Ačkoliv Rovensko zakončilo podzimní část soutěže zcela suverénně poslední se ziskem pouhých čtyř bodů, nijak se aktuálně netají ambicí získat z úvodních třech domácích zápasů plný počet bodů a následně se zachránit.

A plány se zatím daří plnit. Po drtivé rozborce Kokonína (6:0) nyní parta okolo předsedy Marka Náhlovského šťastně porazila i Železný Brod B, když jediný gól vstřelil v poslední minutě střední záložník Zbyněk Koudelka.

Nedaří se naopak Rokytnici nad Jizerou. Ta stejně jako v premiérovém letošním kole prohrála 0:1, když tentokrát na domácím hřišti nestačila na Krásnou Studánku.

Rovensko – Železný Brod B 1:0 (0:0)

Těžko by před zápasem fanoušci tipovali favorita. Posílený domácí výběr se postavil soupeři, který využil hráčů širšího kádru divizního „áčka". Úvodní dějství nabídlo zajímavý fotbal. Zatímco hráči Rovenska se snažili prosadit kombinační hrou, což se jim však příliš nedařilo, hosté se spoléhali na standardní situace. A dvakrát se mohli dostat do vedení. Jednou ale jejich snahu zastavil Pařík, který vykopl míč směřující do sítě z brankové čáry, podruhé pomezní rozhodčí, kvůli jehož zvednutému praporku nemohl vstřelený gól platit.

Po změně stran mohlo 150 přihlížejících fanoušků sledovat nápor domácích. Velký tlak nakonec rozbil brankovou neplodnost až v poslední minutě, kdy Vítek přistrčil Koudelkovi, jenž ranou pod břevno zajistil svému novému oddílu tři body.

„Už soupeře v tabulce hodně doháníme. Rezerva Brodu ale byla znatelně lepší, než v minulém kole Kokonín. Přesto si myslím, že jsme většinu zápasu byli aktivnější. Jsem rád, že si na fotbal našli cestu opět i fanoušci, kteří s námi mohli oslavit vítězství při děkovačce. Teď bychom ještě chtěli skolit Hodkovice," přeje si hrající předseda Rovenska Marek Náhlovský.

Fakta – branka: 90. Koudelka. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 0:2. Diváků: 150. Sokol Rovensko pod Troskami: Koubus – Náhlovský, Vítek, Kněbort, Špína – Štěpnička, Mencl, Koudelka, Pařík (46. D. Malý) – Procházka (84. Pařízek), L. Malý.

Rokytnice n. J. – Kr. Studánka 0:1 (0:1)

Ani ve druhém jarním mistrovském utkání nedokázali fotbalisté Rokytnice nad Jizerou vstřelit gól. A tak ani tentokrát po vyrovnaném průběhu nebodovali.

Po úvodních minutách pod velením hostů začali mít více ze hry domácí. Vyústěním byla šance Pavla Martínka, který zamířil sice přesně, ale gólman hostí stihl jeho střelu na poslední chvíli vyrazit. Udeřilo pak na druhé straně. Ve 33. minutě vsítil jediný gól utkání Housa, když se trefil přesně z trestného kopu. Rokytnice si výraznější tlak vytvořila v poslední půlhodině. S příchodem novice Chlupa na hřiště si začala vytvářet jednu šanci za druhou. Ale právě nová tvář z Harrachova se společně s Michalem Martínkem nominovala do role největších spalovačů.

„Měli jsme opravdu hodně gólových šancí, ale zatím pro nás jsou soupeřovy branky zakleté. V závěru už chodili i hosté do nebezpečných protiútoků, ale buď nedokázali přehrát obranu nebo i oni vyhořeli na brankáři. Z obou stran se odehrál velmi dobrý zápas," hodnotil prohrané utkání hrající asistent trenéra Rokytnice nad Jizerou Aleš Štěpánek.

Fakta – branka: 33. Housa. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 3:2. Diváků: 110. Spartak Rokytnice nad Jizerou: Hančil – Štěpánek, Kuřina, Pičman, Havrda – Brož, Zahradník, Adámek, M. Martínek – P. Martínek (65. Chlup), Havlíček.