Deník vám proto nabízí velký kvíz z historie světových šampionátů: vyzkoušejte si, kolik toho víte o slavných bitvách let minulých nebo o tom, jakou stopu zanechala na ostře sledovaných turnajích československá a později samostatná česká reprezentace!

Kvíz, který bude pravidelně vycházet až do skončení šampionátu, má celkem padesát otázek, u každé tři možnosti, pouze jedna z nich je správná. Kolik dokážete zodpovědět vy?

Otázka číslo 7:

Přes dvě porážky se při obou účastech Československa ve finále dokázal aspoň jeden střelec trefit do sítě soupeře. Kteří dva hráči mají slavné finálové góly navždy zapsány v životopisech?

a) Josef Bican a Svatopluk Pluskal
b) Antonín Puč a Josef Masopust
c) František Plánička a Andrej Kvašnák

Otázka číslo 8:

Historicky první šampionát se konal v roce 1930 a vyhrála ho země, která byla zároveň pořadatelem turnaje. Která reprezentace to byla?

a) Itálie
b) Argentina
c) Uruguay

Otázka číslo 9:

Před úvodním šampionátem historie se nehrála kvalifikace. Kolik týmů nakonec na prvním turnaji o světovou trofej startovalo?

a) deset
b) třináct
c) šestnáct

V sobotu 12. července pak zveřejníme správné odpovědi, výherce piva, které do soutěže věnoval pivovar Tambor, a také slovní vyhodnocení kvízu.

A jak se můžete zapojit do soutěže? Stačí sledovat stránky Deníku, případně jeho internetovou podobu a nejpozději do pátku 11. července do 12 hodin poslat správné odpovědi na všech 50 otázek najednou na email jan.pruska@denik.cz.

Vyhrává nejrychlejší a nejpřesnější soutěžící. Posílat správné odpovědi v průběhu kvízu je zbytečné, vyhraje až nejrychlejší soutěžící, který pošle správné odpovědi na všech 50 otázek.

Předchozí otázky: Rozumíte fotbalu? Sledujte kvízové otázky a vyhrajte pivo II.