Trenére, ač jste se netajili vysokými ambicemi, očekával jste, že byste za podzim vyhráli 12 utkání ze třinácti?
Spoléhali jsme na kvalitní přípravu, do níž jsme zapojili 23 hráčů. Náš hlavní cíl byl vrátit do ochozů úpického stánku fanoušky, podložený výsledky a pohlednou hrou. Těch dvanáct vítězství je výsledkem poctivé práce v přípravě a tréninku.

Loni se Úpice zachraňovala do posledního kola – souhlasíte, že kolektiv náročné jaro stmelilo nebo vše přišlo až společnou prací v přípravě?
Zlom přišel v minulé sezoně v utkání s Horním Starým Městem, kde jsme v 74. minutě prohrávali 0:2 a hráli v deseti. Utkání jsme nesmírnou vůlí a bojovnosti otočili, a to byl hlavní krok k záchraně a impuls do další práce.

Který duel podle vás vyšel úpické Spartě vůbec nejlépe a kdy byla hra týmu přesně podle vašich představ?
V Sobotce jsme zahráli velice dobře, domácí mají mladý tým, který půjde výsledkově nahoru. Nám ten zápas vyšel. Povedený zápas jsme sehráli hned v prvním kole v Rudníku. Hodně sil nás stálo utkání proti Bílé Třemešné. Ve Staré Pace jsme se museli obejít bez sedmi hráčů, přesto jsme utkání dokázali zvládnout.

V pátém kole jste utrpěli vysokou porážku v Libáni. Dá se říct, že takovou facku mužstvo i potřebovalo?
Do Libáně jsme odjeli strašně namistrovaní, mysleli jsme si, že vše přijde samo a soupeř se porazí sám. Utkání jsme odehráli bez bojovnosti a nasazení. Domácí nás předčili ve všech směrech. Z tohohle zápasu jsme se hodně poučili.

Myslíte si, že vás na cestě do I. A třídy může nějaký soupeř zastavit? Který ze soupeřů se vám líbil nejvíc?
Stát se může cokoliv. Určitě se necítíme jako jasný postupující. Hodně soupeřů nás bude chtít na jaře ještě potrápit a nic není rozhodnuté. Dobře u nás hrála Bílá Třemešná, sympaticky zahrál Žacléř a zajímavý souboj bude na jaře v Mladých Bukách a Janských Lázních.

Po třetím kole váš kádr posílil Martin Kejzlar, jenž má stále na divizi. Jak to vypadá s jeho setrváním v klubu a plánujete v zimě nějaké změny?
Martin nás sám požádal o možnost hostování v Úpici. Od začátku jsme byli domluvení, že se po podzimní části vrátí do kádru Trutnova, a to platí. Kádr máme široký, spoléháme na odchovance a příležitost dostanou i dorostenci, které jsme sledovali.

Událost podzimu

Při šlágru 10. kola mezi Úpicí a Mladými Buky došlo 22. října k incidentu mezi domácím divákem a hostujícím trenérem Petrem Zierisem. Po něm byl kouč Mladých Buků převezen do nemocnice. Na základě zasedání disciplinární komise byl pořadatelský klub potrestán pokutou 5000 korun za vniknutí fanouška do technické zóny. Celá částka byla následně plně uhrazena samotným divákem, a tak klubu nevznikla finanční ztráta.