Také kvalitativně nejnižší soutěž v rámci krajské fotbalové pyramidy je u konce. Prvenství uhájili fotbalisté jabloneckého Pěnčína, i přes závěrečnou porážku na půdě celkově druhé Krásné Studánky. Na třetím místě skončily Ruprechtice.

Skvostný podzim dokonali fotbalisté Rovenska. Ti vyhráli v derniéře na půdě Držkova vysoko 5:0 a stali se druhým nejlepším týmem jarní části. Ještě na vyšší výsledek dosáhli hráči z Rokytnice. Ti proti bezmocné „devítce" statečných z Lučan zamířili přesně hned ve třinácti případech.

Rokytnice n. J. – Lučany 13:0 (8:0)

Hosté se s krajskou soutěží rozloučili hodně nedůstojně. Do Rokytnice nad Jizerou dorazili jen s devíti schopnými hráči, a tak byli předem odsouzeni k debaklu. Horalé se navíc rychle brankově chytili a nepřipustili žádné komplikace či případné dlouhotrvající dobývání hostující defenzívy.

Skóre otevřel už v 9. minutě Kuřina, čímž nastartoval domácí mašinu. Během úvodní půle stihli jeho spoluhráči nasázet do sítě soka dalších sedm „kousků", a tak jediná věc, která patří ke cti hostí je fakt, že zápas nevzdali. Po změně stran se totiž skóre rychle vyhouplo přes dvoucifernou hodnotu a skončilo symbolicky na hranici „nešťastné" třináctky. Hattrickem se blýskl útočník Chlup.

„Já bych to vyloženě nazval vražděním neviňátek. Bohužel člověk nemá z fotbalu ani dvakrát radost, když se hraje tímto stylem. Opravdu bych nechtěl být v roli těch, kteří k zápasu za Lučany přijeli. Hrálo se samozřejmě jen na jednu branku, Lučany byly na naší půlce asi dvakrát, jednou vystřelily," řekl asistent rokytnického trenéra Aleš Štěpánek, který byl střelcem posledního třináctého gólu.

Fakta – branky: Chlup 3, Zahradník 2, Pičman 2, Málek 2, Kuřina, Havlíček, Škoda, Štěpánek. Rozhodčí: Linhart. Bez karet. Diváků: 50. Spartak Rokytnice nad Jizerou: Hančil – Havrda (50. Novotný), Kuřina, Pičman, Štěpánek – Škoda, Zahradník, Adámek, M. Martínek (25. Málek) – Havlíček, Chlup.

Držkov – Rovensko 0:5 (0:4)

Že i proti pátému Držkovu jarní štika zvítězí tak suverénně, se nečekalo. Rovensko ale předvedlo, že v aktuální sestavě by mělo pomýšlet spíše na postupové ambice. Záchranářské starosti jsou dávno ty tam.

Už v desáté minutě se trefil David Malý, o dvanáct minut později hosté vedli o tři góly, do poločasu pak zavěsili ještě jednou. Zejména Koudelka si tropil s obranou domácích, co potřeboval. Rovensko vsítilo pět pohledných gólů a Držkov mohl být rád, že vlastní diváky připravil o větší porážku na závěr ročníku.

„Pohodový zápas. Domácí se do šancí dostávali pomálu, a když už se jim to podařilo, Koubus všechno pochytal. Dali jsme pěkné góly a další příležitosti spálili. Jsem rád, že jsme si na jaře hezky zahráli a pro Rovensko krajskou soutěž zachránili," těšilo hrajícího předsedu tamního Sokola Marka Náhlovského.

Fakta – branky: 17. a 38. Koudelka, 10. D. Malý, 22. Vítek, 46. Procházka. Rozhodčí: Kowalík. Hráno bez karet. Diváků: 70. Sokol Rovensko: Koubus – Náhlovský, Rympler, Štěpnička, Mrňák – Mencl, D. Malý, Pařízek (64. Hanzl), Vítek – Koudelka (54. Vágenknecht), Procházka (51. Pařík).