Bez výraznějšího překvapení se obešlo úvodní kolo nejvyšší okresní soutěže. Nejvyrovnanější duel viděli diváci v Libči, kde nováček uzmul bod favorizovaným Starým Bukům.

Mostek – Horní Maršov/Janské Lázně B 5:0 (2:0). Branky: V. Robek 2, Bogáň, Plch, D. Duchek. Rozhodčí: L. Říha. Bez karet. Diváků: 100. Úvodní utkání nového ročníku příliš fotbalové krásy nepřineslo. Bylo poznamenáno nevyhraností, kdy domácím dělala problémy zejména jednoduchá kombinace a zakončení, když neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Hosté nepředvedli v podstatě nic a navíc ke konci zápasu zcela odpadli fyzicky.

Poříčí – Trutnov C 2:0 (1:0). Branky: Janas 2. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (S. Horák). Diváků: 150. Zaplněný stadion sledoval vyrovnané derby, v němž byli hosté chvílemi aktivnější. Střelecká produkce ale byla díky Janasovi na straně domácího týmu, který přežil bez úhony i početní oslabení po vyloučení Horáka.

Kocbeře – Lánov 2:1 (1:1). Branky: Vojtíšek, Stránský – Souček. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Vyrovnané utkání, v němž měli hosté možná opticky malinko více ze hry, ale domácí naopak více šancí. Jiskra v samotném závěru navíc Hanušem neproměnila pokutový kop. Na to, že se jednalo o úvodní kolo, bylo tempo utkání celkem slušné. Hosté zanechali dobrý dojem, domácí měli štěstí, které napříště mít nemusí.

Podhůří – Strážné 1:4 (1:4). Branky: Smejkal – Zarebski 2, Plecháč, Skrbek. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Již obehraná písnička, bohužel si při ní domácí fanoušci moc nezatančí. Herně vcelku vyrovnané a pohledné utkání, ve kterém měla obě mužstva na každé straně šest vyložených šancí. Velezkušená dvojice Zarebski – Plecháč, doplněná Skrbkem proměnila čtyři a bylo vymalováno. Domácí sice nastřelili čtyřikrát brankovou konstrukci, z toho třikrát výtečný Přívratský, to se ale nepočítá.

Libeč – Staré Buky 2:2 (2:1), na penalty 2:3. Branky: Linhart, Jón – Maňuch, Gábrle. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:1. Diváků: 100. V první půli měli převahu domácí, ale selhali v koncovce. Hosté snížili těsně před přestávkou z ojedinělé akce. Druhé dějství měli hosté místy výraznou převahu a v 87. minutě zaslouženě vyrovnali parádní trefou z trestného kopu, který zahrával matador Gábrle. Při penaltovém rozstřelu se štěstěna přiklonila k hostujícímu kolektivu.

Kunčice nad Labem – Vítězná 4:1 (2:1). Branky: Prokeš, Míč z penalty, M. Kracík, J. Jeřábek – Andrle. Rozhodčí: Čapek. ŽK: 4:6. Diváků: 30. V prvním poločase vyrovnané utkání, ale domácí šli do kabin po penaltě s náskokem jedné branky. Druhý poločas Kunčice nad Labem přitlačily a proměnily šance, které si vypracovaly.

Rtyně – Vrchlabí B 3:0 (2:0). Branky: Hofmann 2, B. Bareš. Rozhodčí: Lokvenc (OFS Náchod). Hráno bez karet. Diváků: 50. Úvodní zápas nové sezony zvládl výrazně omlazený domácí tým s bravurou. Hodně mu k tomu pomohly dvě branky vstřelené během úvodní čtvrthodiny. Poté utkání domácí kontrolovali a nebýt ukvapenosti v zakončování naprosto čistých brankových šancí, odjeli by hosté asi s pěknou nadílkou. Za celé utkání nenašli odpověď na aktivní hru domácích, nevytvořili si jedinou brankovou příležitost a body tak naprosto zaslouženě zůstaly ve Rtyni v Podkrkonoší.

III. třída

V okresní soutěži III. třídy lákal největší pozornost duel Libotova s Prosečným, který nováček překvapivě vyhrál, ač si vstřelil dva vlastní góly.

Libotov – Prosečné 3:4 (1:1). Branky: vlastní 2, Pitro z penalty – D. Špička 2, Popov, Raczko. Rozhodčí: Janota. ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Dolní Kalná B – Malé Svatoňovice 3:0 (1:0). Branky: Kalenský, Drinka, Navrátil st. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Bílá Třemešná B – Volanov 6:0 (2:0). Branky: M. Jákl 2, Schneider, J. Jákl, Soukup, Tarant. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Černý Důl – Úpice B 1:1 (0:0), na penalty 4:3. Branky: Pavlíček – vlastní. Rozhodčí: Valenta. ŽK: 1:2. Diváků: 115.

Hostinné B – Bohuslavice 0:2 (0:0). Branky: J. Bureš, R. Kracík. Rozhodčí: R. Nývlt. ŽK: 1:0. Diváků: 20.

Starý Rokytník – Lampertice 0:2 (0:2). Branky: Mačo, Vondrák. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:1. Diváků: 63.

IV. třídy

Hned v úvodním kole na sebe narazily dva nejslabší celky loňské sezony. Jak se ukázalo, o mnoho lépe je na ročník 2013/2014 připraven tým Chotěvic, který i díky čtyřem (!) brankám Kotopulose rozstřílel Borovnici 9:1!

Chotěvice – Borovnice 9:1 (5:0). Branky: Kotopulos 4, Solnička 2, Moravec, Srníček, Vedmoch – Lejdar. Rozhodčí: Gernát. ŽK: 1:2. Diváků: 40.

Radvanice – Chvaleč 6:2 (3:2). Branky: Chmelík 2, Císařovský, Kneifel, Duben, Királ – Votava, Přívratský. Rozhodčí: Lukeš. ŽK: 2:1. Div.: 100.

Bernartice / Žacléř B – Podhůří B 5:0 (3:0). Branky: Zdvořilý 2, Džunda 2, Svoboda. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Lánov B – Hajnice 2:3 (2:1). Branky: Tošovský, Janda – Gult 2, Vancl. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Mladé Buky B – Kuks 3:0 kontumačně. Hosté k utkání nedorazili.