Aktuální ročník divize C má za sebou rovnou třetinu. V horní polovině tabulky se vyhřívá Turnov i Dvoráci, Trutnov je dál poslední.

Turnov – Ústí nad Orlicí 2:1 (1:1)

Do Českého ráje dorazil vedoucí tým soutěže a před domácím týmem stál nelehký úkol. Motivace svěřenců Josefa Petříka ale byla obrovská – jako první porazit štiku soutěže. A povedlo se. V zajímavém duelu oba celky spoléhaly na kvalitní obranu a není tak překvapením, že všechny klíčové momenty zápasu přicházely ze standardních situací.

Ta první po čtvrthodině hry. Cigánek rozehrál rohový kop, v šestnáctce všechny přeskočil Kordík a na zadní tyči usměrnil míč do sítě Šimek – 1:0. Vyrovnání přišlo sedm minut před přestávkou. Hosté zahrávali volný kop z poloviny hřiště, míč se v nepřehledné situaci dostal k volnému Langerovi, a ten rozradostněl skupinku ústeckých fanoušků.

Ještě veseleji v hostujícím táboře mohlo být v 65. minutě. Po nevinné akci v rohu pokutového území Turnova přišel nešťastný faul Šimka, jenž soupeři nabídl možnost zahrávat pokutový kop. Kapitán Vaňous zamířil do leva k tyči, gólman Hyka ale skvělým zákrokem penaltu vyrazil! O pět minut později měl ideální pozici při trestném kopu Cigánek. Domácí zahráli standardku tak dobře, že před brankářem ještě tečoval míč Kordík a vystřelil svému mužstvu vedení 2:1.

Hosté vrhli všechny síly do útoku, slušné návštěvě předvedli zdravé sebevědomí. Několik centrů ale k vyrovnání už nevedlo a všechny body zůstali v Turnově.

„Věděli jsme, že přijede silný tým s výbornou obranou, ale nakonec slavíme vybojované tři body. Tentokrát při nás stálo ve vyrovnaném zápase i trochu štěstí a potvrdili jsme předchozí výhru venku. Kluci podali týmový bojovný výkon a svědomitě šli naproti vítězství," řekl k utkání trenér Turnova Josef Petřík.

Fakta – branky: 15. Šimek, 70. Kordík – 38. Langer. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváci: 250. FK Turnov: Hyka – J. Šimek (69. Sedláček), Novotný, Kordík, Tvrdý – Kaiser (80. Papoušek), Beníšek, Benek, Cigánek (91. Š. Havel) – Šulc (37. Dlouhý), M. Horák.

Dvůr Králové nad Labem – Pardubice B 2:0 (1:0)

Pod Hankův dům v neděli zavítal soupeř z dolních pater tabulky a domácí v souboji s ním potřebovali nutně zvítězit. Cestu za třemi body začali svěřenci trenéra Matějky plnit už v 7. minutě. Hruška zahrával rohový kop, Rejl míč prodloužil na zadní tyč, odkud zamířil do břevna Dvořák a u dorážky byl nejrychleji Vitebský – 1:0. Dvoráci byli lepším týmem na hřišti, po vedoucí brance navíc drželi soka daleko od své branky a diváci čekali, zda jejich tým přidá další úspěch.

Stalo se tak krátce po přestávce. V pardubické šestnáctce se nejlépe zorientoval Janouch a svou třetí trefou v sezoně zvýšil na 2:0. Hosté se snažili o korekci stavu, dvorské defenzívě ale zatápěl pouze Kavamba Joel Ngandu, a ten na vše sám nestačil. V závěru roztleskal publikum nádhernou ranou Fejk. Míč se od břevna odrazil za brankovou čáru, což však ušlo pozornosti sudích a ve hře se pokračovalo.

Vysoké Mýto – Trutnov 1:0 (1:0)

Očekávaný výsledek se zrodil také na hřišti Vysokého Mýta, kde byl v souboji s posledním Trutnovem jasným favoritem domácí kolektiv. Hosté přijeli hlavně dobře bránit, což se jim také dařilo. Přesto jednou inkasovali. Ve 29. minutě proti nim rozhodčí odpískal pokutový kop a z něho se nemýlil kapitán Fikejz.

Ve zbytku zápasu Trutnov držel v naději na lepší výsledek gólman Šťastný. Na druhé straně vyrovnání nepřišlo ani při závěrečné snaze o hru vabank.