Rokytnice – Smržovka 1:1 (0:1)

Netradičně v neděli se v Rokytnici sešli fanoušci, aby zhlédli zápas domácích s nováčkem soutěže. Ten se ujal překvapivě vedení, když už v 6. minutě zužitkoval hlavičkou centr ze strany Brož. Na těžkém terénu se nesehrálo nijak pohledné utkání, provázela ho celá řada nepřesností. Největší šanci domácích spálil záložník Zahradník.

Po změně stran pokračovalo utkání v podobném rytmu. Po „zazděné" tutovce Michala Martínka se Rokytnice přece jen dočkala v 75. minutě vyrovnání, když se prosadil Zahradník. Vyrovnaným výsledkem utkání také skončilo, ač hosté měli v závěru velkou šanci ke skórování.

„Soupeř hrál kvalitní fotbal. Myslím si, že remíza je zasloužená. I když oba týmy mohly nakonec vyhrát, asi by to nebylo ani spravedlivé," řekl hrající asistent trenéra domácích Aleš Štěpánek.

Fakta – branky: 75. Zahradník – 6. Brož. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:5. Diváků: 70. Spartak Rokytnice n. J.: Pavlíček – Štěpánek, Kuřina (60. Škoda), Pičman, Havrda – J. Vrána, P. Vrána, Zahradník, M. Martínek – Havlíček (70. Krejčík), Málek.

Jilemnice – Držkov 0:2 (0:1)

První vyhrání z kapsy vyhání. Jakoby zatím jilemnická sezona probíhala právě podle tohoto pořekadla. Zatímco v úvodním zápase sezony po sestupu z I. A třídy excelovala a zvítězila, v posledních dvou duelech naprosto propadla.

Držkov měl v Krkonoších jednoznačně navrch. Byl aktivnější, pohyblivější a vypracoval si řadu šancí. Domácí prakticky jen přihlíželi, jak soupeř hraje fotbal. Nakonec mohou být v Jilemnici rádi, že neschytali větší debakl.

„Jednoznačná výhra hostů, kteří ještě neproměnili řadu vyložených šancí. Nepamatuji, kdy u nás hrálo tak kvalitní mužstvo sestavené z řady bývalých ligových hráčů v čele s Pepou Justem. Gratuluji hostům k výhře a hlavně předvedené hře," řekl trenér SK Jilemnice Michael Hradecký.

Fakta – branky: Petrtýl, Machula. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 2:2. Diváků: 70. SK Jilemnice: Tuž – Šťastný, Šnorbert, Hadač, Vinklář – Šimek (75. Schauer), Jež, Tonar, Figura – Horáček (65. Hamáček), Hnik (65. Černý).

Rovensko – Plavy 3:0 (1:0)

Kvůli víkendovému programu v Rovensku, v rámci něhož se občané loučili s letními prázdninami, si fotbalisté zápas proti Plavům odložili na neděli. A nemusejí litovat. Pohledný souboj proti podobně ofenzivně laděnému soupeři dovedli k přesvědčivému vítězství. V prvním poločase otevřel skóre Pařík, ve druhém pak výsledek jistily trefy oslavence Koudelky a střídajícího Rymplera.

Hosté, kteří v ofenzivě nebyli zcela bezzubí, nevstřelili ani gól. A to i přesto, že mohli jít díky výhodě pokutového kopu ve 20. minutě do vedení. Kanonýra Sitarčíka ale Koubus vychytal. Ostřílený gólman pak zlikvidoval i ostatní šance soka.

„Plavy hrály výborně, mají dobrou ofenzivu. Po zranění jednoho z útočníku ale jejich aktivita opadla. Na těžkém terénu jsme zápas zvládli, přičemž i my jsme další příležitosti neproměnili. Jsme však rádi, že se nám podařilo odčinit debakl z minulého týdne," těšilo hrajícího předsedu Rovenska Marka Náhlovského.

Fakta – branky: 32. Pařík, 78. Koudelka, 90. Rympler. Rozhodčí: Háša. ŽK: 3:3. Diváků: 120. Sokol Rovensko: Koubus – Vítek, Štěpnička, Kněbort, Špína – Mencl, Náhlovský, Pařízek (89. Mrňák), Koudelka – L. Malý, Pařík (74. Rympler).

Horní Branná – Mšeno B 4:1 (1:0)

Zápas začal kvůli technickým problémům se zpožděním. Méně to však vadilo domácím, kteří ho pak měli po celou dobu pod kontrolou. Do vedení Horní Brannou poslal Hendrych, do půle ale více gólů nepadlo.

Ihned po nástupu z kabin však zvýšil Kocourek. Domácí náskok dál vylepšovali a Mšeno B stačilo korigovat až za stavu 0:3. Všechny body si připsali domácí Sokolové, možná i proto, že hosté dohrávali po vyloučení v deseti.

„Celý zápas byl pod naší kontrolou, neměli jsme problém. Jsem spokojený, od začátku jsme byli lepší a body jsme si zasloužili," těšilo domácího kouče Zdeňka Lukeše.

Fakta – branky: 28. Hendrych, 46. Kocourek, 70. Šimek, 80. Šlechta. Rozhodčí: Sajewicz. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváků: 150. Sokol Horní Branná: Hofman – Šimůnek (70. Jindřišek), Vašek, Kocourek – Pešina, Zuzánek – Hendrych, Fiedler (50. Mečíř), Jón – J. Paulů (47. Šlechta), Šimek.
Ostatní: Ž. Brod B – V. Hamry B 3:1, Zásada – Pěnčín 0:2, Rychnov – Jeníšovice 2:2.