„Není pro nás lehkého soupeře. S blížícím se závěrem napětí a nervozita stoupá. Snažíme se, aby si to kluci tolik nebrali. Kvalita naší hry je podle mého v poslední době až moc dobrá. Jen se v duchu modlím, aby nám forma vydržela až do konce soutěže,“ přeje si kouč druholigového lídra Václav Kotal.

Třinečtí sídlí přesně v polovině tabulky. Ze sedmi utkání získali na jaře sedm bodů. Nečkovu družinu zdobí především obrovská bojovnost. Třeba v Čáslavi po dvaceti minutách prohrávala o tři góly, utkání přesto dokázala ještě zdramatizovat. „Ten zápas jsem viděl. Jsou opravdu velmi důrazní. Nevzdávají se za žádného stavu. Musíme dřít do poslední minuty,“ zdůrazňuje hradecký lodivod.

Poslední dva duely na malšovickém stadionu přinesly nejen očekávaná vítězství, ale také slušné gólové nadílky (Vlašim 4:0, Sokolov 5:0). Jejich základ byl položen už v samotném úvodu. „Samozřejmě bych si přál, aby to vyšlo i tentokrát. Pro psychiku je to ohromně důležité,“ přikyvuje Kotal. Slezané se naopak v koncovce poměrně trápí, v jarní části nastříleli pouhých pět branek. Postarali se o ně záložník Malíř a útočník Joukl. Nejlepší třinecký kanonýr Ebus Onuchukwu překvapivě vysedává pouze na lavičce.

„Votroci“ si přípravu zpestřili úterním přátelským utkáním s reprezentačním výběrem do devatenácti let. V Nymburku zvítězili 3:1. „Byl to kvalitní zápas s běhavým a rychlým soupeřem. Rozhodně šlo o užitečný test,“ poznamenal Kotal, který bude mít v neděli k dispozici celý kádr, včetně uzdraveného Hochmeistera.

PAVEL KRÁL