Atraktivní souboje z čela tabulky, ale také přímé bitvy o záchranu přineslo 16. dějství TRANSPORT Trutnov Okresního přeboru mužů. Ve šlágru kola si to rozdalo třetí Strážné s lídrem soutěže z Mladých Buků. Jedinou trefou rozhodl zápas v 75. minutě nejlepší domácí střelec Michal Stejskal.

Pozornost budí ale i výsledky mužstev z dolních pater tabulky. Dva kolektivy totiž inkasovaly během jediného utkání sedm branek. „Podařilo" se to hráčům Bohuslavic a Bílé Třemešné B. Oba týmy shodou okolností v příštím kole čeká vzájemná bitva.

Strážné – Mladé Buky 1:0 (0:0)

Fakta – branka: Stejskal. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 1:5. Diváci: 60. Vedoucí mužstvo tabulky se na hřišti třetího Strážného představilo ve velmi dobrém světle. Hosté dobře kombinovali a určitě měli více ze hry. Domácí ale poctivě bránili a jejich rychlé protiútoky byly od začátku velmi nebezpečné. Úvodní gólové šance však neproměnili. Hosté si vytvořili také dvě vyložené příležitosti, ty ale skvěle zneškodnil brankář Fesl. I ve druhém poločase se favorit tlačil do útoku, ovšem bez vážnějších příležitostí. Domácí udeřili z jednoho ze svých protiútoků, když je Stejskal střelou k tyči poslal do vedení. Mladé Buky si pak už žádný tlak nevytvořily a tři body zůstaly na hřišti v Dolní Branné.

Kocbeře – Vítězná 1:1 (0:0), na penalty 2:0

Fakta – branky: L. Novák z pen. – V. Robek. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Tradiční derby přineslo na těžkém terénu bojovný fotbal s minimem šancí. Hosté byli z počátku lepším týmem a Jiskru musel několikrát podržet brankář Strasser. Postupem času se hra vyrovnala, ale obrany byly lepší útoků a příležitostí bylo poskrovnu. Po pauze poslal domácí do vedení Lukáš Novák z penalty, když využil zákroku brankáře Daniela na Kulhánka. Hosté v závěru tlačili, ale na šanci si museli počkat do 86. minuty, kdy Robek zaslouženě vyrovnal. V rozstřelu ze značky pokutového kopu dominoval Pavel Strasser, a tak důležitý bonusový bod zůstal v Kocbeřích.

Staré Buky – Mostek 2:1 (0:1)

Fakta – branky: Pálinkáš, Prokop – Lashchuk. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Dobrým výkonem domácí odčinili debakl z minulého kola. Zápas se pro ně ale nevyvíjel dobře, když v první půli neproměnili dvě stoprocentní šance a naopak hosté svou využili Lashchukem. Sokol se nevzdal a dál se tlačil před branku soupeře. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním výsledek zvrátit. Hrálo se však na velice těžkém terénu a na obou stranách hráčům docházely síly. V 65. minutě konečně srovnal krásnou střelou Prokop a po chvíli odražený míč usměrnil do branky Pálinkáš. Hosté neměli ve druhém dějství vůbec nic a domácí si už výhru pohlídali.

Rtyně v P. – Podhůří 5:0 (2:0)

Fakta – branky: Hoffman 3, L. Vlček, Zvara. Rozhodčí: Prokůpek. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Nepříjemné počasí nachystalo oběma týmům těžké podmínky. Celkový výsledek zdaleka neodpovídá průběhu zápasu. Hosté od první minuty ovládli střed hřiště, přehrávali soupeře jak pohybem, tak na míči. Vypracované příležitosti však i s trochou smůly nebo díky výborným zákrokům domácího gólmana neproměnili. A tak udeřili domácí. Nejdříve se střelec Hoffman ve 30. minutě prodral přes hostujícího obránce a z levé strany umístil míč k tyči. Aby toho nebylo málo, o chvilku později zavěsil L. Vlček. To s hostujícím týmem notně otřáslo. Ve druhé půli se znovu prosadil Hoffman a od té doby se utkání jen dohrávalo. Jiskře osud nepřál a odvezla si dost krutý debakl.

Vrchlabí B – Bílá Třemešná B 7:0 (2:0)

Fakta – branky: Pokorný 2, Žďárský 2, Janda, A. Zajíc, Vondráček. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 1:1. Diváci: 55. Po vyrovnaném začátku, v němž si oba celky dokázaly vytvořit příležitosti, otevřela vrchlab-ská rezerva skóre trefou aktivního Pokorného. Gólem do šatny se navíc po hrubce hostující defenzívy prosadil Žďárský. Na startu druhé půle se ranou ze střední vzdálenosti prosadil Janda a od té chvíle byl výsledek jen otázkou konečného skóre. Střelecké představení vrchlabské rezervy se zastavilo na čísle sedm. Zápas se odehrál za stálého deště na umělé trávě.

Bohuslavice – Poříčí 1:7 (1:3)

Fakta – branky: Bureš – Korda 2, Killar, Chaloupka, Pilný, Horák, Romančák. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:1. Diváci: 30. V souboji dvou týmů z dolní části tabulky bylo k vidění pěkné utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, góly však padaly takřka výhradně do jedné branky. Domácí fotbalisté sice měli míč častěji na svých kopačkách, hosté však dokázali trestat chyby jejich obrany a nakonec si připsali jasné vítězství.

