Svěřenci trenéra Miroslava Procházky jsou nováčkem divizní skupiny C a ve velmi pikantním souboji si jim postaví právě vítěz této soutěže z předešlé sezony. Dobrovice přijede potvrzovat roli favorita, tu by jí ale domácí hráči rádi co nejvíce znepříjemnili.

Trenér Procházka by překvapení bral

„Samozřejmě do utkání půjdeme s cílem postoupit. Dobrovice je pro nás vysoce atraktivním soupeřem a jsem si jist, že naplno prověří kvality našeho mužstva. Myslím, že se nám přes léto podařilo opravdu kvalitně posílit a jsem rád, že uvidím nový tým de facto poprvé pohromadě a ještě v tak náročném utkání," sdělil včera Krkonošskému deníku kouč Procházka s tím, že se na zápas sám těší a je zvědav, kolik jeho tým přijde podpořit fanoušků.

„Snad je náš výkon z předkola proti Ústí nad Orlicí nabudil. Kdyby přišlo třeba 250 diváků, byl bych moc rád. Stejně tak určitě hráči. V přípravě na novou sezonu jsme za polovinou. Proti nováčkovi České fotbalové ligy chceme předvést důstojný výkon a vůbec bych se nezlobil, kdyby právě náš sobotní duel skončil překvapením," dodal Miroslav Procházka.

Kádr Jablonce už zranění netrápí

Také hráči Jablonce nad Jizerou vyzvou na svém hřišti tým, který si v novém ročníku zahraje Českou fotbalovou ligu. Čáslav na jaře původně sestoupila, ČFL ale byla následně rozšířena na 20 účastníků, a to oddílu z Kutnohorska „zachránilo krk".

Na jablonecké střídačce došlo v létě ke změně trenéra, když Zbyňka Houšku vystřídalo další v regionu velice známé jméno - Emil Šafář. Ten na seznámení s kádrem neměl moc času, přesto sám věří, že i dosavadních 14 dní stačilo na to, aby jeho nový tým slušně odehrál pohárový souboj s Čáslaví. „V přípravě jsme opravdu teprve na konci druhého týdne, a ač je její stadium na nějaké úrovni, do zápasu rozhodně půjdeme s cílem vyhrát. Dorazí k nám velmi kvalitní soupeř, přesto musíme tento duel brát i jako přípravu na novou sezonu, jelikož do něho půjdeme z plné tréninkové zátěže," nastínil před výkopem kouč Šafář.

Ten je rád, že pomalu odeznívají kádrové problémy, kdy ne všichni hráči byli při předkole zdrávi. „Pořád to ladíme, ale na Čáslav už bychom se měli sejít ve složení, které si představuji i pro mistrovskou sezonu. Pokud se nám podaří postoupit, budu samozřejmě jen rád," dodal Emil Šafář, jenž v divizi trénoval jabloneckého rivala z Turnova.

Kdo čeká ve 2. kole

Los další fáze Českého poháru

Trutnov – Hradec Králové
vs. Holice – Chrudim
ve 3. kole nejspíš Bohemians 1905

Semily – Dobrovice
vs. Litoměřice – Varnsdorf
ve 3. kole Slovan Liberec

Dvůr Králové – Táborsko
vs. Karlovy Vary – Domažlice
ve 3. kole nejspíš Dukla Praha

Jablonec nad Jizerou – Čáslav
vs. Braník – Vyšehrad
ve 3. kole Jablonec nad Nisou