Už po podzimu soutěž vzdaly Pardubice, které z finančních důvodů skončily. Horní Měcholupy pak vyměnily „céčko“ za A skupinu. A zatímco v turnovské skupině se Měcholupy zachraňovaly, v letošním roce jsou na druhém místě.

Ale teď už k C skupině

Lídrem je nováček z Převýšova. Finanční možnosti mají tamní oproti ostatním celkům nadstandardní a o postup stojí, a tak pokud se trenérovi Pilnému osa nerozpadne, proletí rovnou do ČFL. Nejbližším pronásledovatelem je Kolín, který ztrácí jediný bod, Velim je zpět o další čtyři díly.

Dosud však není známé, jaký bude osud rezervních týmů z vyšších soutěží. Vytvoří se soukromá juniorská soutěž nebo se ponechá současný systém? Momentálně těžko předpovídat, a tak není vůbec jisté, kolik mužstev bude postupovat, stejně jako kolik jich bude sestupovat.

Vloni padali tři, včetně Pardubic. Na začátku letošní sezóny bylo míněno, že se B týmy ligistů zruší, tudíž by padal z divize pouze jediný. Situace však znejistěla, a tak o osudu není rozhodnuto. Zejména týmy ohrožené sestupem jsou v současné době stále ještě „jako na trní“.

„Zdá se mi, že nikdo z vedení zatím neví, co a jak. Jak nejlépe udělat strukturu soutěží, ale myslím, že v Turnově tento ročník nebudou žádné obavy, co se týče sestupových starostí. Podzim je rozehraný solidně a záleží jedině na samotných hráčích, s jakým odhodláním nastoupí do zimní přípravy, posléze do jarních bojů. Každopádně uděláme vše, co bude v našich silách, abychom uhráli potřebný výsledek,“ řekl k nejisté situaci hlavní trenér FK Pěnčín Turnov Jan Broschinský.

Rozhodnout by se snad mělo začátkem prosince. Svaz má nového předsedu, a tak jistě přijde každou chvíli na sekretariáty klubů jasná informace, sdělující, kolik mužstev se v příštím roce v „céčku“ napřesrok ukáže.

S letošními nováčky mají Turnovští téměř vyrovnanou bilanci. Polepy a Jablonec B proti celku z Českého ráje neuspěly, Pardubice B a Admira Praha naopak ano. O Převýšově se bavit není třeba a se Mšenem hráli Hurtové a spol. doma nerozhodně.

Důležitý se na konci sezóny může jevit ale také fakt, že se všemi týmy, které mají Turnováci pod sebou, dokázali, s výjimkou B týmu Pardubic, alespoň bodovat.

Avšak to ještě předbíháme. Tabulka je teprve poloviční a po vydatném zimním spánku přijde závěrečný, nejdůležitější finiš.