Skoro neuvěřitelný výsledek přinesl sobotní odpolední souboj mezi vedoucím týmem okresního přeboru z Přepeř a Mříčnou, posledním mužstvem tabulky. Velký favorit celé soutěže si na své konto připsal obrovitý výsledek 15:1.

Stanovil tím tak suverénně největší rozdíl ve skóre za poslední roky a co víc, na čele tabulky si vypracoval už čtyřbodový náskok. Cestu k postupu mu už zřejmě definitivně umetla porážka Roztok na hřišti Košťálova B

Okresní přebor

Vysokého výsledku ale dosáhli také fotbalisté Bělé, kteří patnáctigólovou kanonádou lídra přeboru zůstali tak trochu zastíněni. I jejich devět „banánů" pro oslabený Studenec si ale zaslouží obdiv. Od magického desetibrankového debaklu totiž nebylo ani zde příliš daleko.

Bělá – Studenec 9:0 (4:0)

Převaha domácích byla v páteční předehrávce patrná ve všech herních činnostech. Hosté, kteří přijeli v hodně nekompletní sestavě, bojovali pouze o to, aby neodjeli s dvoucifernou prohrou. Příznivci Bělé přesto odcházeli ze hřiště náramně spokojeni, když se o devět branek podělilo pět hráčů.

Fakta – branky: Bažík 2, Čokina 2, Vorel 2, Hajna 2, Kukučka. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 0:1. Diváků: 90.

Horní Branná B – Víchová 4:0 (2:0)

Domácí si byli vědomi důležitosti utkání. Od úvodu působili aktivněji, lépe se pohybovali i kombinovali a zaslouženě si připsali tři důležité body.

Zajímavostí je, že během devadesáti minut byly nařízeny hned tři pokutové kopy, všechny v neprospěch hostující Víchové. A protože domácí trio Jón, Fiedler a Hofman v nich nezaváhalo, stanovilo tak základ vysoké výhře zachraňující se Horní Branné B, která má aktuálně na poslední místo v tabulce již čtyřbodový náskok.

Fakta – branky: V. Paulů, Jón z pen., Fiedler z pen., Hofman z pen. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Libštát – Lomnice B

Zápas lokálních rivalů byl kvůli víkendovému turnaji mládeže v Lomnici nad Popelkou odložen. Náhradním termínem je středa 10. června.

Jilemnice B – Bozkov B 2:0 (1:0)

Domácí v dalším existenčním utkání měli více ze hry, vypracovali si několik brankových příležitostí a zaslouženě získali tři důležité body. Jilemnické béčko díky tomu opustilo poslední místo v tabulce. Do pásma sestupu se naopak propadla rezerva Bozkova, která nemá setrvání v přeboru jisté. Záchranu má však, podobně jako soupeř, ve svých rukou.

Fakta – branky: Tejchman, Hartych. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Přepeře – Mříčná 15:1 (10:0)

Kdo je favoritem souboje vedoucího týmu tabulky s trápícím se družstvem ze spodku, to bylo předem dané. Ale ani největší domácí optimista nemohl předpokládat takovýto průběh okořeněný patnácti góly v síti Mříčné.

Už v prvním poločase nastřílely Přepeře deset branek. A přestože ve druhém už nebyli tolik úspěšní v koncovce, těžko se v nejbližších letech diváci na okresním poli dočkají překonání rekordní výhry.

A aby zápisů do historie nebylo málo, zde jsou další zajímavosti: o všech 15 gólů se podělili jen čtyři hráči. Tři z nich si „vystačili" s hattrickem, ofenzivní záložník či útočník Marek Žabokrtský se ale prosadil hned šestkrát a zaznamenal tzv. „double hattrick"!

Radost vítěze utkání navíc umocnila prohra největšího konkurenta v boji o postup z Roztok. Díky tomu si Přepeře prakticky zajistily účast v příštím ročníku I. B třídy.

Fakta – branky: Žabokrtský 6, Peškar 3, Tokan 3, Martínek 3 – J. Jaroš. Rozhodčí: Liška. Bez karet. Diváků: 50.

Stružinec – Nová Ves 1:3 (1:3)

Před tradičně pěknou návštěvou byli domácí prvních dvacet minut aktivnější, ovšem bez brankového vyjádření. Hosté postupně přebírali iniciativu a dali Stružinci lekci z produktivity, když ze tří šancí vytěžili tři branky.

Do druhého poločasu provedli domácí korektury v sestavě, ale Nová Ves pozorně bránila. Tříbodovým ziskem potvrdila dobrou formu z posledních utkání a dává tím vzpomenout na své postupové sezony hrané v největším elánu.

Fakta – branky: Hamáček – Dušta 2, P. Nožička. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:1. Diváků: 210.

