Výhra Lomnice, porážka Bozkova a remíza ve vzájemném souboji Košťálova se Sedmihorkami. Takový je víkendový výčet výsledků pojizerských kolektivů v nejvyšší krajské soutěži.

Krajský přebor

Košťálov – Sedmihorky 1:1 (1:1)

Domácí do souboje s druhým celkem tabulky vstupovali v roli outsidera, ale na začátku se tak rozhodně nechovali. Nejprve nastřelili sami břevno a ve 13. minutě se i ujali vedení proměněným pokutovým kopem Cermana. Hosty probudila až inkasovaná branka a ještě do přestávky se po zásluze dočkali vyrovnání z hlavy Kodra.

Po pauze už byl favorit zápasu lepší, druhý gól ale nepřidal. Marcel Špína totiž samostatný únik na gólmana Průchu neproměnil.

Fakta – branky: 13. Cerman – 36. Kodr. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 2:4. Diváci: 180. FK Košťálov: Průcha – Hradecký, Klazar, Poledník, Grafek – Piry, Sádek (90. Liška), Cerman, Janata – Houžvička (72. Otmar), Stehlík (67. Koldovský). FK Sedmihorky: Martin Špína – Mach, Zonyga, M. Marek, Petrlák – Kroupa, Vaníček, Marcel Špína, Dvořák (83. Červinka) – Kodr (65. Škréta), Pařízek (78. J. Marek).

Hejnice – Lomnice 2:5 (1:2)

V typickém souboji „o šest bodů" podali hosté velmi dobrý výkon a po zásluze si připsali vítězství. Už v prvním poločase se střelecky prosadili Pavel Janata s Hrnčířem. Ve druhém poločase se nechal vyloučit domácí Šorejs a proti deseti dokázala Lomnice své zasloužené vítězství vyšperkovat třemi dalšími trefami.

Fakta – branky: 22. a 90. Kobr – 13. Janata, 32. Hrnčíř, 60. Zboroň, 64. a 70. Gaubman. Rozhodčí: Hnětynka – Linhart, Bohatý, ŽK: 5:2, ČK: 1:0 (53. Šorejs). Diváků: 70. FC Lomnice: Zachoval – Košťák (74. Fišar), Nechanský, Drábek, Šteffan – Hrnčíř, Gaubmann, Korček, Veber – Janata (76. Čapek), Zboroň (85. Kraus).

Skalice – Bozkov 4:1 (2:0)

Ve Skalici se potkali dva soupeři, kterým se v podzimní části daří. Hrála se dokonce přímá bitva o třetí příčku a ta se zpočátku lépe vyvíjela pro hosty, kteří se minutu před přestávkou ujali vedení trefou Astera. Stejný hráč musel krátce po změně stran vystřídat a rázem se změnil i obraz hry. Hned v 54. minutě domácí vyrovnali, za dalších šest minut stav otočili a v 76. minutě zvyšoval z penalty Martínek už na 3:1. Čtvrtý gól vstřelil hostům Lidmila.

Fakta – branky: 54. Dvořák, 60. a 81. Lidmila, 76. Martínek – 44. Aster. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 1:3. Diváci: 150. TJ Sokol Bozkov: Kanaval – Liďák, Vrchovský, Hejtmánek, Červený – Prousek (67. Lakatoš), Vanc, Bejda, Mazánek, Plátek – Aster (49. Kobrle).

Fotbalisté Rovenska v osmém kole I. A třídy vyrazili na hřiště lídra tabulky, a zatímco před týdnem slavili vysokou výhru, tentokrát odešli poraženi po jednoznačné porážce. Hodinu hry přitom drželi naděje na bodový zisk. Hodně zajímavé výsledky přinesla také I. B třída.

I. A třída

Hrádek – Rovensko 5:0 (1:0)

Hosté na hřišti favorita ztráceli už od třetí minuty, pak ale dlouho soupeře trápili. Až v 56. minutě domácí přidali druhou branku a definitivně o svém vítězství rozhodli slepenými góly v 68. a 69. minutě.

Fakta – branky: 3. a 68. Švejkovský, 56. Rob, 69. Hynek, 90. Holeček. Rozhodčí: Hrbáček. ŽK: 2:3. Diváci: 100. TJ Sokol Rovensko p. Tr.: Koubus – Vítek, Štěpnička, Rympler (72. Pařízek), L. Malý – Valentin, D. Malý, J. Mencl (76. Vágenknecht), Kněbort – Taibr, Koudelka.

