Divize C

Převýšov - Trutnov 3:2

V prvním poločase měli domácí více ze hry, ale na první gól se čekalo až do 44. minuty, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Kraus.

Po přestávce měl favorizovaný Převýšov až do 75. minuty hru zcela ve své režii. Zaslouženě si vytvořil tříbrankový náskok a mohl přidat i další góly. Hostující gólman Šťastný však své spoluhráče několikrát výrazně podržel.

Deset minut před koncem zápasu snížil Kamitz a vedoucí tým tabulky se začal strachovat o výsledek. V 88. minutě po standardní situaci snížil stejný hráč na rozdíl jediné branky, ale další drama se už nekonalo a tři body zůstaly zaslouženě v Převýšově.

Fakta – branky: 44. a 47. Kraus, 65. vlastní Přívratský – 81. a 88. Kamitz. Rozhodčí: Novák (Nová Paka). ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0. SK Převýšov: Kulovaný – B. Franc, Kouřil, Černý, Hruška – Knobloch, Voženílek, Breda (85. D. Franc), Kraus (65. Novák) – Svoboda, Hrabík (72. Dvořák). FK Trutnov: Šťastný – Makovský, Kozák, Broček (46. Groer), Přívratský – Doubic (46. Musil), Marks, Kamitz, Martínek (66. Ficner) – Hruška, Holubec.

Dvůr Králové - Ústí nad Orlicí 5:1

Pod Hankovým domem se v neděli hrál oboustranně skvělý ofenzivní fotbal. Střelecké konto otevřel poprvé v základu hrající Kořínek, aby gólem do šatny zmrazil hosty precizním trestňákem Kilevník – 2:0. Ústecké vrátila do hry dvacátá vteřina druhé půle, v níž se neméně krásně trefil Vaňous – 2:1. Radost hostů však vydržela krátce. V 53. minutě Kilevníkův pas prodloužil hlavou Kořínek a Čech propálil dobře chytajícího Nováka. Během minuty navíc domácí přidali dva góly po nádherných akcích. Podruhé v zápase se trefil hráč utkání Kořínek a po chvíli dokonal technickou parádu Kilevníka rychlík Samler.

Fakta – branky: 22. a 64. Kořínek, 43. Kilevník, 53. Čech, 65. Samler – 46. Vaňous. Rozhodčí: Štefan (Velké Přílepy). ŽK: 0:1. Diváci: 400. Poločas: 2:0. TJ Dvůr Králové: Ulrych – D. Novák, Kruliš (84. Macek), Rejl, S. Ježek – Samler, Fejk (73. Podolník), Gorol, Kilevník (66. Diviš) – Čech, Kořínek. Jiskra Ústí nad Orlicí: L. Novák – Roupec (63. Kukla), Felgr (69. Kaláb), David, Tomášek – Falta (76. Chasák), Vaňous, Roušar, Felcman – Pászto, Knápek.

Nová Paka - Pardubice B 2:1

Úvodní čtvrthodina přinesla nápor domácích, kteří se prosadili v 15. minutě. Při dlouhém pasu Ptáčka Mičkal zkušeně odclonil bránícího hráče a Urbanec postupoval z úhlu sám na Žáka. Zakončení novopackého středopolaře tentokrát nemělo chybu – 1:0 a domácí šli do zaslouženého vedení. Vyrovnání přišlo o devět minut později, když hlavou lehce tečoval Rydval, a k překvapení všech míč skončil v novopacké síti. V 64. minutě zahráli hosté rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu Kulhánek proměnil ve vítěznou branku.

Fakta – branky: 15. Urbanec, 63. Kulhánek z pen. – 24. Rydval. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. 1. FC Nová Paka: Kanaval – Povr, Ptáček, Kazda, Jisl – Urbanec, Brož (89. Čokina), Rozsévač, Kulhánek – Mičkal (68. Vích), Bažík (58. Mačí). FK Pardubice B: Žák – Baldrych, Kopřiva, Polák, Hanč – Baudyš (74. Kalida), Šejvl, Růžička, Buriánek – Rydval (84. Novotný), Klátil.

Hradec B - Polepy 6:1

Vstup do zápasu se „votrokům“ nepovedl; už ve 3. minutě po chybě obrany inkasovali. Na konci první čtvrthodiny po akci Kopáče a Dvořáka vyrovnal Novotný na 1:1. Od tohoto okamžiku byli Hradečtí aktivnější a ve 29. minutě se po tečované střele Hofmana dostali do vedení. Po změně stran byli „votroci“ jasně lepší a po hezkých akcích vstřelili další čtyři branky.

Fakta – branky: 15. a 49. Novotný, 70. a 79. Krolop, 29. Hofman, 54. Vlček – 3. Libor Křelina. Rozhodčí: Šifalda (Most). ŽK: 0:1. Diváci: 200. Poločas: 2:1. FC Hradec Králové B: Ottmar – Vlček, Janoušek, Kábrt, Malý – Krolop, Dvořák, Veselka (82. Ptáček), Kopáč (69. Tichý) – Novotný, Hofman (78. Korba).

Velim - Nový Bydžov 5:2

Hosté nezachytili úvod utkání a od 4. minuty prohrávali. Po změně stran dvěma góly Bydžov skóre otočil. Následně však bylo brzy srovnáno. Poslední čtvrthodina patřila Velimi, která vstřelila tři branky. Výsledek je pro bydžovský tým až příliš krutý.

Fakta – branky: 4., 57. a 89. Kacafírek, 76. Kubík, 83. Zelinka – 46. Žalman, 54. Blažej. Rozhodčí: Váňa (Praha). Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Žalman, Dudla (84. Valenta) – J. Vaněk (64. Šorm), Ševčík, Věchet, Blažej, Tomeš (79. Obermajer) – Bastin.

Náchod - Kolín 1:1

Domácí začali proti favoritovi opatrně a pykali za to už po čtvrt hodině hry po Stejskalově snadné dorážce do prázdné branky. Náchodští poté vyrovnali hru, na vyrovnání skóre si však museli počkat až do druhé půle. V 69. min. se míč dostal k Malému, který jej z rohu velkého vápna uklidil do kolínské branky.

Fakta – branky: 69. Malý - 15. Stejskal. Rozhodčí: Kembický (Pardubice). ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 0:1. FK Náchod: Baláž – Škoda, Vít, Rompotl, O. Nejman – Srkal, Hubička, Kuneš, Simon, Petr (75. D. Nejman) – Malý (90. Poláček).

Další výsledky – 12. kolo: Mšeno – Admira Praha 0:2, Pěnčín–Turnov – Jablonec B 4:3.

Pořadí: 1. Převýšov (skóre 31:11) 30 bodů, 2. Kolín (24:8) 26, 3. Ústí nad Orlicí (19:18) 21, 4. Polepy (22:20) 20, 5. Dvůr Králové (28:15) 19, 6. Velim (21:23) 19, 7. Admira Praha (17:22) 17, 8. Nová Paka (17:14) 16, 9. Hradec Králové B (18:17) 16, 10. Pěnčín-Turnov (19:21) 16, 11. Jablonec B (24:27) 16, 12. Náchod (14:18) 14, 13. Mšeno (17:22) 12, 14. Pardubice B (16:23) 10, 15. Nový Bydžov (11:28) 8, 16. Trutnov (11:22) 7.