Role se doslova otočily. Zatímco na podzim Rokytnice nad Jizerou hrála na fotbalových trávnících první housle a Rovensko jen na dřevěnou píšťalku, na jaře si oba zástupci ze Semilska pozice vyměnili. Zatímco devítibodová parta Marka Náhlovského se konečně vyšplhala z posledního místa a skutečně může začít uvažovat o záchraně, Rokytnice se trápí. Možná dobře, že má dostatečně bodově nahráno.

Rovensko – Hodkovice 2:1 (1:1)

Domácí oddíl utkání začal přesně podle not z posledních týdnů. Tlačil, vytvářel si šance a bavil diváky. Skóre otevřel v 15. minutě Lukáš Malý, který úspěšně proměnil pokutový kop. Vzápětí se radoval i druhý útočník Procházka, gól hlavou ale nebyl uznán pro postavení hráče v ofsajdu. Ve 23. minutě tak naopak došlo k vyrovnání. Hodkovice zahrály přímý kop, který lízl hlavou Redaj a míč doputoval až za záda bezmocného Koubuse. Jednobrankovým nerozhodným výsledkem první poločas skončil.

Skóre se ale neměnilo dlouho ani po změně stran. Ačkoliv Rovensko mělo více ze hry, soupeře přikovalo před šestnáctku a vytvářelo si příležitosti, vítězného gólu se jeho hráči nedočkali. V největších šancích neuspěli Koudelka s Lukášem Malým, když si vylámali zuby tváří v tvář gólmanovi hostí.

A tak opět udeřili hosté. Ke štěstí výběru hrajícího trenéra Jaroslava Mencla se tentokrát trefili do stejné branky jako v první půli, tentokrát tedy do své. Krásný „vlastenec" si Hodkovice vstřelily v poslední minutě, když si centr obránce umístil přímo do šibenice.

„Vítězství jsme si zasloužili. Měli jsme velký tlak a před bránou soupeře to lítalo sem a tam. Soupeři chytali míče čím se dalo. Tělem, nohama, hlavou. Až si nakonec museli dát vlastence, asi se nad námi slitovali," smál se spokojený hrající předseda Marek Náhlovský.

Fakta – branky: 15. L. Malý z pen., 90. vlastní – 23. Redaj. Rozhodčí: Halama. ŽK: 3:3. Diváků: 150. Sokol Rovensko: Koubus – Náhlovský, Rympler, Kněbort, Špína – Mencl, Vítek, Mrňák (46. Pařízek), Koudelka – Procházka (85. Pařík), L. Malý.

Zásada – Rokytnice 3:0 (2:0)

Horalé se trápí. Na jaře ještě nevstřelili jediný gól a třikrát museli skousávat porážku. Sobotní duel v Zásadě naprosto nezvládli. Za celý zápas si vytvořili jedinou šanci a nemohli tak myslet na body.
Když v 15. minutě běžel Chlup sám na gólmana domácích, nemyslela by si hrstka přihlížejících, že jde o poslední šanci Rokytnice. Bylo tomu ale tak. Domácí měli po většinu zápasu více ze hry a zaslouženě díky třem brankám vyhráli.

Dvě z nich vstřelili už do poločasu. První po standardní situaci, druhou po šikovném prodloužení míče na nabíhajícího útočníka. Závěrečnou trefu přidali na konci souboje, kdy se už hosté pustili do hry vabank.

„Nepřihrajeme si, hrajeme špatný fotbal a nemáme nasazení. Prostě všechno je teď špatně. Není nikdo, kdo by se dal pochválit. Výsledek asi opravdu odpovídá dění na hřišti, nám se absolutně nedařilo," řekl hrající asistent trenéra Rokytnice nad Jizerou Aleš Štěpánek.

Fakta – branky: 15. a 80. Vávra, 30. Blažek. Rozhodčí: Trešl. ŽK: 2:2. Diváků: 30. Rokytnice nad Jizerou: Hančil – Štěpánek (79. Novotný), Kuřina, Pičman, M. Martínek – Brož, Zahradník, Adámek, Havlíček – Chlup, P. Martínek (65. Hanko).