Skvělá derniéra: Klossovski sestřelil Chrudim

Trutnov - Ještě v polovině letošní sezony se zdálo, že trutnovští starší dorostenci platí v České lize za otloukánky. Do soutěže vstoupili sérií šesti porážek, když jednou z nich byl třináctigólový nášup od rezervy pražské Slavie. Po osmi kolech měli svěřenci trenéra Jana Míla na kontě pouhý bod, pak ale přišla doslova trutnovská vzpoura.

21.11.2013

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

Ve zbývajících sedmi kolech totiž jediný podkrkonošský zástupce v celostátní soutěži prohrál již jen jednou, vedle dvou remíz posbíral čtyři vítězství a podzimní část zakončil na jedenáctém místě. Zatím poslední úspěch trutnovského MFK přišel v letošní derniéře, v níž domácí přivítali druhý tým tabulky z Chrudimi.

Česká liga U19

MFK Trutnov – MFK Chrudim 2:1 (2:1)

Soupeř pod Krkonoše přijel s vizitku nejlépe bránícího týmu v soutěži, po půlhodině hry ale prohrával 0:2. Mohly za to dva góly Radka Klossovského, na něž dokázali hosté do přestávky ještě odpovědět kontaktní brankou (2:1).

Po pauze již stovka diváků žádný gól neviděla. Domácí si proti výbornému soupeři koledovali o vyrovnání, ale hosté dvě vyložené šance neproměnili. Na druhé straně měl na noze pojistku Vošanovič po přihrávce Zezuly, ale ani jeho střela se do branky nevešla. A tak Trutnov bodoval ve čtvrtém utkání v řadě.

„Opět nás v domácím prostředí čekal soupeř z absolutní špičky tabulky. Z mužstva bylo cítit velké odhodlání připravit o body i dalšího favorita. Od první minuty jsme byli Chrudimi vyrovnaným soupeřem. Byli jsme aktivní, dobře se pohybovali a dařila se i kombinace. Kluci se snažili využívat každou příležitost k rychlému protiútoku, a to platí na každého. Když nás Klossovski poslal brzy do vedení, sebedůvěra kluků zákonitě rostla. Druhý poločas byl v režii hostů, vyrovnání ale nepřišlo. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči, kteří do utkání nastoupili. Nyní nás čeká dlouhá zimní přestávka, ve které ovšem spát nebudeme. Hráčům děkuji za podzimní část sezony a věřím, že jaro bude v našem podání ještě o něco lepší," hodnotil závěrečné utkání podzimu spokojený trenér MFK Trutnov Jan Míl.

Fakta – branky: 6. a 27. Klossovski – 35. Trnka. Rozhodčí: Leoš Slavíček – Bačo, Lukáš Slavíček. Hráno bez karet. Diváků: 102. MFK Trutnov: Frinta – Švorc (46. Čalovka), Kahoun, Jirka, Hodbod – Jankovič (12. Turner), Wimmer (89. Brejcha) – Klossovski, Zezula, Rejl (77. Vít) – Havlík (69. Vošanovič).