Ve velkém klidu bylo pod Krkonošemi odehráno závěrečné kolo Transport Trutnov Okresního přeboru mužů. Mohl za to tak trochu i čtvrteční verdikt STK, díky němuž se pro letošní ročník zrušila baráž z III. třídy. Oddychli si tak fotbalisté Janských Lázní, Podhůří i Mostku, tedy mužstev, kterým stále hrozila dvanáctá příčka, původně barážová.

Jelikož navíc z I. B třídy sestupující Kunčice nad Labem do dalšího ročníku nepřihlašují tým ani do okresního přeboru, zachránily se v soutěži také třinácté Bohuslavice.

Ač se ve 26. kole hrálo již pouze o konečná umístění, padlo bez jediné trefy 50 branek! Na vině byly především bohorovné výkony Bohuslavic, Bílé Třemešné B a nečekaně i Starých Buků.

Lánov – Kocbeře 5:3 (4:1)

Branky: Farský, Souček, Vališka z pen., Janda, Šafařík – L. Novák, Mohet, Stránský. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Do Lánova přijel již jistý vítěz soutěže, domácí ale navázali na podzimní překvapivou výhru z půdy soupeře a od začátku diktovali tempo. Po několika neproměněných šancích se hlavou prosadil Farský. Po ose Půlpán, Tošovský zvýšil Souček a po proměněné penaltě Vališky svítil na tabuli stav 3:0. Tlak domácích polevil, lídr soutěže dokázal z brejku snížit, ale po další ráně Jandy to bylo znovu o tři branky. Ihned po přestávce z rychlého brejku Šafařík vstřelil po individuální akci pátý gól Lánova. Hosté i přes snahu v závěru utkání dokázali pouze korigovat na konečných 5:3.

Mladé Buky – Bílá Třemešná B 9:1 (4:1)

Branky: Michael Štěpánek 3, Vacek 2, Kahoun 2, Spurný, Ruml – T. Otradovský z pen. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Třemešenská rezerva si v minulém kole zajistila záchranu a na hřiště druhého celku tabulky přijela jen s torzem mužstva. Domácí měli celý zápas pod kontrolou a bylo pouze otázkou, jakým rozdílem skóre utkání skončí. Však také už po dvaceti minutách Mladé Buky vedly 3:0. Po pauze favorit přidal v rychlém sledu další pět branek, od desítky ale svého soupeře domácí ušetřili.

Janské Lázně – Strážné 2:4 (1:1)

Branky: Demuth 2 (obě z pen.) – Exnar, Srnský, Stejskal, Jiřička z pen. Rozhodčí: Andrýs. ŽK: 0:1. Diváci: 60. V oboustranně bojovném duelu šli hosté do vedení už ve 2. minutě po dorážce Exnara. Hráči Janských Lázní dokázali s favoritem držet krok a brzy kontrovali nastřelenou tyčkou Říhy. Ve 30. minutě navíc z pokutového kopu Demuth srovnal. V úvodu druhé půle si stejný hráč standardní situaci zopakoval a domácí naposledy v sezoně vedli. Vyrovnání přišlo až po střele Srnského, jehož domácí obrana nechala trestuhodně nepokrytého. Remízový stav vydržel až do závěru, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Rozhodnutí padlo po výstavní střele Stejskala, na kterou brankář nedosáhl. V samém závěru ještě hosté pojistili výsledek proměněným pokutovým kopem Jiřičky.

Mostek – Vrchlabí B 1:0 (0:0)

Branka: Brádle. Rozhodčí: Materna. ŽK: 3:3. Diváci: 64. Zrušení baráže znamenalo, že si domácí fotbalisté mohli zápas proti vrchlabské rezervě užít bez nervů. Jak už to v soubojích těchto týmů bývá, Vrchlabští kombinovali a tlačili se do útoku, Mostečtí bránili a vyráželi do brejků. Po bezbrankové půli se obrázek této hry ještě zvýraznil. Z obléhání mosteckého území však v 58. minutě vyrazil do útoku předstoper Záruba, parádně vysunul Brádleho a útočník stíhaný obráncem se příliš se zakončením nepáral. Bodlo levačkou a míč zaplul pod břevno. Závěr utkání se nesl ve znamení velkého tlaku hostů, kteří jednou nastřelili břevno a další šanci chytil Hlušička. Mostek ze zápasů s Vrchlabím letos vytěžil pět bodů, ačkoliv tomu postavení obou týmů v tabulce příliš neodpovídá.

Vítězná – Bohuslavice 10:0 (5:0)

Branky: V. Robek 3, Krákora 2, Černota, Poloprudský, Tichovský, Pacák, vlastní (Weiss). Rozhodčí: F. Pilný. Hráno bez karet. Diváci: 40. V posledním utkání na domácím hřišti si tým kolem kanonýra Víti Robka opět s chutí zastřílel. Právě jmenovaný lídr mužstva dosáhl v páté sezoně v dresu Sokola na sto branek a k té jubilejní přidal ještě další dva góly. S jistotou se tak s celkem třiatřiceti trefami v ročníku stal nejlepším střelcem přeboru. Spousta šancí v utkání zůstala díky gólmanovi soupeře nevyužita, přesto se zrodil „kulatý" výsledek 10:0.

Rtyně – Poříčí 3:2 (0:1)

Branky: Hoffman, Černý, Čihák – S. Horák z pen., Machalík. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Ve Rtyni se hrál souboj tabulkových sousedů „jen" o celkové umístění, a tak se očekával otevřený pohodový zápas. Oba celky si vytvořily příležitosti, avšak se zakončením byly na štíru. Do vedení šli hosté ve 24. minutě Horákem, který proměnil penaltu. Rtyňští byli vývojem zaskočeni, což někteří hráči těžce nesli. Druhou půli ale začali s evidentní snahou co nejdříve srovnat stav. Podařilo se jim to v 63. minutě Hoffmanem a v 72. minutě propasíroval míč do sítě podruhé Černý. Emoce v těchto okamžicích začaly cloumat pro změnu s hosty. Otočení výsledku dokonal střídající Čihák a trefa Machalíka již znamenala jen kosmetickou úpravu skóre.

Podhůří – Staré Buky 8:1 (4:1)

Branky: Svintek 2, Mlejnek 2, P. Přívratský, Smejkal, E. Zdržálek, Blažej – Prokop. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:1. Diváci: 80. I na hřišti Podhůří se po čtvrtečním jednání STK změnil význam utkání. Domácí mohli nastoupit bez nervozity, což potvrdili v průběhu celého duelu. Hosté se sice ujali vedení brankou Jana Prokopa, potom ale začal úřadovat jejich nažhavený soupeř. Brankou Přívratského srovnal a poté už jen navyšoval skóre díky velmi dobré kombinační hře. Poločas skončil 4:1 a ve druhé půli přidali domácí další čtyři branky, když soupeře převyšovali ve všech směrech. Poslední branku ročníku vsítil hrající trenér Harty Leoš „Beda" Blažej, jenž tak oslavil pondělní padesátiny.