Pěnčín/Turnov B – Sedmihorky 3:3 (2:2)

V brankovou přestřelku se změnil duel turnovské rezervy a Sedmihorek. Pro hosty byl zápas letošní premiérou, přesto do zápasu vstoupili lépe. V rozmezí mezi 24. a 26. minutou získali zásluhou Špíny a penaltového úspěchu Pavlíčka dvoubrankový náskok. Po druhém gólu ale paradoxně převzali iniciativu domácí v sestavě s Bělíkem, Maňasem nebo Ježkem z A týmu a svěřencům Radka Kotrmana se do půle podařilo dokonce vyrovnat, když úspěšně zamířili Jaček a Korček.

Ve druhé půli domácí začali s elánem a měli více ze hry. Obrat se dokonal po hodině hry, kdy se ze skrumáže prosadil Škréta 3:2. I další průběh patřil domácímu celku, ale hosté dokázali stoprocentně využít brejku, následného trestného kopu a špatného postavení Hyky a zásluhou Pavlíčka vyrovnali na konečných 3:3.

Železný Brod – Košťálov 2:1 (1:0)

Hosté byli nepříjemně překvapeni, když domácí tým zvolil za hrací plochu umělou trávu. Železnobrodská „umělka“ má specifické rozměry, domácí hráči jsou na ni navyklí více, což se projevilo hned po půl hodině. Nejdříve sice zkoušel štěstí Stehlík, ale síť nerozvlnil. Právě ve 31. minutě pak sáhli domácí k dlouhému autovému vhazování, které namířili přímo na branku,před níž hlavou lehce tečoval Šilhan a otevřel skóre.

V průběhu celého zápasu nad fotbalovostí převládala bojovnost, což se projevilo také v minutě pětapadesáté. Gólman Průcha pouze vyrazil míč k Berkovi, který ho uklidil do sítě podruhé.

Domácí čtvrthodiny před koncem mohli definitivně rozhodnout, ale vyběhnutý Průcha stihl alespoň tečovat míč na rohový kop. V závěru zápasu Košťálov korigoval po individuální akci Zboroně, víc už ale nestihl.

Semily – Jablonec n. J. 2:1 (1:0)

Domácí začali aktivně, ale první šance skončila mimo tři tyče. Na první branku tak diváci čekali něco málo přes čtvrt hodiny. Hrmo centroval z přímého kopu, ale jak útočící hráči, tak obrana s Farským v čele, míč nezasáhli. K údivu všech se přesto síť rozvlnila nejen větrem, ale také zásahem balonu. Hosté zahrozili ve 27. minutě, Brož ale vybídnutí Kopeckého trestuhodně nevyužil. I ostatní šance na obou stranách skončily nevyužity.

Aktivitu ve druhé půli převzali, i bez odstoupivšího Zonygy, hosté, ale své příležitosti trestuhodně prohospodařili. V době největšího tlaku pak došlo na opakování duelu Hrmo – Farský. Vítězem byl opět domácí hráč, který brankáře opět zaskočil. V závěru pak sice korigoval Jan Vrána, na vyrovnání to už ale nestačilo.

Ostatní zápasy: Česká Lípa B – Višňová 1:4 (0:1), Desná – Hrádek 0:1 (0:0), Nový Bor – VTJ Rapid 2:1 (1:0). ⋌