Místní fotbalisté ve středečním finále proti Libči dokonale využili výhodu specifického domácího hřiště a účastníka okresního přeboru smetli pětigólovým výpraskem.

Libotov – Libeč 5:0 (1:0)

První branku vstřelil ve 27. minutě útočník Klazar, který po samostatném úniku propálil brankáře Štěpánka. Osud finále domácí do svých rukou vzali však pořádně až po přestávce. To nejdřív skóroval Pitro, pro kterého míč vybojoval F. Kraus – 2:0.

Famózní pětiminutový úsek hry z pohledu Libotova a naopak katastrofický pro Libeč přišel v rozmezí mezi 62. až 66. minutou. F. Kraus, Hasse, Plšek byli tři domácí střelci, kteří navýšili vedení svého týmu na 5:0. F. Kraus se trefil po dobře zahraném rohu, Hasse míč dorážel do prázdné branky a Plšek se blýskl nádhernou individuální akcí.

Libotovští tak své pohárové tažení, při kterém si připsali i skalpy dalších dvou účastníků nejvyšší okresní soutěže, Žacléře a Pilníkova, zakončili nečekanou kanonádou.

Fakta – branky: 27. Klazar, 53. Pitro, 62. F. Kraus, 64. Hasse, 66. Plšek. Rozhodčí: Lebeda – Kött, Wolf. ŽK: 0:1. Diváci: 64.

FC Libotov: Kareš – Kočí (74. A. Kraus), Fejk, Sup, Hynek – F. Kraus, Vaníček, Pitro, Dubický – Plšek (66. Macoun), Klazar (46. Hasse).

Jiskra Libeč: Štěpánek – Císařovský, Milan Odl, Mišovič, R. Macela – Bořek, Záleský, Mihalík (46. Jandera), O. Sekera – Výrostko, Zíma.

Hlasy trenérů

Libor Machač (Libotov): „Od začátku utkání jsme byli lepší a převážně se hrálo jen na hostující polovině. Výsledek 5:0 je opět překvapivý. Myslel jsem si, že soupeř z vyšší třídy bude hrát lépe. Bohužel se mu utkání nepovedlo a docela mě zklamal. Od Libče to byl slabý výkon.“

Miloš Záleský (Libeč): „Z naší strany to s fotbalem nemělo nic společného, protože jsme prohráli 5:0. Naše mužstvo nastoupilo v sestavě, ve které normálně nenastupujeme. Máme zraněné hráče, tak jsme je nechali odpočinout. Hlavní handicap byl pro nás hrozný hřiště, které s hřištěm nemá vůbec nic společného. Je to louka, na které jsou dvě brány. Domácím to vyhovovalo, jsou na to zvyklí, hráli důrazně.“