Kuriózní věc se přihodila v sobotu skupince asi padesáti zlínských fanoušků. Cestou na ligové utkání svého týmu do Jablonce nad Nisou si spletli Turnov s Trutnovem, a tak místo pod Jizerským horami se ocitli o sto kilometrů dál v Krkonoších na zápase okresního přeboru mezi Poříčím a Radvanicemi. Toho, že zaměnili dvě města s podobným názvem, však nakonec asi nelitovali. V Jablonci totiž dostal Zlín výprask 6:1.

Samotný okresní duel vyhrálo Poříčí 2:0 a stále si udržuje šanci na záchranu. K té se dalším vítězstvím přiblížily i Staré Buky, když po středeční výhře nad druhou Bílou Třemešnou doma odrovnali i třetí tým tabulky, Hostinné. Souboj dvou „namočených“ celků Pilníkov – Kunčice se body dělily, ačkoliv hosté vedli v utkání 2:0.

Poříčí – Radvanice 2:0 (0:0). Branky: Pilný 2. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (Bělonožník). Diváků: 130. V utkání dvou posledních celků soutěže hráli domácí o naději, hosté již pouze o prestiž. Úroveň utkání odpovídala postavení týmů v tabulce, kdy nepřesnosti většinou převažovaly. První poločas byl tedy nejvíce zajímavý (mimo gólovky Kracíka) přítomností asi padesáti fanoušků Zlína, kteří hlasitě podporovali domácí v „žluto - modré“ kombinaci podobné svým miláčkům. Na jejich celkem „poklidné“ fandění dohlíželo i dvacet policistů. Ve druhém poločase se již alespoň chvílemi hrál fotbal, ale začalo přibývat i množství tvrdých zákroků, které vyvrcholily ostrým „žlutým“ faulem Jandery a následným „červeným“ oplácením Bělonožníka. Už předtím se ale domácí ujali vedení po proměněné penaltě Pilného, které předcházela hezká „strkačka“ po pravé domácí straně. Do konce utkání se ještě střídali pološance obou celků, kdy skóre na konečných 2:0 v 90. minutě upravil znovu střelec první branky.

Pilníkov – Kunčice 2:2 (1:2). Branky: J. Anděl, Vitvar – Petrák, D. Jeřábek. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Hosté z Kunčic v utkání vedli 0:2. Pilníkovu se podařilo po rohovém kopu brankou do šatny snížit. Ve druhé půli se domácím po pěkné kombinační akci podařilo vyrovnat. Výsledek je s ohledem na vývoj skóre asi spravedlivý, i když Pilníkov měl více brankových příležitostí.

Vrchlabí B – Dolní Kalná 3:5 (1:4).
Branky: 3:5 (1:4). Branky: Janouch, Janda, Vejnar – Najman, Blažek, Jiřička, Ježek, Šulc. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Hosté byli po celý zápas lepší a po zásluze si připsali tříbodový zisk.

Staré Buky – Hostinné 5:3 (2:0).
Branky: Prokop 2, Záplata, Gábrle z pen., Nývlt – D. Kracík, Kvášovský, L. Kracík. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 2:6, ČK: 1:1 (Záplata – Punner). V prvním dějství se hrál celkem vyrovnaný zápas, hosté byli techničtější, domácí zase bojovnější a podařilo se jim dvakrát skórovat. Ve druhém poločase se domácí podstatně zlepšili a vytvořili si tutovky, které dokázali proměnit. Přesto to byla branková přetahovaná s vítěznou tečkou pro Staré Buky. Obě mužstva dohrávala utkání o deseti mužích. Domácí pracně vybojovali další tři body v boji o záchranu v soutěži.

Bílá Třemešná – Podhůří 2:1 (1:1).
Branky: Knapek, J. Kubelka z pen. – Mlejnek z pen. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (J. Kalenský). Diváků: 100. Domácí měli v utkání stálou převahu, řadu šancí ale neproměnili. K zisku všech bodů nakonec stačily dvě vstřelené branky.

Rtyně – Svoboda 4:0 (2:0). Branky: Krátký 2, Garček, Kult. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 1:2. Diváků: 47. Jednostranné utkání tentokráte ve prospěch Rtyně, naprosto zasloužená výhra.

Vítězná – Mladé Buky hraje se dnes od 17 hodin v Pilníkově.

Libeč – Kocbeře odloženo kvůli nezpůsobilému terénu na 4. června od 17.30.

Program 28. kola: Libeč – Pilníkov, Kunčice – Poříčí, Kocbeře – Podhůří, Hostinné – Bílá Třemešná, Svoboda – Vítězná, Dolní Kalná – Staré Buky, Mladé Buky – Vrchlabí B, Radvanice – Rtyně.