Vrchol letošní sezóny v nejnižších fotbalových patrech na Semilsku nastal.

Devadesát minut bude tradičně trvat zápas, který uvidí fanoušci v Semilech. Jeho náboj však bude jiný než při běžném kole. Lídrovi tabulky z Přepeř se totiž postaví jeho, na jaře věčný, pronásledovatel.

Roztoky u Jilemnice držely po podzimu první místo s těsným náskokem a mířily do I. B třídy. Během jarní části však poztrácely body za dvě porážky s rezervami Lomnice a Košťálova. A tak vedoucí pozici nedobrovolně přenechaly právě svému sobotnímu soupeři, jehož běžná sestava je protkána známými jmény z okolí.

O co se hraje?

Po dvou letech zažívá fotbalová obec v Pojizeří novou situaci. Zatímco v předchozích sezónách se týmy zuby nehty postupu do krajských lig vyhýbaly a při dvou prvenstvích Stružince nešel výš nikdo, letos jsou zájemci o sportovní vzestup hned dva.

Ač se na fotbalové mapě objevují teprve prvním rokem, trumfy drží právě Přepeře, nástupce Semil B. Tým, který díky štědrému mecenáši nemusí nijak řešit finanční trable, jež sužují mnoho ostatních družstev, je podle papírových předpokladů jasným favoritem na vítězství. Tamní kolektiv se dal sice z části dohromady až během podzimu, potažmo v zimě. Přesto může při charakteristikách nabídnout takové přívlastky jako zkušený, sehraný a především – vítězný.

A zajímavost? Za Přepeře válí třeba Jaroslav Peškar, někdejší mládežnický reprezentant České republiky a hráč Jablonce nad Nisou nebo slovinského Domžale, s nímž získal ligový titul.

Během jarní části lídr tabulky neztratil ani jednou. V dosavadních čtyřiadvaceti zápasech nastřílel až neskutečných 111 branek a pokud získá v dnešním utkání, které startuje ve 14 hodin, alespoň jeden bod, může začít oslavovat postup.

Naproti tomu Roztoky jsou tým trochu jiného ražení. Tamní kádr se dával dohromady delší dobu. Je to tradiční oddíl z přeboru, který po příchodu trenérského dua Klápště – Otmar zažívá určitou renesanci.

Po postupu parta z Jilemnicka také touží. Návrat na první místo ale nemá ve svých rukou. Musí totiž porazit jak dnes Roztoky a v příštím týdnu Jilemnici B, zároveň však musí doufat, že rezerva Košťálova aktuálního lídra obere také. Čtyřbodový náskok totiž dává hráčům Přepeř možnost jedné ztráty s tím, že se nemusí na své soupeře ohlížet.

Šance pro oba?

Vývoj v krajských soutěžích však naskýtá ještě jednu nečekanou možnost.

Ačkoliv se přesuny mezi soutěžemi budou řešit, v závislosti na přihláškách do divize a krajského přeboru, teprve v příštím týdnu, je pravděpodobné, že týmů bude mít manažer Libereckého krajského fotbalového svazu Jan König na obsazení čtyř soutěží (krajský přebor, I. A třída, I. B třída – východ, I. B třída – západ – pozn. aut) nedostatek. A tak se stavy budou muset doplnit z okresů.

Zatím se však jen spekuluje, kdo by mohl odstupující Turnov B nebo Staré Splavy nahradit. Jistou cestou do I. B třídy tak stále zůstává výhra v okresním přeboru. Jestli dostane šanci i další v pořadí zrovna ze Semilska, o tom se teprve bude jednat.

I proto se zraky fanoušků dnes budou upírat do Semil. Jak již zmíněno, úvodní hvizd rozhodčího zazní v utkání jara ve 14 hodin.