Česká republika – Maďarsko 0:0
Středeční duel v Trutnově nabídl divákům rozhodující bitvu o postup a souboj mezi českým a maďarským výběrem si nenechalo ujít bezmála sedm stovek diváků. „Všem děkujeme za to, že přišli a hnali nás dopředu. Jako Trutnovák jsem byl hrdý na to, že mohu na domácím hřišti hájit národní barvy a ještě před tolika lidmi,“ nechal se krátce po utkání slyšet Jan Šťastný, gólman domácího mužstva, kterému k postupu na finálový turnaj stačila remíza.

„Chtěli jsme pochopitelně vyhrát, ale i bezbranková remíza je důvodem k radosti. Postup samozřejmě oslavíme a budeme se společně těšit na příští rok, v němž je na programu finálový turnaj,“ hlásal kapitán českého výběru Jan Holub, hájící jinak barvy Jaroměře.

Češi v předchozích soubojích přehráli regionální výběry Bosny a Hercegoviny (4:0) i San Marina (2:0) a z důvodu lepšího skóre si mohli proti Maďarům dovolit i remízu. K té od začátku vývoj utkání i spěl. Oba soupeři si hleděli především pevných obran a mnoho ofenzivních výpadů k vidění nebylo.

Na vině mohla být i únava z nabitého programu, u Čechů však také problémy se sestavou. Vždyť středopolař Brich musel tým opustit kvůli studijním povinnostem, útočník Malý v úterý odcestoval na dovolenou, jen na lavičce zůstali zranění Holubec s Hlavou a dvě žluté karty do zápasu nepustily rychlonohého Vitebského.

I bez nich ale Východočeši svoji úlohu zvládali. Vynikající part odehrála především stoperská dvojice Holub – Kovář. Penzum práce na hrotu útoku odvedl bojovník Martin Kejzlar. Co ten schytal ran! Vůbec největší šancí Maďarů byla v 15. minutě štiplavá střela z bezprostřední vzdálenosti, kterou zpacifikoval Šťastný. Na druhé straně volaly po penaltě průnik, klička a následný pád Turnera, který však sudí ohodnotil jen žlutou kartou za simulování.

Druhá půle dlouho žádnou zápletku nepřinášela. Až v 65. minutě fauloval na půli hřiště Podolník, a jelikož z rukou sudího uviděl druhou žlutou kartu, museli Češi dohrávat o deseti. Zprvu jako by jim tato situace vyhovovala. Otevřít skóre mohl tradičně aktivní Zezula, jeho rána ale jen prosvištěla kolem tyče brankáře Klézla. V 77. minutě zase nadějnou střelu Kejzlara zastavila obranná hráz.

Maďaři si vyloženou šanci nevypracovali. Tři minuty před koncem navíc střídající Hornyak ošklivě šlápl na Tobiáše a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Ač se nastavovalo pět minut, domácí už potřebný bezbrankový výsledek uhájili a na přes rok se podívají na finálový turnaj Region´s Cupu.

„Samozřejmě se už teď těšíme. Věřím, že všem klukům vydrží zdraví a sejdeme se za rok třeba i ve stejném složení. Parta tady byla skvělá, všichni jsme táhli za jeden provaz a vítězství v kvalifikaci považuji za zasloužené,“ sdělil Deníku gólman Jan Šťastný, jenž se s kolegou Jakubem Vaníčkem zasloužil o to, že Češi na turnaji neinkasovali ani jednu branku.

Ve stejnou dobu hraném utkání na trávníku ve Vrchlabí porazil regionální výběr z Bosny a Hercegoviny soupeře ze San Marina 3:2, ačkoliv poražení dvakrát vedli a rozhodující dva góly inkasovali až v rozmezí od 79. do 81. minuty.

Fakta - rozhodčí: Aretopoulos (Řecko). ŽK: 6:4. ČK: 1:1 (65. Podolník - 87. Honyák). Diváci: 612. Česká republika: Šťastný – Tobiáš, Holub, Kovář, Turner – Moravec, Brejcha (87. Hlava), Tauchman (70. Holec), Podolník, Zezula – Kejzlar (96. Holubec).

KONEČNÁ TABULKA
1. Česká republika 2 1 0 6:0 7
2. Maďarsko 2 1 0 5:3 7
3. Bosna a Hercegovina 1 0 2 5:9 3
4. San Marino 0 0 3 3:7 0

Všechny výsledky skupiny:
Česká republika - Bosna a Hercegovina 4:0, San Marino - Maďarsko 1:2, Bosna a Hercegovina . Maďarsko 2:3, San Marino - Česká republika 0:2, Bosna a Hercegovina - San Marino 3:2, Česká republika - Maďarsko 0:0.