otestovat loňský účastník I. A třídy. Zápas byl vyrovnaný se spoustou šancí na obou stranách, domácí si s nimi dokázali díky střelecky disponovanému Kubelkovi poradit lépe a z tohoto pohledu je jejich vítězství zasloužené.

Libštát – Studenec 1:1 (1:0)

Branky: D. Kobrle – Kupkár. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. V prvním poločase byli lepší hosté, ale do vedení šli paradoxně domácí po střele Kobrleho. Po pauze se karta obrátila. Domácí měli převahu, ale nedokázali proměňovat šance, když třikrát nastřelili tyč. Hosté po ojedinělé akci vyrovnali, prosadil se střelec Kupkár a díky nemohoucnosti domácích si odvezl Studenec bod.

Košťálov B – Stružinec 3:1 (0:1)

Branky: Pálka, Stránský, Janata – Votoček. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Hosté měli raketový nástup, ve druhé minutě se ujali vedení, a když v desáté neproměnili vyloženou brankovou příležitost, bylo to z jejich strany prakticky vše. Domácí postupně přebírali iniciativu, ale v prvním poločase se nedokázali prosadit střelecky. Po změně stran docházely hostům síly. Převaha domácích byla výrazná, vstřelili tři branky, když několik dalších šancí nevyužili. Zaslouženě si připsali tři body.

Bozkov B – Bělá 6:0 (3:0)

Branky: Červený 3, Mazánek, Prousek, Kobrle. Rozhodčí: Mikule. Hráno bez karet. Diváci: 60. Hosté mají v nové sezoně opět nejvyšší ambice, ovšem domácí nastoupili s pěti hráči z A mužstva, kteří se podělili o všechny branky. Rozdíl ve výkonnosti byl markantní. Hráči Bozkova měli po celé utkání výraznou převahu a nepustili soupeře do žádné brankové příležitosti. Na jejich kanonádě se nejvíce podílel Červený, jenž v prvním poločase během osmnácti minut nastřílel hattrick a v dalším průběhu zápasu ještě třikrát trefil břevno.

Jilemnice B – Horní Branná B 3:2 (0:2)

Branky: Metelka 2, Hartych – Strmeň, Hendrych. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:0. Diváci: 100. V prvním poločase byli lepší hosté a zaslouženě šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Domácí o přestávce udělali několik změn v sestavě a jejich výkon šel rapidně nahoru. Brankami v 66. a 70. minutě dokázali vyrovnat, a když už to vypadalo na dělbu bodů, rozhodl Metelka v poslední minutě svojí druhou brankou o výhře domácích.