Lánov – Janské Lázně 5:3 (3:1)

Fakta – branky: Škoda 2, Martin Pulpán, Milan Půlpán, Šafařík – Hromádko, Mihalík, Koblížek. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (Schmidt). Diváci: 50. Lánov pod vedením nového trenéra udeřil již v prvních minutách po kolmicích Tošovského. Dvakrát se prosadil dobře hrající Škoda a jednou z penalty Martin Pulpán. Hosté do poločasu snížili a ve druhé půli po dorážce vstřelili kontaktní branku. Domácí Schmidt se následně nechal vyloučit po kritice rozhodčího a soupeř Lánovské zatlačil. Po brejku však nestárnoucí matador Milan Půlpán zvýšil na 4:2. Hosté ještě jednou vykřesali naději na vyrovnání, ale dobře hrající Šafařík přidal v poslední minutě brankovou pojistku.

Kanonýrům odskočili Robek s Lashchukem

Šestnácté kolo nejvyšší okresní soutěže na Trutnovsku nabídlo fotbalovým příznivcům 34 branek. Připomeňme si proto, kteří hráči se již v aktuálním ročníku zapsali do střelecké listiny.

Střelci v přeboru

Mladé Buky (46): Pavel Ruml 12, Zdeněk Maňuch 7, Michael Štěpánek 6, Tomáš Brhel 5, Marcel Štěpánek 4, Michael Liška 2, Ondřej Kvíčala 2, Juraj Sucháň 2, Pavel Hrubeš 2, Denis Voňka, Michal Moravec, Radek Klossovski, Jan Špička.
Kocbeře (36): Zbyněk Šmíd 10, Lukáš Novák 4, Matouš Blažek 3, Zdeněk Horák 3, Václav Hanuš 3, Vít Jarolím 3, Vojtěch Hulík 2, Radim Kulhánek 2, Tomáš Béna 2, Lukáš Gogolák, Roman Albín, vl. 2.

Strážné (39): Michal Stejskal 11, Jan Jiřička 8, Martin Kalenský 3, Tomáš Grégr 3, Michal Koldovský 2, Willibald Bradler 2, Alex Hampl 2, Martin Janoch 2, Jan Srnský 2, Radek Sokol, Antonín Skrbek, Jan Plecháč, Jan Růžička.

Rtyně (35): Martin Hoffman 12, Martin Pich 4, Radek Černý 4, Filip Krátký 4, Šimon Novák 3, Roman Vasiljev 2, Petr Garček 2, Ondřej Zvara 2, Ondřej Seidl, Lukáš Vlček.

Staré Buky (37): Jiří Tošovský 8, Jan Prokop 8, Matěj Brutovský 4, David Pálinkáš 4, Tomáš Sedláček 3, Jan Němeček 2, Lukáš Trunkát 2, Lukáš Záplata 2, Jiří Makovský, Vít Šošovička, Jan Gábrle, vlast.

Vrchlabí B (37): Ondřej Renner 6, Václav Janda 4, Petr Žďárský 4, Jan Fink 3, Tomáš Vejnar 3, Ondra Zarebski 2, Pavel Kraus 2, Miloš Šulc 2, Vladimír Pokorný 2, Petr Vondráček 2, Jaroslav Panýr, Lukáš Hawel, Kryštof Jech, Tomáš Kroczek, Michal Tauchman, Milan Herz, Antonín Zajíc.

Vítězná (40): Vítězslav Robek (na snímku) 14, Tomáš Krákora 5, Michal Kotopulos 3, Martin Hlavatý 3, Patrik Čechovič 3, Vojtěch Vladeka 3, Patrik Černota 2, Erik Pivoňka 2, Miroslav Vojtíšek, Tomáš Vohnout, Tomáš Ježek, Filip Kňourek, Jiří Pohořelý.

Poříčí (33): Jan Kuric st. 8, Jan Chaloupka 6, Dominik Killar 5, Michal Korda 2, Marek Pilný 2, Stanislav Horák 2, Jaroslav Gruber, Michal Ulrych, Josef Petr, Jakub Potoček, Martin Pavlišta, Jan Romančák, vlastní 2.

Mostek (45): Oleksandr Lashchuk 14, Ondrej Kubín 6, Tomáš Hampl 6, Jiří Brádle 4, Tomáš Krkonoška 3, Michal Bogáň 3, Martin Plch 2, Jan Polák 2, Vojtěch Jirák 2, Dušan Duchek 2, Radek Záruba.

Podhůří (37): Zdeněk Smejkal 9, Stanislav Mlejnek 6, Petr Přívratský 5, David Zdržálek 4, Daniel Zíta 3, Tomáš Hladík 3, Miroslav Svintek 2, Emil Zdržálek 2, Petr Provazník, Tomáš Pařez.

Janské Lázně (27): Michal Dvořák 6, Jan Stránský 4, Miloš Dvořák st. 2, Petr Doležal 2, Radovan Hromádko 2, Roman Koblížek 2, Jaroslav Mihalík 2, Jan Hradecký, Patrik Demuth, Vojtěch Sameš, David Brát, Jan Romančák, Karel Borkovec, vlastní.

Bílá Třemešná B (25): Martin Jákl 8, Tomáš Otradovský 4, Daniel Wagenknecht 4, Patrik Macek 3, Michal Wagenknecht, Jan Stolín, David Kubelka, Jaroslav Jákl, Martin Bednář, Josef Kubelka.

Bohuslavice (30): Dimitros Mucudis 7, Josef Najman 6, Martin Zezula 4, Lukáš Eflér 4, Jiří Bureš 3, Oldřich Křížek 2, Petr Škop 2, Aleš Vilám, Dušan Weiss.

Lánov (28): Jiří Havránek 10, Jaroslav Škoda 5, Petr Šafařík 4, František Schmidt 2, Milan Půlpán 2, Ondřej Pavelka, Ivan Souček, Michal Tringela, Ondřej Kužel, Martin Půlpán.