Divize C

Zástupci OFS Trutnov: Dvůr Králové, Trutnov.
Ze soutěží ŘKFČ sestupuje (díky reorganizaci soutěží) z každé skupiny divizí pouze poslední tým.
Zatímco královédvorští fotbalisté v závěru soutěže řeší jen příjemné starosti (zda skončí na 4., 5. nebo 6. místě), Trutnov má už dávno jisté, že jako jediný tým divizní skupinu C opustí a od příští sezony bude hrát nejvyšší oblastní soutěž.

Krajský přebor

Zástupce OFS Trutnov: Dvůr Králové B.
Z Krajského přeboru Královéhradeckého kraje postoupí do divize vítěz. Do I. A třídy sestoupí mužstva, která se umístí na 15. a 16. místě konečné tabulky. Družstvo, které se umístí na 14. místě, sehraje baráž o setrvání v KP s mužstvem, které se umístí na 3. místě konečné tabulky I. A třídy.
Dvorská rezerva podobně jako její A mužstvo nemá v soutěži žádný problém. V posledních dvou kolech zabojuje v roli nováčka o třetí pozici, skončit může nejhůře na sedmé příčce.

I. A třída

Zástupce OFS Trutnov: Vrchlabí.
Do KP postoupí z I. A třídy přímo mužstva na 1. a 2. místě konečné tabulky. Mužstvo na 3. místě sehraje baráž o účast v KP se 14. mužstvem této soutěže.
Z I. A do I. B třídy sestoupí přímo mužstva, která se umístí na 13. a 14. místě tabulky. Mužstvo, které se umístí na 12. místě tabulky, sehraje baráž o I. A třídu s mužstvem, které se umístí na 2. místě I. B třídy a bude mít větší počet bodů.
Vrchlabští jsou dvě kola před koncem sezony desátí a na dvanáctý Chlumec mají čtyřbodový náskok. V závěrečných kolech jej ale parta z Podkrkonoší nesmí ztratit. Jinak by ji čekala baráž s druhým celkem I. B třídy, sk. B, jímž je Nové Město.

I. B třída

Zástupci OFS Trutnov: Úpice, B. Třemešná, Janské Lázně, Rudník, Žacléř, Mladé Buky, Mostek, Trutnov B.
Z I. B třídy postoupí do I. A třídy vítězové skupin A a B. Do baráže pak jde bodově lepší ze dvou týmů na druhých místech.
Do okresních přeborů z I. B třídy sestoupí celkem 5 mužstev. Vždy poslední dva z obou skupin, tzn. na 13. a 14. místě a dále mužstvo s menším počtem bodů na 12. místě.
Jistý postup do I. A třídy mají již delší dobu fotbalisté z Úpice. Hráči Bílé Třemešné budou v posledních dvou kolech hájit skvělé druhé místo, na baráž ale myslet nemohou, jelikož v B skupině tuto pozici drží Nové Město, které má o dost bohatší bodové konto. Pouze o vylepšení stávajících pozic ve středu tabulky budou usilovat Janské Lázně, Rudník, Žacléř a Mladé Buky. Dvanáctý je zatím Mostek a k jistotě záchrany mu stačí šest bodů – s ohledem na bodové zisky týmů kolem 12. místa ve skupině B. Když získají Lebedovi svěřenci body dva, bude jistý sestup trutnovské rezervy. Ta, aby se zachránila, musí Mostek v tabulce bodově přeskočit a ještě posbírat více bodů než 12. celek skupiny B.
O konečném pořadí rozhoduje v případě rovnosti bodů vzájemné utkání, popřípadě minitabulka ze vzájemných utkání.
Baráže začínají ihned po skončení soutěží a hrají se pohárovým způsobem.