Krajský přebor

Úpice – Kratonohy 2:0 (1:0)

Úpická Sparta se ve třetím jarním zápase podruhé představila doma a ani tentokrát Vojnarovu družinu nečekal lehký soupeř, jelikož Kratonohy se před tímto kolem usadily na třetím místě.

Utkání začalo střelou Černého, ale ta se mezi tyče nevešla. Poté z přímého kopu zkusil štěstí Kulhánek, hostujícího Vaníčka v brance však ani on nepřekvapil. V 17. minutě se hosté řítili na Kobose, ten domácí mužstvo podržel a ve 23. minutě opět výborně zasáhl, když nohama vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. Ve 31. minutě poslal Belák krásný balón za obranu na Černého, ten si míč zpracoval a dobře vystřelil. Vaníček sice dobře zasáhl, ale na dorážku Wintera již neměl nárok – 1:0. Ve 40. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu.

Po obyčejném faulu na Wintera na polovině hřiště neudr-želi nervy nejprve Dušek, poté i Škvrňák a oba museli jít do kabin. Nutno dodat, že v obou případech bude zajímavé sledovat výši trestu pro hráče. Do kabin šla každopádně Úpice s jednobrankovým vedením, možná na oko méně zaslouženým, jelikož hosté měli v poli optickou převahu.

Druhý poločas se již nesl pouze v obléhání hostujícího vápna. Úpice si moc sice nevěděla rady, jak vyzrát na urputnou defenzívu, ale na druhou stranu hosté téměř nehrozili.

Pojistku přidal v 81. minutě krásnou střelou do šibenice Marel a o třech bodech bylo rozhodnuto – 2:0. V závěru mohli hosté korigovat, ale trefit se mezi tři tyče jim v druhém poločase nebylo souzeno. „S výsledkem jsme spokojeni, protože nám přineslo tři body, které nutně potřebujeme. S hrou už tak spokojeni nejsme, ale je to složité, pokud soupeř hraje v devíti hráčích před vlastním vápnem," hodnotil vítězné utkání domácí lodivod Jan Vojnar.

Jeho protějšek Karel Vítek samozřejmě spokojen nebyl: „Zbytečná porážka se slabým soupeřem, který se za celý zápas dvakrát trefil mezi naše tři tyče a byl stoprocentně úspěšný. Padesát minut jsme hráli v devíti, přesto jsme domácím byli více než vyrovnaným soupeřem a měli i šance na srovnání skóre. Bohužel se nám to nepodařilo, a tak domácí jednogólové vedení pojistili šest minut před koncem střelou do šibenice."