I. A TŘÍDA

Třebechovice – Dvůr Králové B 1:3 (0:3)

Královédvorskou rezervu čekal hned na úvod jara klíčový duel ve hře o postup do krajského přeboru. Na hřišti třetích Třebechovic vyšel Dvoru skvěle začátek zápasu a po svém gólu ve 2. minutě upravoval dorostenec Privara o osm minut později již na 0:2. Domácí si před přestávkou vynutili převahu i šance, brankou do šatny je ale zchladil Privara a ve své obnovené premiéře za Dvůr si připsal cenný hattrick.

Do druhé půle domácí vkročili bleskovým gólem, ve zbytku utkání ale hostující defenzíva držela pevně, přičemž několikrát svůj tým podržel pozorný gólman Daniel.

Janské Lázně – Vrchlabí 2:9 (2:5)

V okresní derby byli na trutnovské umělce po celou dobu lepší hosté a díky své vynikající produktivitě brali v jarní premiéře tři veledůležité body. Již ve 25. vteřině otevřel skóre zkušený Sommer, vyrovnat ale dokázal z trestňáku Dvořák mladší. I na gól Pokorného ještě domácí Kultem odpověděli, pak ale již jen sledovali brankostroj soupeře. Do pauzy se trefili ještě Pleva, znovu Sommer a kanonýr Kraus.

Ve druhé půli chtěly „Jánky“ se zápasem něco udělat, fatální hrubky je ale srazily k zemi. Vrchlabí se trefilo ještě čtyřikrát (Kraus, Pleva, Sommer, Vejnar) a poslednímu celku tabulky uštědřilo málokdy vídaný debakl.

I. B TŘÍDA

Bílá Třemešná – Mostek 2:3 (1:1)

Pod horou Zvičinou se hrálo pikantní derby, v němž se Mostku dokonale vydařila odveta za podzimní duel. V úvodu výhře hostů nic nenasvědčovalo a nováček se ujal vedení po pěkné akci Jaroslavem Kubelkou – 1:0. Zvrat nastal krátce před pauzou, když nedorozumění v domácí obraně využil hbitý Robek.

Krátce po přestávce se prosadil hlavičkou na zadní tyči Duchek a zcela otočil vývoj bojovného utkání. Třemešenští si poté vytvořili převahu, gól však nevstřelili ani z těch největších šancí. Naopak z brejku udeřil střídající Honců a odpověď Davida Kubelky již přišla pozdě.

Trutnov B – Chlumec n. C. 4:2 (2:1)

Volného termínu divizního „A“ mužstva využila trutnovská rezerva k posílení kádru a proti vedoucímu celku tabulky si připsala cenné tři body. Svěřenci kouče Petra Holubce šli do vedení již v 18. minutě po sólu Markse, po půlhodině hry ale vyrovnal Vopátek. Klíčový pro vývoj duelu se i zde ukázal gól do šatny, jenž ve 43. minutě vstřelil opět střední záložník Marks.

Po přestávce přidali domácí další dvě trefy kanonýrem Holubcem mladším, a tak je ani nemusela mrzet závěrečná korektura Černohlávka.

Mladé Buky – Jičín B 1:2 (1:0)

Přímý souboj o druhé místo v tabulce odstartovali lépe domácí. Jejich hra na soupeře platila a do vedení je dostal ve 24. minutě Mikolajczyk, jenž dorazil do branky střelu Horáka – 1:0.

Spolupráce stejného dua mohla po přestávce přinést i druhý gól, tentokrát ale Horák nevyřešil únik podle svých představ. S blížícím se závěrem ubývaly domácím síly a trestem byl vyrovnávací gól Pivrnce. Kalich hořkosti si Mladé Buky vypily do dna dvě minuty před koncem, když nemastnou střelou rozhodl duel hostující Vích.

Horní Staré Město – Libáň 3:2 (2:1)

Domácí začali bitvu o udržení v I. B třídě pěkně zostra, jen během prvních dvaceti minut stačili zahodit tři dobré příležitosti. Gólově se prosadili nejprve ve 23. minutě, kdy se křižnou střelou prosadil Nývlt. Dvě minuty po něm zase do protipohybu gólmana zakončoval Kulda. Kdo si z hrstky přítomných myslel, že je hotovo, krutě se mýlil. Ještě do přestávky hosté z ojedinělého centru snížili a po změně stran ze zbytečné penalty dokázali dokonce stav srovnat. Další minuty patřily hlavnímu sudímu, jenž během chvilky vyloučil dva domácí borce, pět minut před koncem pak i hostujícího hráče. Když už se všichni účastníci viděli v kabinách, utekl ve třetí minutě nastavení domácí Nývlt, jeho střelu brankář hostí vyrazil a následnou dorážkou do odkryté branky zajistil Machalík tři veledůležité body Horňáku.

Hlušice – Úpice 0:3 (0:1)

Utkání začalo pro hosty pokutovým kopem hned v první minutě, kdy byl domácí brankář v souboji o trochu později než Řehák a muselo se pískat. Hanzlík však mezi tyče penaltu nenasměroval. Vše napravil hostující stoper v 5. minutě, když vykopával míč z prázdné branky. Poté měli mírnější převahu domácí, ale ve 28. minutě je zmrazil úvodním gólem Winter, jemuž po dlouhém výkopu Erbena míč postrčil patičkou Finger a úpický střelec nejprve dělovkou prověřil brankáře, aby vyražený míč uklidil napodruhé do sítě - 0:1.

Domácí o poločase využili dvojité střídání a na hřišti trochu pookřáli. Blízko ke skórování měli v 54.minutě ze standardní situace, ale Erben předvedl pohotový zákrok. V 64.minutě běžel sám na bránu Winter, před šestnáctkou se překvapivě rozhodl někomu přihrát, ale vracející se obránce nešťastně trefil míč tak, že dokázal přelobovat svého brankáře – 0:2. V 68.minutě po závaru před domácí brankou Kolman z dorážky prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a uzavřel střelecký účet vydařeného zápasu – 0:3.

Vítězná – Stará Paka 0:0

Na hřišti v Pilníkově bylo znát, že jde pro oba celky o první jarní zápas a přes několik šancí na obou stranách se diváci branky nedočkali.

Kopidlno – Rudník 3:0 (3:0)

Fotbalisté Rudníku si na hřišti Kopidlna vytvořili dostatek šancí, trefili ale jen tyč a břevno. Naopak domácí udeřili třikrát před přestávkou a pohodlně vyhráli 3:0.