I. B třída – východ

Horní Branná – Držkov 7:1 (5:0)

Dobré výsledky, skvělé umístění, ale také lídr tabulky do Horní Branné přilákal dvě stovky diváků a ti v prvním poločase nevěřili svým očím. Domácí soupeře zasypali střelami a hlavně góly. Skóre otevřeli ve 12. minutě a mezi 24. a 26. přidali další tři branky! Nakonec se výsledek zastavil na překvapivém stavu 7:1.

Fakta – branky: 12., 26. a 73. Šimek, 24. Jaromír Paulů, 26., 34. a 69. Dušan Paulů – 86. Vokáček. Rozhodčí: Malena. ŽK: 2:3. Diváci: 200. TJ Sokol Horní Branná: Hofman – T. Šimůnek, Kocourek, Pešina, Strmeň – Jón, Jaromír Paulů, Dušan Paulů (75. L. Novotný), Beneš – Hanč (71. Holman), D. Šimek (85. Fiedler).

Plavy – Roztoky 0:3 (0:0)

Výsledek z Horní Branné, ale především vítězství na hřišti Plavů vyneslo hráče Roztoků znovu do čela tabulky. Cesta za třemi body přitom nebyla vůbec jednoduchá a hosté o nich rozhodli až ve druhém poločase. Výhru pak mohli oslavit se svými v zápase hlasitými fanoušky.

Fakta – branky: 55. Mečíř, 72. Hornig, 90. (+1) Jakub Nýdrle. Rozhodčí: Mareček. ŽK: 3:1. ČK: 2:0 (73. Černý, 75. Votoček). Diváci: 70. Sokol Roztoky: Dlabola – Mečíř, Hornig, Mikolášek – D. David (74. Fischer), Baytalon (46. Jaroslav Nýdrle), Illner, O. David – Jakub Nýdrle, Tuláček, P. Kupkár (64. Kopáček).

Jilemnice – Albrechtice 2:0 (0:0)

Postavení v tabulce z utkání v Jilemnici udělalo souboj o pátou příčku, a ten se rozhodoval v úplném závěru utkání. Šest minut před koncem otevřel skóre Bergemann a v poslední minutě přidal pojistku Figura. Domácí znovu potvrdili sílu své defenzívy, vždyť na podzim inkasovali pouze sedm branek! Nutno podotknout, že nejméně jich ze všech soupeřů také vstřelili.

Fakta – branky: 84. Bergemann, 90. Figura. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:2. Diváci: 70. SK Jilemnice: Černý – Havel (80. D. Horáček), Šnorbert, L. Šimek, Pohořelý – Hartych (13. Bergemann), Figura, Kubina, David Paulů – V. Horáček, Metelka.

Rokytnice – Lučany 2:3 (0:2)

Velké zklamání připravili svým fanouškům fotbalisté Rokytnice, kteří na domácím hřišti odevzdali všechny body outsiderovi z Lučan. Domácí se střelecky probudili až za stavu 0:3, a to už bylo pozdě.

Fakta – branky: 64. Pičman, 70. J. Vrána – 21. Dítě, 43. Maňák, 51. Purm. Rozhodčí: Maruška. ŽK: 2:4. Diváci: 90. TJ Spartak Rokytnice n. J.: Kazda – Bogdány, Havlíček, Havrda, L. Ditz – Novotný (80. Patočka), Škoda, Pičman, Zahradník – P. Vrána, J. Vrána.

Zásada – Harrachov 2:1 (1:1)

Vyrovnanou partii odehráli hosté v Zásadě, kde po remízovém poločase rozhodl o domácím vítězství v 69. minutě Fišer. Velká škoda, Harrachov měl totiž k bodovému zisku blízko.

Fakta – branky: 20. Lupa z pen., 69. Fišer – 32. Poselt. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 1:1. Diváci: 70. FK Harrachov: Jakub Vrána – Bergmann, Jiroutek, Škoda, Kobr – Poselt (89. Hefert), Medal, M. David, A. Vodseďálek (76. Morávek) – P. David (42. Kočib), Vašíček.

I. B třída – západ

Doksy B – Přepeře 0:3 (0:2)

Již dlouhých osm kol drží pevně defenzíva nováčka soutěže z Přepeří. Branku lídr tabulky neinkasoval ani na hřišti Doks, kde jako bonus přidal tři vstřelené góly. Skóre brzy otevřel Císař, před přestávkou zvýšil na 0:2 Tokan a definitivní podobu výsledku dal v závěru Hrmo.

Fakta – branky: 4. Císař, 40. Tokan, 80. Hrmo. Rozhodčí: Copko. ŽK: 1:0. Diváci: 80. FK Přepeře: Vrabec – Hrmo, Kupka, Feri, Tušer – Trč, O. Horák, Hartman, Císař – Tokan (65. Žabokrtský), Martínek (88. T. Horák).