Možná se před dvěma lety leckomu zdálo, že to bude právě oddíl z Jablonečku, který naváže na řadu předchůdců z Libereckého kraje a v divizní soutěži se pouze na rok otočí. Vše je ale jinak. Stabilizovaný klub tuto sobotu zahájí již svoji třetí sezonu v celostátní soutěži a soupeři rozhodně nebudou na mapě hledat, kam, že je to los zavedl.

Jednu z výjimek možná přesto bude tvořit hned první jablonecký sok. Tým TJ Sokol Držba Suchdol dorazí z Kutnohorska a pro partu trenéra EMILA ŠAFÁŘE bude taktéž neznámou. Právě nový šéf severočeské střídačky čtenářům Krkonošského deníku v několika odpovědích přiblížil situaci před úvodním výkopem, který přijde už pozítří na hřišti Pilišťata v 17 hodin.

K jabloneckému kormidlu přicházíte jako nováček. Jak na vás zatím dění v klubu působí?
Jsem mile překvapen s jakým nasazením pracuje vedení klubu s pány Martínkem, Holmanem, Bílkem, ale i dalšími lidmi pohybujícími se tady kolem fotbalu. Podobně spokojen jsem s přístupem samotných hráčů, kteří tréninku dávají maximum.

Kádr jste určitě stihl důkladně poznat. Jste spokojen také s jeho složením?
Na tvoření hráčského kádru byla sice přes letní přestávku hodně krátká doba, ale i tak jsme dali dohromady kvalitní tým, ve kterém cítím velkou soudružnost a snahu po nějakém úspěchu.

Jistě jste dostatečně sledoval loňské počínání Jablonečku v divizi. Co je potřeba udělat, aby váš tým zopakoval velmi vydařenou podzimní část 2014?
O velmi vydařeném podzimu 2014 samozřejmě dobře vím. Dnes ale máme jiný tým, se kterým chceme také podobně uspět. Těší mě, že v kolektivu jsou mladí a ambiciózní hráči, kteří chtějí ve fotbale ještě něčeho dosáhnout.

Vy sám divizní skupinu C dobře znáte z Turnova. Jak moc ji podle vás zkvalitní, případně posune níž, hned sedmička nových kolektivů?
Ze sedmi nových mužstev budou určitě kvalitní pražská Admira, Olympia Hradec Králové, Suchdol a Nový Bor spolupracující s druholigovým Varnsdorfem. Rozhodně zajímavé bude derby s týmem Semil a pro mě zatím neznámými soupeři jsou další nováčci Jaroměř a Litol.

Během letní přestávky jste s týmem stihli odehrát řadu přípravných i pohárových utkání. Co vám před startem podzimu prozradily?
Příprava byla velmi krátká, ale o to intenzivnější. Jak už jsem i říkal, jsem velmi spokojen s přístupem všech hráčů k jednotlivým tréninkům i utkáním. V poháru jsme změřili síly s třetiligovou Čáslaví a k mé radosti jsme v něm byli lepším týmem. Poslední zápas s nováčkem divize Vilémovem, kde jsme opět hráli velmi dobře, mne utvrdil v tom, že způsob hry, s nímž se chceme prezentovat, je tou správnou cestou. A to i přes jeho náročnost.

Před rokem až do divize přišla novinka s penaltovými rozstřely. Berete ji jako přínos nebo je tomu naopak?
Asi nebudu jediný, když řeknu, že penaltové rozstřely beru jenom jako zpestření pro diváky.

Na jakých příčkách by se podle vás měl tým z Jablonce letos pohybovat? Jaké jsou ambice klubu?
Máme mladý perspektivní tým doplněný o zkušené hráče. Do každého zápasu půjdeme s ambicemi zvítězit a věřím, že každým zápasem se budeme stále zlepšovat. Chtěli bychom se pohybovat ve vrchní části tabulky.

Plánujete výrazně využívat pozice farmy jabloneckého Baumitu? Jakou formou bude spolupráce pokračovat?
Jsme farmou Jablonce nad Nisou a chceme na dobrou spolupráci navázat. Nyní máme kvalitní tým a jeho případné doplnění bude jeho kvalitu jenom zvětšovat.

Na úvod sezony vás čekají dva domácí zápasy. Bude těžší ten proti neznámému soupeři ze Suchdole, nebo proti Trutnovu?
Jak sám říkáte, Suchdol je pro nás trochu neznámá. Vůbec nevíme, co od tohoto celku očekávat. Naopak tým Trutnova dobře znám. My ale obě tato utkání hrajeme doma a v obou chceme uspět.

Jak se vy osobně těšíte na měření sil s Turnovem, k němuž dojde už ve 4. kole?
(usmívá se) Tak jsem Turnovák, proto pro mě tento zápas bude hodně specifický. Na derby se těším a samozřejmě budu hodně chtít zvítězit. Všem v Turnově ale mohu slíbit, že jim budu v dalších zápasech přát úspěchy.

Na co byste rád nalákal příznivce jabloneckého, tedy tak trochu rodinného, klubu?
Už velmi slušná návštěva na pohárovém utkání, která se snad co nejdříve zase zopakuje, nás hodně zavazuje. Věříme, že s našimi výkony na hřišti budou místní diváci spokojeni a podaří se nám přilákat ještě další.

Sokol Jablonec nad Jizerou

Cíl pro sezonu?

Emil Šafář, trenér: „Do každého zápasu půjdeme s ambicemi zvítězit a věřím, že každým zápasem se budeme stále zlepšovat. Chtěli bychom se pohybovat ve vrchní části tabulky."

Soupiska – brankáři: Robert Farský (1988), Ondřej Králíček (1994). Obránci: Jan Halama (1988), Petr Karásek (1994), Václav Helm (1992), Miroslav Štemberk (1993), Petr Šilhán (1991). Záložníci: Filip Hrbek (1989), Kamil Krejčík (1987), Jan Linka (1992), Ondřej Rozkovec (1995), David Sedláček (1994), Jan Zemánek (1995). Útočníci: Jaroslav Chropůvka (1995), Marek Kozel (1993), Jiří Pour (1992).

Realizační tým – trenér: Emil Šafář. Asistent: Štěpán Zonyga. Vedoucí mužstva: David Holman.

Ideální sestava (podle Deníku): Farský – Sedláček, Halama, Karásek, Helm – Štemberk, Rozkovec, Krejčík, Linka – Pour, Zemánek.

Přípravné zápasy: – Kratonohy 1:1, na penalty 5:4, – Čáslav 2:2, na penalty 3:4, – Vilémov 5:1.