Ne všude však zněly i ty závěrečné. V neděli totiž fotbalistům čáru přes rozpočet v mnoha případech udělaly rozmary počasí. A tak se hned na pěti hřištích utkání nehrálo buď vůbec, nebo se přerušilo v průběhu hry a následně odložilo.

Nejlépe okresní přebor rozjeli hráči nového klubu FK Přepeře. Ti na domácí půdě v Semilech rozdrtili Novou Ves. Šlágr kola pak ve Stružinci ovládly Roztoky, které otevřeně projevují zálusk na konečné první místo.

Okresní přebor

Stružinec – Roztoky 1:3 (1:0)

Šlágr předpokládaných favoritů soutěže přišel na řadu hned na úvod. V prvním poločase měli mírnou převahu domácí. Vytvořili si tři brankové příležitosti, ale úspěšní byli pouze jednou, když se prosadil dlouhodobě jeden z nejlepších střelců soutěže Jakub Votoček. Ještě v úvodu druhé půle byli hráči Stružince aktivnější, ale hosté postupně přebírali iniciativu a třemi brankami výsledek otočili. V poslední minutě došlo k nešťastné události, kdy na hřišti zkolaboval stružinecký střelec Votoček a kvůli vyčerpání organismu musel být odvezen do nemocnice.

Fakta – branky: Votoček – Mečíř, Jakub Nýdrle, Kužel. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:0. Diváků: 150.

Přepeře – Nová Ves 8:1 (5:0)

Ambiciózní nováček hned v úvodním utkání naznačil, že bude oživením soutěže. Už v prvním poločase si vypracoval pětibrankové vedení a prakticky tak rozhodl o osudu zápasu. Nechybělo mnoho, aby hosté, kteří se potýkají s absolutním nedostatkem hráčské síly, odjeli s dvoucifernou porážkou. Za domácí tým nastoupila také dvojice posil Ježek – Nesvadba, která však nyní odchází hostovat do SK Semily.

Fakta – branky: Ježek 3, Tokan 3, Víšek, Nesvadba – Tomášek. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Libštát – Bozkov B 1:1 (0:0)

Hosté si udržovali po celý zápas mírnou převahu, kterou ovšem dokázali vyjádřit pouze jednou brankou. A tak přišel trest. Domácí, kteří byli v ofenzivě hodně bezzubí, svou zarputilostí dokázali v závěru vyrovnat po centru Davida Kobrleho a zásluhou Šafářem vymetené šibenice. Díky tomu vybojovali šťastný bod. Jednoznačná ztráta pro rezervu Bozkova.

Fakta – branky: Šafář – Červený. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 5:3. Diváků: 80.

Jilemnice B – Mříčná

Nedohráno. Utkání bylo ve 27. minutě ukončeno pro průtrž mračen. Zápas se bude zřejmě opakovat.

Košťálov B – Bělá

V Košťálově hráči k zápasu ani nenastoupili. Silná přeháňka způsobila, že se hřiště stalo pro fotbalové potřeby nezpůsobilým.

Horní Branná B – Lomnice B

V Horní Branné chybělo deset minut, aby byl dohrán poločas. Silná dešťová přeháňka, která zasáhla takřka celé Semilsko, ale duel předčasně ukončila ve 35. minutě.

Studenec – Víchová

A čtvrtý nedohraný duel úvodního fotbalového kola. Ve Studenci měli také plno práce s tím, aby se raději schovali před velkými kroupami a silným deštěm.

Okresní soutěž

Parádní formu si na úvodní kolo přichystali hráči Poniklé. Na domácí půdě se výsledkem 6:1 vypořádali se soupeřem z Víchové.

Tatobity – Studenec B 1:2 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva dokázala vytvořit několik šancí, šťastnější při jejich zakončování byli nakonec hosté. Ti díky přesným trefám Exnera a Šíra získali premiérové vítězství a tři body.

Fakta – branky: Cimbál – Exner, Šír. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Kruh – SF Studenec 2:1 (0:1)

V úvodu byli lepší domácí, ale neproměnili své šance. Hosté postupně vyrovnali hru a před přestávkou šli do vedení. Ve druhém poločase se aktivity chopil znovu Kruh, jeho nápor gradoval a v poslední čtvrthodině se mu podařilo dvěma trefami skóre otočit. Tým z Dolní Branné tak odjel pokořen.

Fakta – branky: Kužel, Martin Chomanič – Malinský. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 0:1. Diváků: 40.

Přepeře B – Benecko 6:0 (3:0)

Jednoznačná záležitost domácího mužstva. Hráči Přepeř byli ve všech činnostech lepším mužstvem, měli stálou převahu a zaslouženě si připsali tři body. Podobně jako A tým tak i rezerva rozehrála soutěž vysokou výhrou.

Fakta – branky: Rakouš 2, Ježek, Brett, Kopečný, Dědeček. Rozhodčí: Procházka. Bez karet. Diváků: 50.

Martinice – Zálesní Lhota 7:1 (5:0)

Domácí měli raketový nástup a ve dvacáté minutě už vedli 4:0. Také v dalším průběhu si udržovali převahu a bez problémů si připsali tři body. Čtyřmi brankami se blýskl kanonýr Horáček, dvě přidal Morávek.

Fakta – branky: Horáček 4, Morávek 2, Hermon – Pacholík. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Libštát B – Horka

V Libštátu sice odvážně vykročili i do druhého poločasu, po chvíli byl ale zápas přerušen. I zde ho narušilo silné krupobití.

Rovensko B – Vysoké 1:5 (0:2)

Na těžkém terénu poznamenaném průtrží mračen byli hosté lepším mužstvem a zaslouženě si připsali tři body za vysoké vítězství. Toto utkání bylo jediné, které se v nedělním nepřejícím počasí dohrálo.

Fakta – branky: Hanzl – Pastorek 2, Tryzna 2, Vedral. Rozhodčí: Pecina. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

Poniklá – Víchová B 6:1 (2:1)

Domácí měli po celé utkání převahu. V prvním poločase ještě hosté drželi přijatelný výsledek, ale ve druhém Poniklá svoji aktivitu vyjádřila i brankově a zaslouženě si připsala vysokou výhru.

Fakta – branky: R. Dobiáš 2, Zimčák, M. Dobiáš, Holubec, Matějka – Mach. Rozhodčí: Klouda. ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Karel Mazánek, Jaroslav Pich