Hromadu vstřelených branek přineslo další dějství krajské soutěže I. B třídy na Liberecku. V rámci 9. kola se hrála hned tři regionální derby. To mezi Roztoky a Jilemnicí skončilo nerozhodně 3:3, když domácí po přestávce dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu z prvního poločasu.

I. B TŘÍDA
Bělá – Jablonec n. J. 5:2 (4:0)
O vítězi atraktivního derby rozhodli domácí čtyřmi góly v prvním poločase.
Fakta – branky: 3. Malý, 33. a 77. Huráň, 35. Pavlata, 43. Beran – 64. J. Vrána, 82. vlastní (Malý). Rozhodčí: Brož. Hráno bez karet. Diváci: 120. SK Jívan Bělá: Jakubičko – T. Tauchman, Zemánek, Albrecht, Špidlen (56. D. Hanč) – R. Malý, Huráň, Čokina, Vorel (64. M. Kosina) – L. Beran, Pavlata (78. Alinče). TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Vízek – Pičman, Hrbek, Nechanský, Adámek (74. Trepera) – Zahradník, T. Havlíček (62. Exner), Linek (36. R. Pěnička), M. Šír – Havrda, Vrána.

Roztoky – Jilemnice 3:3 (1:3)
Jilemnické derby přineslo 150 divákům skvělou podívanou dramatickou do úplného konce utkání. První poločas vyšel lépe hostům, po pauze ale Roztočtí výrazně přidali a v závěru zápasu dokonce i o deseti bojovali o vítězství.
Fakta – branky: 25. Kuřík, 57. O. David, 80. Nýdrle – 8. Šnorbert, 31. Hradecký, 44. Horáček. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (58. Jína). Diváci: 150. TJ Sokol Roztoky u Jilemnice: Maďarčík – Mečíř, Mikolášek, Jína – Hujer, Maťátko, M. Hornig, D. David, F. Kuřík (68. Kotyk) – Illner (11. Jakub Nýdrle), O. David (86. Fischer). SK Jilemnice: Černý – Pohořalý, L. Šimek (29. Jirousek), Šnorbert, Tonar – Bergemann, Kubina, M. Hradecký, Jiřišta (89. Šturm) – Vl. Horáček, Metelka.

Harrachov – Horní Branná 2:7 (0:4)
Také třetí pojizerský šlágr vstřelenými góly nešetřil. Fotbalisté Harrachova a Horní Branné jich vyprodukovali dohromady devět, když prim hráli jednoznačně hosté. Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, ve druhém se hattrickem blýskl Dušan Paulů.
Fakta – branky: 69. David, 73. Barbořák – 3. z pen. a 40. Kubelka, 6. Šimek, 36. Pešina, 48., 52. a 84. Dušan Paulů. Rozhodčí: Kořínek. ŽK: 4:1. Diváci: 68. TJ Jiskra Harrachov: Uhlíř – Barbořák, Vodseďálek, Bergman, Medal – Kyncl (63. Rosu), Veselý, Chlup (63. Kučera), Vašíček – Jiroutek, P. David. TJ Sokol Horní Branná: Hofman – Šimůnek, Kocourek, David Paulů – T. Jón, Vašek, Pešina, T. Fiedler (76. Hochbergr) – Dušan Paulů (86. L. Novotný), D. Šimek, L. Kubelka.

Bozkov – Držkov 4:2 (2:2)
Utkání hrané na lomnické umělce mnoho krásy nepobralo. Úlohu favorita v něm přesto potvrdil „domácí“ Bozkov, který zlepšeným výkonem ve druhé půli vybojoval tři body.
Fakta – branky: 12. Havel, 20. Hykman, 65. Liďák, 84. Červený – 24. J. Dvořák z pen, 32. Vágner. Rozhodčí: M. Paulů. ŽK: 2:2. Diváci: 15. TJ Sokol Bozkov: Kanaval – Strmiska (83. Kurfiřt), D. Kobrle, Mazánek, Soudil – Seifert, Maleček (64. Židlík), Liďák, Hykman – M. Havel, Červený.

14. Smržovka   8  0 5 3⋌7:15  5

Utkání Smržovka – Košťálov-Libštát B, Plavy – Albrechtice a Lučany – Železný Brod B byla odložena.