Deník vám nabízí velký kvíz z historie světových šampionátů: vyzkoušejte si, kolik toho víte o slavných bitvách let minulých nebo o tom, jakou stopu zanechala na ostře sledovaných turnajích československá a později samostatná česká reprezentace!

Kvíz, který bude pravidelně vycházet až do skončení šampionátu, má celkem padesát otázek, u každé tři možnosti, pouze jedna z nich je správná. Kolik dokážete zodpovědět vy?

Otázka číslo 37:

Mistrem světa se ve Francii 1998 stal domácí tým, což bylo prozatím naposledy. Kolikrát už ale hostitelská země tohoto kterého ročníku světový šampionát v historii vyhrála?

a) šestkrát
b) osmkrát
c) desetkrát

Otázka číslo 38:

MS v roce 2002 hostila poprvé v historii Asie, konkrétně Japonsko a Jižní Korea. Titul získala Brazílie po výhře nad Německem, senzací ale bylo obsazení zápasu o třetí místo. Kdo v něm tehdy hrál?

a) Jižní Korea porazila Nigérii
b) Nigérie porazila Turecko
c) Turecko porazilo Jižní Koreu

Otázka číslo 39:

Který brazilský hráč byl nejlepším střelcem šampionátu v roce 2002?

a) Romario
b) Ronaldo
c) Ronaldinho

V sobotu 12. července pak zveřejníme správné odpovědi, výherce piva, které do soutěže věnoval pivovar Tambor, a také slovní vyhodnocení celého kvízu.

A jak se můžete zapojit do soutěže? Stačí sledovat stránky Deníku, případně jeho internetovou podobu a nejpozději do pátku 11. července do 12 hodin poslat správné odpovědi na všech padesát otázek najednou na email jan.pruska@denik.cz.

Vyhrává nejrychlejší a nejpřesnější soutěžící. Posílat správné odpovědi v průběhu kvízu je zbytečné, vyhraje až nejrychlejší soutěžící, který pošle správné odpovědi na všech 50 otázek.

Předchozí otázky: Rozumíte fotbalu? Sledujte kvízové otázky a vyhrajte pivo XII.