Stejně jako před týdnem, také o druhém dubnovém víkendu se proti sobě v okresním přeboru Semilska postavily kolektivy z horní a dolní poloviny tabulky. Tentokrát byli ve výhodě papíroví outsideři, kteří mohli využít domácí prostředí.

Přesto ve většině případů uspěli favorité. Výjimku tvořil úspěch do nynějška posledního celku tabulky z Horní Branné a souboj rezervních kolektivů Lomnice a Bozkova. Mezi těmito mužstvy se zrodil vůbec nejvyšší brankový rozdíl celého 14. kola.

Okresní přebor

Přepeře B – Libštát 0:6 (0:4)
Branky: Beran 3, Smolík, Lukeš, Palounek. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Jednoznačná záležitost hostujícího mužstva. O svém vítězství rozhodl lídr tabulky už v prvním poločase, kdy si vypracoval čtyřbrankové vedení. Po přestávce se hra vyrovnala, přesto hosté dokázali přidat další dvě branky.

Mírová – Studenec 0:1 (0:0)
Branka: vlastní (Škoda). Rozhodčí: Bačo. ŽK:1:0. Diváci: 30. Předzápasové prognózy vyznívaly jasně pro hosty, ale realita byla trochu jiná. Jejich laxní přístup a velká bojovnost domácích zapříčinily, že zápas byl vyrovnaný a o šťastném vítězství Studence rozhodla v 56. minutě vlastní branka Václava Škody.

Poniklá – Mříčná 1:4 (0:1)
Branky: Danihelka – L. Kubelka 2, Podzimek 2. Rozhodčí: Lelek. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Také v tomto utkání hosté potvrdili roli favorita. V průběhu celých 90 minut měli územní převahu, byli fotbalovější a bez větších problémů si připsali tři body.

Stružinec – Bělá 0:3 (0:1)
Branky: T. Nýdrle 2, Mach. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Hosté se ujali vedení už v první minutě a po celé utkání byli lepším týmem. Vypracovali si více brankových příležitostí, ve druhém poločase přidali další dvě trefy a zaslouženě si odvezli tři body.

Horní Branná B – Nová Ves 2:1 (2:1)
Branky: Hanč, Šimůnek – Sehnoutek. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Domácí v dalším existenčním utkání potřebovali bodovat. Začali velice dobře a brankami ve 12. a 20. minutě šli do dvoubrankového vedení. Hosté poté vyrovnali hru a do přestávky snížili. Ve druhé půli se hráči Horní Branné zaměřili na obranu, a když přežili šance hostů, podařilo se jim získat tři body. Po dlouhé době tak opustili poslední místo v tabulce.

Jilemnice B – Košťálov B 0:1 (0:0)
Branka: T. Tulach. Rozhodčí: Zboroň. ŽK: 1:2. ČK: 1:0. Diváci: 100. Hráčům jilemnické rezervy se nedaří, a to hlavně na domácím hřišti. Také v tomto duelu byli vyrovnaným soupeřem, ale doplatili na vyloučení Morávka, který musel ze hřiště v 56. minutě. Hosté toho využili a zásluhou branky Tomáše Tulacha z 90. minuty si odvezli všechny body.

Lomnice B – Bozkov B 8:0 (3:0)
Branky: L. Heřmanský 3, Gaubman 2, Fedorko, Láska, Vohnout. Rozhodčí: Mařatka. Hráno bez karet. Diváci: 40. Jednoznačná záležitost posílené domácí rezervy. Hráči Lomnice měli v utkání stálou převahu a jejich vysoká výhra je naprosto zasloužená.

Okresní soutěž

V nejnižší soutěži los úvodního jarního kola svedl do cesty první čtyři celky tabulky. A možná trochu podle očekávání šlo o vyrovnané bitvy. Však také obě skončily remízou. Jak souboj ve Vysokém, tak duel ve Víchové.

Vysoké – Future Studenec 1:1 (1:1)
Branky: Havel – Petružálek z pen. Rozhodčí: Janda. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Utkání se hrálo na umělé trávě v Lomnici a na domácím mužstvu byla příliš znát nerozehranost po zimní přestávce. Možná i proto si hosté překvapivě připsali cenný bod. Do vedení se dostali ve 23. minutě z penalty, o devět minut později vyrovnal Jakub Havel.

Víchová – Kruh 2:2 (2:2)
Branky: Kučera, J. Kobr – Michal Salátek, Ruml. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Domácí v dalším šlágru kola začali zostra a v 11. minutě už vedli 2:0. Další tři šance ovšem nevyužili, hosté vycítili šanci a do přestávky se jim podařilo srovnat stav. Druhý poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách, ale dalších branek se již diváci nedočkali.

Studenec B – Martinice 1:6 (0:4)
Branky: Čech – Svoboda 3, Morávek, Kadavý, Horáček. Rozhodčí: Dytrych. Hráno bez karet. Diváci: 150. Hosté se ujali vedení už v páté minutě a tato branka dala ráz celému zápasu. Domácí ve snaze vyrovnat otevřeli obranu, ale další tři branky v jejich síti prakticky rozhodly o výsledku. Druhý poločas už se dohrával pouze z povinnosti.

Rovensko B – Tatobity 2:2 (1:1)
Branky: Novotný, Hanzl – Cimbál, Srna. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 2:4. ČK: 0:1. Diváci: 150. Nejvyšší návštěva kola sledovala pohledné a rušné derby. Hra byla vyrovnaná a nakonec si oba týmy po zásluze body rozdělily.

Benecko – Horka 2:4 (0:2)
Branky: Seidl, Kubát – Bajer 2, Borůvka 2. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 1:0. Diváci: 20. První poločas patřil hostům, kteří šli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce se domácí zlepšili a dokázali vyrovnat. Závěr ale nezvládli a hosté si po brankách Borůvky odvezli tři body.

Zálesní Lhota – Libštát B 8:3 (3:0)
Branky: Jan Pacholík 2, Lulek 2, Korotvička 2, Šmíd 2 – Salaba, Semecký, Maryško. Rozhodčí: Dytrych. Hráno bez karet. Diváci: 50. V úvodu zápasu měli domácí převahu, kterou dokázali vyjádřit třemi góly. Hosté potom mohli zápas zdramatizovat, ale neproměnili obrovskou šanci a o chvíli později ani pokutový kop. Ve druhém poločase přidali domácí další branky a teprve v závěru dovolili soupeři výsledek zkorigovat.

Karel Mazánek, Tomáš Otradovský