Přemýšlíte o tom, že se můžete zapsat do historie HAPO tak, jako ještě nikdo doposud?
Přemýšlet není skoro nad čím, když jsem viděl ty týmy, které postoupily z kvalifikace o víkendu… Budeme stát na stejné startovní čáře jako ostatní a je to jenom sport.

Vy jste vyrazil do Havlovic na špionáž soupeřů osobně?
Ne, ne. Na to nemám čas. Teď si užívám dovolené. Samozřejmě tam však hráli kluci, které znám, a tak se mi chlubili, že se těší na to, jak nám tu sérii utnou.

Co bude potřeba k tomu, abyste počtvrté v řadě HAPO vyhráli?
Pohoda, týmová práce a hodně štěstí.

Tak štěstí při vás stálo i loni, viďte?
To jsme zatím měli vždycky. Ať už na los, nebo na gól v posledních vteřinách. Někteří hráči soupeřů třeba odjeli na turnaj do Svitav. To všechno je svým způsobem štěstí.

Kdo letos bude největší soupeř?
Náš největší a tradiční soupeř je Švéry team, ale ve finále nemůžete přehlížet nikoho. Všichni, kteří se kvalifikují přes to síto, jsou hodně kvalitní týmy. Ač některé se třeba v sobotu malinko zdecimují na diskotéce do ráno, přesto pak to sportovní srdce jim druhý den nedá spát a předvádí velmi dobrý fotbal.

Je pro vás velká výhoda, že jako obhájce nemusíte do kvalifikace?
To určitě. Skládáme vlastně tým jen na jeden turnaj a ne na dva dny, nebo dva víkendy. Je to takových deset patnáct procent toho štěstí, když nemusíte do kvalifikace. Trošku se divím, že Havlovičtí to víc nevyužijí. I když těch vítězství si také užili dost.

Jaký mančaft letos hodláte přivést do Havlovic?
Ten samý, co loni. Vždyť se osvědčil i předtím a předtím. Hrajeme stále ve stejném složení, známe se a víme, co od sebe můžeme čekat.

To vážně do vašeho týmu nepřibude žádná posila, když můžete dosáhnout takového úspěchu?
Určitě bude, ale přeci to soupeřům nevyzradím už teď.

Proběhla nějaká příprava Staré Gardy na letošní HAPO?
Tak příprava probíhala celou sezonu, ale spíš v rovině manažerské. Provolal jsem pár tisíc korun, abych se ubezpečil, že všichni, jak jsme se dohodli, nepojedou na dovolenou a tak dále.