Tohle bude pro vrchlabský fotbalový klub velký den. Zítra se areál stadionu ve Vejsplaších stane dějištěm oslav stého výročí místního fotbalu.

Vyvrcholením celodenního sportovně-kulturní programu bude přátelské utkání zdejší staré gardy proti SIGI Teamu, jehož dres vedle člena Klubu kanonýrů Horsta Siegla obléknout mimo jiné i Vladimír Šmicer, Antonín Panenka, Karel Poborský či Ivan Hašek.

Jak vnímá blížící se událost předseda vrchlabského klubu TOMÁŠ HLADÍK (45)? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro Krkonošský deník.

FC Vrchlabí slaví výročí 100 let od svého vzniku. Jak velkou váhu jste v oddíle přikládali oslavám?

Na oslavu sta let od založení našeho klubu jsme se připravovali od začátku letošního roku s celým Výkonným výborem FC Vrchlabí. Součástí příprav bylo i vybudování síně slávy ze stávající klubovny a s tím spojené shánění veškerých historických materiálů.

Pro návštěvníky jste připravili bohatý program. Co považujete za jeho vrchol?

Za vrchol samozřejmě považuji utkání staré gardy Vrchlabí proti SIGI Týmu a večerní ohňostroj s hudební produkcí, který proběhne zhruba ve 21.45.

Slavit budete v areálu, který stále voní novotou. Jak se vám ve Vejsplaších „bydlí“ a vzpomínáte často na původní stadion, který už nyní patří automobilce?

Areál ve Vejsplaších je krásný fotbalový stánek, za který jsme vděční hlavně současnému vrchlabskému starostovi a sportovnímu nadšenci Janu Sobotkovi. Na starý stadion se nedá zapomenout a pojí nás k němu hodně nejen fotbalových vzpomínek a zážitků.

Kdybyste měl vzpomenout na historicky největší osobnosti vrchlabského fotbalu, koho byste jmenoval?

Určitě Miroslava Merkla, Jiřího Zelinku, Robina a Radka Dejmkovi, Libora Gerčáka a mnoho dalších. Ze současných mladých hráčů je to Vojta Patrák (AC Sparta Praha) a Petr Mikulec (FK Mladá Boleslav).

Jistě máte i vy sám spoustu práce s organizací blížících se oslav. Dokážete si je vůbec v sobotu naplno užít?

Díky výbornému týmu lidí, který ve Výkonném výboru FC Vrchlabí v současné době je, věřím, že ano.

Pozvali jste řadu hostů také z řad bývalých fotbalistů. Na koho se osobně nejvíc těšíte? Je třeba někdo, koho jste dlouho nepotkal a on přislíbil účast?

Přijet má Libor Gerčák, kterého jsem delší dobu neviděl a jsme přátelé od dětství. Moc se těším také na partnera našeho klubu z německého Baunatalu Heinze „Honzu“ Striemera.