Do konce aktuálního ročníku nejvyšší okresní soutěže zbývá odehrát pět kol. Situace je zajímavá na obou pólech tabulky. A Podhůří už není poslední! Černého Petra po výhře nad Poříčím přenechalo nováčkovi z Kuksu.

Staré Buky – Mladé Buky 3:0 (2:0)

Fakta – branky: 17. Záplata, 31. J. Kuric st., 83. Maňuch. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Přímý souboj o vedoucí příčku vyšel mnohem lépe domácím. Ti byli hlavně v prvním poločase lepším týmem a už po sedmnácti minutách otevřel skóre důrazný Záplata. Na druhou branku se čekalo do 31. minuty. V ní se k trestnému kopu postavil „lišák" Kuric a dobře umístěnou ránu přes zeď otřel o tyč – 2:0. Hosté se zvedli až po přestávce. I díky změnám v sestavě dokázali soupeře potrápit. Domácí obrana v čele s gólmanem Pelcem však žádné drama nepřipustila. Naopak to byl střídající Maňuch, kdo posledním gólem utkání zvýšil na konečných 3:0 a potěšil nejvyšší návštěvu kola.

Vítězná – Žacléř 3:1 (0:1)

Fakta – branky: 54. Robek, 76. a 88. Černota – 34. J. Těžký. Rozhodčí: Gereg. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Čtvrthodinu před koncem trval ve Vítězné nerozhodný stav. Pak si ale vzal slovo střídající žolík Patrik Černota a dvěma góly vrátil svůj tým do hry o vedoucí příčku.

Rtyně – Strážné 2:1 (1:1)

Fakta – branky: 6. Jiránek, 82. Jaroš – 48. Jílek. Rozhodčí: Lebeda. Hráno bez karet. Diváci: 70. Ve Rtyni šlo o souboj tabulkových sousedů. Za stavu 1:1 měli hosté řadu příležitostí, sami ale inkasovali po hrubce obrany, kterou potrestal Jaroslav Jaroš.

Bohuslavice – Janské Lázně 1:3 (0:2)

Fakta – branky: 84. Najman – 16. Miloš Dvořák st., 30. Plocha, 65. J. Hradecký. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:2. Diváci: 50. V souboji dvou týmů, kterým se v poslední době daří, byli lepší hosté, kteří si připsali třetí výhru během jediného týdne.

Podhůří – Poříčí 5:4 (1:0)

Fakta – branky: 19. P. Urban, 62. Jirků, 69. Mlejnek, 72. a 87. Smejkal – 62. K. Potoček, 68. Geisler, 78. Tomšík, 90. J. Stránský. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (64. J. Potoček). Diváci: 50. Ještě po hodině hry svítil na ukazateli skóre stav 1:0. Pak se ale probudili střelci obou mužstev. O gól šťastnější nakonec byli domácí fotbalisté.

Bílá Třemešná B – Vrchlabí B 1:1 (0:1), na penalty 3:4

Fakta – branky: 50. M. Jákl – 13. Pokorný. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:3. Diváci: 80. První poločas patřil zkušenému celku hostů, po pauze ale domácí mladíci dokázali skóre vyrovnat a utkání dovedli k remízovému konci. Penaltový rozstřel lépe zvládla vrchlabská pětice.

Kuks – Mostek 1:2 (0:0)

Fakta – branky: 65. T. Roman – 51. Piwko, 75. Lashchuk. Rozhodčí: Žák. ŽK: 3:2. Diváci: 44. Na hřišti nováčka padaly góly až po přestávce. Na ten první Mostku ještě domácí dokázali odpovědět, na druhou trefu Lashchuka nikoliv.

1. St. Buky 21 15 3 0 3 75:23 51
2. Vítězná 21 14 2 1 4 62:28 47
3. Ml. Buky 21 13 3 0 63:34 45
4. Vrchlabí B 21 12 2 1 6 56:26 41
5. Rtyně 21 12 0 2 7 63:43 38
6. Žacléř 21 10 0 3 8 47:35 33
7. Strážné 21 10 0 1 10 54:45 31
8. Poříčí 21  9 1 0 11 55:49 29