FC Vítkovice – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)

Hosté se do zakončení dostali sice až před naplněním první půl hodiny hry, dalekonosná rána Kasálka domácího brankáře Vaška však pořádně polekala. Tenhle pokus jako by Kotalovo mužstvo nakopl k větší aktivitě, domácím několikrát zle zatopilo, ale převahu v úspěch přetavit nedokázalo. A to ani po Hochmeisterově hlavičce, kterou Vaško mimo tyče vytěsnil. Bezbrankový stav do poločasu nevydržel. Zatímco sudí Mikel po očku už sledoval hodinky, do pokutového území Hradce se prokličkoval Kovář a po jeho centru se hlavou nekrytý Reinberk nezmýlil.

Do 2. poločasu vstoupili „votroci“ velmi aktivně, ovšem jejich rozlet zbrzdilo vyloučení brankáře Lindra, který v souboji s unikajícím Drábkem zahrál před vápnem rukou. Kritický okamžik, vyřešený stažením útočníka Dvořáka, jenž přepustil místo brankáři Šimonovi, hosté přežili a po chvilce se dokonce těšili z vyrovnání. Prsty v něm však měl vítkovický brankář Vaško, který neudržel před dobíhajícím Hochmeisterem Fischerovu ránu a nabídl Hradci gól jako na podnose.

Rozhodující okamžik přišel třináct minut před koncem – Poděbradský si u brankové čáry pohrál s Vlkem a předložil ostrostřelci Černému gólovku, s jakou si útočník jeho kalibru bez problémů poradil a střelou zblízka strhl vítězství na stranu favorita utkání.

„Jsem z výsledku hodně zklamaný. Přitom jsme na Hradec byli připraveni, věděli jsme, co hraje. Už v prvním poločase před gólem jsme si vypracovali pár pološancí a po zásluze jsme šli do vedení. Vyloučení nám ale paradoxně ublížilo. Věděli jsme a kluky jsem na to upozorňoval, že soupeř bude muset prostor otvírat. Myslím, že jsme měli na výhru, o to víc porážka bolí. Teď se musíme dát do kupy a pokusit se v Mostu vyhrát,“ pronesl po zápase vítkovický kouč Lubomír Vlk.

Jeho protějšek Václav Kotal byl zákonitě v lepším rozpoložení. „Věděli jsme, že to tady bude těžký zápas. Soupeře jsme viděli v Čáslavi, kde podal velmi dobrý výkon. Paradoxně nám pomohlo oslabení. Bylo to šťastné vítězství, ale jsem za něj rád a klukům děkuji, že to ani za nepříznivého vývoje nevzdali. Vítkovice měly dobře srovnané obranné lajny. Nám zpočátku scházel pohyb, ale i tak jsme si v první půli nějaké příležitosti vypracovali. Je to však vždycky těžké, prosadit se proti zhuštěné a zformované obraně. Vítězství je velmi cenné.“

Fakta – branky: 45. Reinberk – 60. Hochmeister, 77. Černý. Rozhodčí: Mikel. ŽK: 1:0 (Kovář). ČK: 0:1 (53. Lindr). Diváků: 330.

FC Vítkovice: Vaško – Vlk, Čelůstka, Reinberk, Juřátek (80. Sládek) – Mach (80. Racko), Kovář (84. Kučerňák), Motyčka, Rygel – Drábek, Ujčík.

FC Hradec Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Poděbradský, Hochmeister, Pilař (84. Přibyl), Fischer, Rezek (76. Tomašák) – Dvořák (54. Šimon), Černý.