Košťálov B – Roztoky 3:2 (2:2)

Krásná divácká kulisa byla v prvním poločase svědkem vyrovnaného a kvalitního duelu. Šance se střídaly na obou stranách a do kabin se šlo zaslouženě za nerozhodného stavu.

Po obrátce měli favorizovaní hosté převahu, ale brankář rezervy Košťálova Jakubičko své mužstvo několikrát podržel. O třech bodech nakonec rozhodl rychlý protiútok, který v 87. minutě proměnil košťálovský J. Stránský. Tím tak zřejmě také uzavřel letošní postupové sny oddílu z Roztok u Jilemnice. Přepeře by nyní musely totiž dvakrát zaváhat, což se nezdá pravděpodobné.

Fakta – branky: Houžvička z pen., Otmar, J. Stránský – Illner, Kužel. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 4:3. Diváků: 200.

Okresní soutěž

Zatímco vyšší soutěž na Semilsku překvapení přinesla, „dole" se pokračovalo takřka podle papírových předpokladů. Vedoucí Martinice i Poniklá si připsaly tři body a stále tak není o postupujícím rozhodnuto.

Poslední měsíc na získání premiérového vítězství mají naopak hráči Benecka. O víkendu se jim nedařilo, inkasovali sedm branek.

Studenec B – Poniklá 1:5 (0:3)

V nervózním utkání měli favorizovaní hosté po celou dobu více ze hry. A protože své šance dokázali využít, zaslouženě si odvezli všechny body. Díky tomu si upevnili druhé místo v tabulce a jsou už jediným týmem, který může o postup připravit objev letošní sezony z Martinic.

Fakta – branky: Havlíček – M. Dobiáš 2, Hájek 2, Holubec. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 4:3. Diváků: 100.

Rovensko B – Víchová B 3:2 (3:0)

V nepříliš pohledném utkání týmů ze spodního patra tabulky si domácí v prvním poločase vypracovali tříbrankový náskok. Víchová B po změně stran snížila na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už nestačila. Poražení tak velmi pravděpodobně skončí letos předposlední. Horší už je jen beznadějně nejhorší celek soutěže z Benecka.

Fakta – branky: Zajíc 2, Novotný – Bujárek, Pavlík. Rozhodčí: Pecina. Bez karet. Diváků: 100.

Libštát B – Vysoké nad Jizerou 2:1 (2:0)

Domácí měli rychlý nástup a brzy se ujali dvoubrankového vedení. Poté byla hra vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Hráčům Vysokého nad Jizerou se podařilo výsledek korigovat. To už se ale psala 80. minuta a na další změnu ve skóre neměl už nikdo další sílu.

Fakta – branky: Semecký, Míka – Holeček. Rozhodčí: Lelek. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Martinice – Horka 5:3 (3:0)

Vyrovnané a pohledné utkání se šancemi na obou stranách. Brankově se dlouho prosazovali pouze domácí a v 75. minutě už vedli 5:0. Přesvědčivý náskok ale logicky vnesl do jejich řad uspokojení a poslední čtvrthodinku si Martinice dovolily zcela vypustit. Horka během šesti minut vstřelila tři góly a schylovalo se k dramatu, to ale vedoucí tým soutěže rezolutně odmítl a připsal si do tabulky další tři body.

Fakta – branky: Horáček 2, Vágenknecht, Kadavý, Galbavý z pen. – Kodym 2 (1x z pen.), Vrbík. Rozhodčí: Honců. ŽK: 0:1. Diváků: 80.

Přepeře B – Zálesní Lhota 0:5 (0:3)

Domácí měli v utkání sice územní převahu, ale hosté pozorně bránili a z rychlých protiútoků dokázali střílet branky. A protože byli nebývale efektivní, odvezli si vysoké vítězství 5:0, o nějž se hattrickem nejvíce zasloužil Korotvička. Zálesní Lhota v poslední týdnech sbírá dobré výsledky a může myslet na lepší polovinu tabulky.

Fakta – branky: Korotvička 3, Šritr, Šmíd. Rozhodčí: Liška. Bez karet. Diváků: 50.

Kruh – Benecko 7:0 (2:0)

V úvodu měli překvapivě převahu hosté, ale brankově se vůbec neprosadili. Favorizovaný Kruh postupně převzal otěže utkání. Do přestávky dal dvě branky a po změně stran už měl drtivou převahu. Po sedmigólovém přídělu odjeli hosté s dalším debaklem, domácí si naopak tři body náležitě užili.

Fakta – branky: Kužel 3, Kučera 2, Marek Salátek 2. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 1:0. Diváků: 60.

Tatobity – Future Studenec 2:2 (2:1)

Ve vyrovnaném utkání vyšel první poločas lépe domácím, ale hosté ve druhé části vyrovnali. Body se tak spravedlivě rozdělily v půli na obě strany.

Fakta – branky: Hořeňák, Marek – Šedivý, Lukeš. Roz.: Soukup. ŽK: 1:1. Diváků: 40.