Podzimní část sezony rezervě divizního týmu příliš nevyšla. Na své konto si připsala pouze tři vyhrané zápasy a se třinácti body přezimovala mezi třemi nejhoršími celky tabulky na sestupovém místě.

„Zimní přípravu jsme odstartovali koncem ledna a hned z kraje února jsme absolvovali soustředění v Bedřichově. Po celou dobu jsme se potýkali s nedostatkem hráčů, a tak nám v bráně kvůli zranění Semenského musel pomáhat dorostenec Šrajer a v poli na pozici stopera zaskakoval zkušenostmi a přehledem Petr Mynář,“ zhodnotil přípravu trenér týmu Radek Kotrman.

Situace turnovského „béčka“ je samozřejmě oproti ostatním celkům specifická. Jak už sám kouč naznačil, kádr je velice úzký a samozřejmostí tak bude spolupráce s dorostem, zejména však s divizním A týmem, který do krajského přeboru bude dodávat hráče, kteří nedostávají v divizi příliš prostoru.

„Určitě budeme béčku hodně pomáhat. Bude tam chodit třeba až pět hráčů ze širšího kádru A mužstva. Sice začátek bude divoký, protože se termíny zápasů kryjí a my máme dost zraněných, ale krajský přebor pro B tým je důležitý a uděláme pro jeho záchranu společně všechno,“ je si vědom důležitosti rezervního týmu i kouč „áčka“ Jan Broschinský.

Včera Kotrmanův výběr odehrál utkání krajského poháru Libereckého kraje na umělé trávě v Doubí proti celku Rozstání. O víkendu pak už tým čeká ostrý start v duelu jediných dvou B týmů v České Lípě.

SOUPISKA TÝMU

BRANKÁŘI

Semenský, Šrajer

OBRÁNCI

Lhoták, Matoušek, Mynář, Nahodil, Šteffan

ZÁLOŽNÍCI

Smolný, Zdražil, J. Škréta, Jaček, Votoček

ÚTOČNÍCI

Poláček, Žabokrtský, Matějíček

Odešli: Korček, Randák, Čermák (A tým), D. Škréta (Jablonec n. N., dorost).

Přípravné zápasy

Turnov B -

VTJ 4:2

Sl. Liberec, dorost 0:3

Doubí 1:1

Malá Skála 4:6

Bílá 2:3.