Současný trenér libereckého týmu U17 přichází do Semil na půlroční hostování právě z celku úřadujícího mistra Gambrinus ligy, jehož je stále hráčem. Naposledy přitom působil v moravském Prostějově, kde v partě s dalšími exligisty (Michal Pospíšil, Petr Pavlík, Tomáš Bureš, Tomáš Hunal, Ivo Zbožínek, Lukáš Zelenka – pozn. aut.) překvapivě zakončil jaro na druhém místě MSFL.

„Myslím si, že je to docela kapr. Je to lákadlo také pro fanoušky. Petr profesionálně trénuje dorost v Liberci, takže nebude na úplně všechny zápasy, ale podle toho, co jsme společně konzultovali, je příslib, že by měl zhruba ve dvou třetinách sezony být k dispozici. Vzhledem k tomu, že trénuje a na jaře také ještě aktivně hrál, nebude problémem ani nižší účast na tréninku," řekl na adresu nově příchozího hráče trenér SK Semily Miroslav Procházka.

A jakou roli by měl „Papén" v koloře plnit? „Má něco za sebou, takže ho postavíme do středu zálohy a budeme hru kolem něho točit. Mladí kluci by se od něho měli mnohé přiučit, měl by být tvůrcem hry," má představu o úloze nově příchozího šestatřicetiletého matadora hlavní kouč.

Semily víkendové utkání nakonec neodehrály. Mužstvo se mělo představit v Liberci proti jednomu z tamních dorosteneckých výběrů, z iniciativy Slovanu ale bylo utkání pro silný mráz přesunuto na středu. O víkendu by se pak měl pruhovaný tým střetnout v Břízkách s Jabloncem nad Jizerou, který vévodí krajskému přeboru Liberecka.

A další vývoj v týmu semilského divizního nováčka? Kromě příchodu Papouška tým zůstává zatím stejný, jako na začátku přípravy.
„Nadále jednáme o příchodu vysokého obránce, ale vše je zatím v počáteční fázi. Budeme ještě monitorovat situaci v Turnově a uvidíme, jak se vyvinou působení Ježka a Bretta," uzavřel Procházka.

Z PŘÍPRAVY TURNOVA

Doubí – Pěnčín/Turnov 0:7 (0:3)

Turnováci si o víkendu vyzkoušeli celkově již čtvrtého soupeře. Po porážkách od jablonecké juniorky, VTJ Rapid Liberec a německého Kamenze konečně zvítězili. Proti Doubí (krajský přebor Liberecka) si s chutí zastříleli a nakonec mu nadělili sedm gólů. Pikantní bylo, že na lavičce soupeře se objevil na podzim ještě trenér Turnova Jan Broschinský.

Zápas samotný vyšel jednoznačně lépe divizním hráčům. Turnov už v poločase vedl 3:0 a po přestávce a prostřídání přidal do sítě Doubí další čtyři góly. Největší měrou se o výhru zasloužil Tomáš Bárta, jenž se za jediný odehraný poločas trefil hned čtyřikrát!

„Soupeř nás moc neprověřil, a tak jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil. Těší mě také to, že jsme dokázali vzadu hrát s nulou, protože v předešlých zápasech jsme dostávali poměrně hodně branek. Celkově to bylo i na těžším terénu hodně jednoznačné, mohli jsme dát i víc gólů," byl spokojený hlavní trenér Turnova Emil Šafář. „Opravdu bylo vidět, že mezi divizí a krajským přeborem je markantní rozdíl. Soupeř dělal velké chyby," dodal.

Branky: Bárta 4, Koubek, Bernát, Petřík. FK Pěnčín/Turnov: Hyka (46. Cimbál) – Hybner (46. Horák), Novotný (46. Koťátko), Brett, V. Hurt – D. Hurt (46. Dvořák), Benek, Petřík, Bernát – Bárta (46. Koubek), Vavřich.