Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Prapor okresu drží v I.B třídě jen Mírová

Pojizeří - Nejlépe postaveným mužstvem vtabulce I.B třídy východ je na pátém místě Mírová, která vderby udolala 2:1 Rovensko.

13.10.2009

Ilustrační foto - fotbalFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

V dalším okresním derby se Studencem si teprve druhou výhru připsala Rokytnice. Horní Branná ani Víchová na své soupeře z Jablonecka nestačily. Další zápasy 10. kola: M. Skála – Mšeno B 3:2, Zásada – Doubí 2:1, Maršovice – Jenišovice 0:0.

Držkov – Víchová 3:0 (1:0)

Hosté začali s přílišným respektem a vyvrcholilo to v 10. minutě, když dostali branku. Dvakrát se poté Víchováci dostali až před brankáře Švermu, ale ten vždy ideálně zakročil. Na začátku druhé půle byli hosté blízko k vyrovnání, ale domácí z rychlého protiútoku hlavičkou Sumera zvýšili na 2:0. Poté přišla další chyba a třetí gól ve víchovské síti. Zbytek zápasu se už jen v klidu dohrával.

Branky: 10. a 64. Prousek, 57. Sumer. Rozhodčí: Ujka. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Víchová: Pivoňka – Špidlen, Klimenta, Matuš (62. P. Hartig), Vrhel – Kuřík (75. L. Hanč), Rypl, Z. Hartig, Bujárek – Kučera, Heřmanský (55. Tuže).

Rokytnice – Studenec 4:2 (1:0)

Domácí začali zodpovědně, Neumann ranou z voleje prověřil brankáře Studence Vydru. Ve 25. minutě propasíroval míč po rohu až do branky Halíř – 1:0. Další branka se zrodila až na začátku druhé půle – P. Martínek rozehrál trestňák nečekaně přímo na branku a ze 45 metrů se trefil přesně pod břevno. Vzápětí se hostující obranou prosmýkl Halíř a bylo to 3:0. V 65. minutě snížil po chybě domácí obrany Jodas, ale o deset minut později Málek obešel obránce i brankáře a znovu zvýšil náskok. V 80. minutě už jen snížil na konečných 4:2 J. Bartoň.

Branky: 25. a 55. Halíř, 50. P. Martínek, 77. Málek – 65. Jodas, 80. J. Bartoň. Rozhodčí: Poschko, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (75. Korotvička). Diváků: 60. Rokytnice: Pavlíček – P. Martínek, Kuřina, Havrda, M. Martínek – Málek, Neumann (77. Škrabálek), Trepera – Brož, Halíř (85. Novotný), Zahradník. Studenec: Vydra – Povr, L. Bartoň, Skála, L. Korotvička – V. Korotvička, Tauchman, Kočárek, Stránský (80. Letkovský) – Jodas (60. Kopáček), J. Bartoň.

Plavy – H. Branná 6:4 (4:2)

V zápase bezstarostných obran se urodilo celkem deset branek. Domácí už v 10. minutě vedli 2:0, ale v 16. minutě dokázal snížit J. Šlechta a ve 31. minutě dokonce vyrovnal Jirsa. Zvrat ale nedopustil domácí Brezar, který za tři minuty vrátil Plavům vedení. Na začátku druhé půle hosté srovnali na 3:3. Domácí však zásluhou tref O. Konopáska a Čermáka opět vedli o dvě branky. V 85. minutě zápas zdramatizoval Paulů, ale v 88. minutě důležité tři body pro Plavy pojistil Čermák.

Branky: 3. a 61. O. Konopásek, 10.a 34. Brezar, 82. a 88. Čermák – 16. a 47. J. Šlechta, 31. Jirsa, 85. V. Paulů. Rozhodčí: Marek. ŽK: 1:3. Diváků: 90. H. Branná: Hofman – Dusík (80. Lukeš), Fiedler, Pešina, Novotný (60. T. Zuzánek) – Beneš, V. Paulů, P. Zuzánek, Jirsa – J. Šlechta, Gaudel.

Mírová – Rovensko 2:1 (1:0)

Ve 35. minutě se probíjel před branku Rovenska D. Zelnický, Houška jej fauloval a nařízenou penaltu proměnil Michal Kovář. O tři minuty později mohl přidat další zápis M. Zelnický, ale Vrabec jeho střelu vyrazil na roh. Začátek druhé půle patřil hostům, především Skalický a střídající Zubko zaměstnávali domácí obranu. V 69. minutě se uvolnil Náhlovský, centroval na dobře postaveného Zubka, ale toho předešel Lochman, který hlavičkoval do vlastní branky – 1:1. V 75. Marcel Kovář přihrál pod sebe na Horáka, který zajistil domácím znovu vedení. V závěru se hosté nadechli k náporu, ale Šimek trefil po rohu hlavičkou jen břevno domácí branky.

Branky: 35. Mich. Kovář z penalty, 75. Horák – 69. vlastní Lochman. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 2:3. Diváků: 50. Mírová: Jíra – Mich. Kovář, Kochman, Lochman, M. Zelnický – Horák, Marc. Kovář, Tokan, Císař – D. Zelnický (78. trč), Hejduk. Rovensko: Vrabec – Jirásko, Šimek, Dědeček, Maruška – Houška, Brunclík (46. Zubko), Hanzl, Náhlovský – Skalický, Špína.

Autor: Petr Ježek

13.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
PATRIK HOLOVIČ je druhým nejlepším střelcem I. A třídy. Stráži v dresu Košťálova-Libštátu vstřelil dva góly.

Jablonečtí zabránili fiasku v hodině dvanácté

Žena pomohla zraněnému ze rvačky, někdo ji mezitím ukradl mobil

NAŠI PRVŇÁCI ze ZŠ Komenského Trutnov

Trutnovsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Pelák jako jediný trefil sedm výsledků

Trutnovsko, Pojizeří - Třiatřicet branek nabídlo deset vybraných utkání víkendového pokračování podzimní části TIP ligy. Ve výsledku tipovací soutěže čtenářů Krkonošského deníku ale počet vstřelených gólů v 9. kole nehrál žádnou roli.