Vítězem se stal tým, který se letos představil pod názvem Pribináčci. O triumf se postarala sedmičlenná parta ve složení: Ivan Souček, Lukáš Hájek, Jiří Havránek, Michal Pružinec, Pavel Horák, Jan Fink a Antonín Zajíc.

Systém turnaje rozdělil osm kolektivů do dvou základních skupin po čtyřech. Zpočátku se tak hrálo „pouze" o umístění, které zvýhodňovalo úspěšné celky při nasazení do vyřazovacích bojů. Z bojů v základních skupinách vzešly jako favorité turnaje čtyři týmy. V áčku to byly celky Ibalgin 2012 a Torzo Legie (oba shodně 7 bodů). V béčku byl první obhájce trofeje Bonduel (9), z druhé pozice postoupili Pribináčci (6).

Všichni čtyři jmenovaní účastníci pak ve čtvrtfinálových utkáních potvrdili své postavení a postoupili do semifinále. V tom prvním remizoval Ibalgin 2012 a Pribináčky 4:4 a o postupu do finále musely rozhodnout pokutové kopy. Ty vyhráli Pribináčci 3:2 a trochu překvapivě postoupili do finále. Ve druhém souboji proti sobě nastoupily celky Torzo Legie proti Bonduel. Prvně jmenovaní vyhráli 3:1 a celkem jednoznačně postoupili do finále.

Pro závěrečné dva duely tak výsledky zajistily zcela stejné dvojice mužstev jako loni. Pouze si však prohodily pozice. V utkání Ibalgin 2012 Bonduel se tentokrát hrálo „jen" o bronz a po remíze 3:3 se k loňskému vítězi otočilo štěstí zády (4:3). Ve finále pak zvítězili Pribináčci 3:2 a nad hlavu tak mohli zvednout pohár pro vítěze 21. ročníku.

Konečné pořadí

1. Pribináčci

2. Torzo Legie

3. Ibalgin 2012

4. Bonduel

Nejlepším střelcem jednodenního klání se stal Dominik Zdržálek z týmu Ibalgin 2012. Nastřílet dokázal 12 branek a na turnaji byl později vyhlášen i nejlepším hráčem. Brankářem turnaje pak pořadatelé označili Petra Stránského z Bonduelu.

(záv, to)