Na hráče v létě neuplatnil opci Kaiserslautern, kde Hloušek v jarní části fotbalového roku působil, a tak se z Německa vrátil zpět a po Mistrovství Evropy jedenadvacetiletých se zapojil do přípravy Baumitu. Přestože na pohárové soupisce figuruje, také hráčův manažer Pavel Paska potvrdil, že o Hlouška stále zájem je.

„Jednáme se dvěma kluby, které mají o hostování Adama zájem,“ dodal Paska, podle kterého se v západoevropských klubech během letošního transferového léta nadále na přestupech výrazně šetří. „Šetří všechny kluby, a tak některé spekulace přestupových sum v médiích jsou naprosto neodpovídající,“ upozornil Paska.

Jablonec v poklidu postoupil

Žádnou blamáž fotbalisté Baumitu Jablonec nepřipustili. Šli od začátku včerejší odvety 2. předkola Evropské ligy proti albánskému protivníkovi cíleně za postupem.

Po výhře ve Vloře 2:0 včera na domácím podmáčeném trávníku dvěma góly v úvodní půlhodině získali klid, a i když soupeř do přestávky snížil po zbytečné penaltě, Jablonec po přestávce dalšími brankami potvrdil zasloužený postup, pěknými akcemi navíc potěšil diváky. O celkových pět branek v síti soupeře se podělili tři hráči. Dvakrát se trefil Kovařík s Pitákem, jeden gól vsítil Lafata.
Třetí předkolo začíná úvodním zápasem v Alkmaaru již příští čtvrtek.