Česká Lípa – Mírová 8:1 (5:0)

Poslední celek tabulky i s novým trenérským duem Kovář – Bednář má za sebou další zápas hrůzy. S bývalým účastníkem třetí ligy si utkání vytrpěl zejména brankář Jiří Jíra. Na jeho vrub se v prvním poločase dají zapsat až čtyři z pěti inkasovaných branek. Domácím pomohla už první střela z třiceti metrů, kterou hostující gólman překvapivě nedokázal zkrotit. Své šance si vypracovala i Mírová, ale maximem bylo Benešem nastřelené břevno. Branky se sypaly jen do sítě bezmocných hostů, na druhé straně se ve ujala alespoň akce Močkovského, kterou dotáhl Grebeníček starší. Velké příležitosti spálili Beneš, který trefil opět tyč, nebo Kázmer, který dvakrát neuspěl v sólu. Výsledek ale mluví za vše.

„Ozdravná kůra se napoprvé nepovedla. Byla to katastrofa. Bohužel velmi slabý den si vybral gólman Jíra. A když pak nedáme velké šance, nemůžeme myslet na nic. Domácí už byli ve druhé půli uspokojeni, my jsme začali hrát zhruba tak, jak bychom si představovali. Ale bude to chtít nějaký čas, abychom do hráčů dostali i přes porážky pozitivní náladu," řekl vedoucí SK Mírová Jiří Kadlec.

Fakta – branky: 27., 35. , 67. a 89. Švehla, 1., 39. a 49. z pen. Müller, 21. Šimon – 62. Grebeníček st. Rozhodčí: Horák. ŽK: 1:1. Diváků: 150. SK Mírová: Jíra – Kovář, Hejduk, Zelnický, Taibr – Beneš, Grebeníček st., Grebeníček ml., Močkovský – Kázmer, Marek (46. Rypl).

Hrádek – Bozkov 2:0 (1:0)

Bozkov narychlo musel hledat náhradu za zraněného Maňáka, a tak si v Rokytnici vyhlédl Sedláčka. A novic v dresu druhého celku tabulky se měl hned co ohánět. Hrádek překvapivě převzal aktivitu a byl výrazně lepší. Jen díky novému muži mezi tyčemi hosté prohrávali po prvním poločase jen 1:0. Bozkov hrál od 54. minuty v přesilovce, přesto se nedokázal prosadit. A to i přesto, že měl početní převahu a Jíra zahrával i pokutový kop. Domácí gólman Vašíček měl ale svůj den, což se naopak nedá říct o útočnících favorita. Zrodila se tak velmi překvapivá výhra Hrádku.

„Zápas jsme začali špatně. Bojovnost, důraz a nasazení zůstaly v kabině. Druhá půle i díky vyloučení byla lepší. Přesto jsme nevyužili velké šance včetně penalty. To byl zlomový okamžik. Domácí se semkli, bojovali do úmoru a zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce," uznal hostující trenér Milan Mayer.

Fakta – branky: 14. Skrbek, 77. Rumler. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 0:1. ČK: 1:0. (53. Kovač). Diváků: 100. Bozkov: Sedláček – Liďák, Jíra, Feri (76. Aster), Červený – Krejčík, Prousek (55. Makula), Mazánek, Plátek – Nesvadba (67. Havel), Coufal.

Semily – Turnov B 3:1 (2:0)

Úvod patřil hostům, ale zatímco Havel svůj únik neproměnil, Semily se radovaly. V 8. minutě se prosadil po autovém vhazování Bohatý a otevřel účet. Hosté byli zaskočeni, přenechali iniciativu koloře, která po většinu zápasu byla lepším týmem. Domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou a už ve 20. minutě se prosadil navrátilec Ježek. Výsledkem 2:0 pak skončil první poločas.

Po změně stran hosté zabrali. Byli aktivní a chtěli vývoj naklonit na svou stranu. Po hodině hry se po standardní situaci prosadil Korček, ale to bylo vše, co divizní rezerva stihla. Domácí hru kontrolovali, Turnov B měl problémy zejména s Ježkem, který v 75. minutě duel rozhodl svou druhou trefou.

„Pro nás je to důležitá výhra, na kterou se pokusíme navázat příští týden s Višňovou. Myslím, že hra byla tentokrát poměrně koukatelná, mohli jsme dát i víc branek. Ale buďme skromní," pousmál se trenér SK Semily Miroslav Procházka. „Nepropadli jsme fotbalově, ale chtěli jsme hrát kompaktně a bojovně, což se nesplnilo. Hlavně z nedostatku bojovnosti jsem zklamán. Po první brance jsme úplně vypadli z role. Celkově jsme propadli v obraně, což se nám nesmí stávat," řekl kouč Turnova B Josef Petřík.

Fakta – branky: 20. a 75. Ježek, 9. Bohatý – 60. Korček. Rozhodčí: Milner. ŽK: 1:2. Diváků: 200. SK Semily: Kumprecht – Kočí, Šulc, Brett, Bohatý – Horák (70. Vrchovský), Zonyga, Hartman (82. Kysela), V. Hurt – Ježek (87. Hradecký), Havlín. FK Pěnčín-Turnov B: Hyka – Tvrdý, Nedošetko, Šteffan, Kratochvíl – Kunst, Škréta – Bezemek (50. Šulc), Korček, Randák – Havel.

Sedmihorky – Mimoň 6:1 (3:1)

Domácí mladíci prožili úvod utkání jako ze sna. Zejména kanonýr Martin Špína se činil. Už ve 12. minutě měl na kontě hattrick, čímž jednoznačně určil pána zápasu. Velmi nevšední počin mladého útočníka! Zejména jeho druhá trefa stála za zhlédnutí. Sedmihorky hrály v klidu a mohly přidávat další branky. To se však do půle nepovedlo, naopak soupeř z ojedinělé šance korigoval na 1:3. Po změně stran byl na hřišti jediný tým. Domácí fotbalisté si pronajali hřiště k útočnému festivalu, tři z mnoha šancí dovedli k cíli. Mužem utkání se stal Martin Špína, který se trefil celkem čtyřikrát!

„Skóre mohlo být o mnoho vyšší, ale nesmíme být neskromní. Zápas jsme si vyloženě užili. Připsali jsme si zasloužené vítězství, což uznali i hosté. Doufejme, že jsme si nějaké branky nechali i na nadcházející derby," řekl vedoucí Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Fakta – branky: 1., 9., 12. a 62. Špína, 65. a 75. Škréta – 35. Sukovatý. Rozhodčí: Kadlec. ŽK: 1:4. Diváků: 130. FK Sedmihorky: Králíček – Marcel Špína (79. Holý), Bakeš, Marek (80. Bangha), Čermák – Petrlák, Dvořák, Pařízek, Červinka (64. Kroupa) – Škréta, Martin Špína.

Ostatní zápasy: Višňová – Doubí 3:1 (1:1), Doksy – Mšeno 3:3 (0:1), Skalice – Desná 0:0.