Velmi úspěšný týden prožil ofenzivní záložník Trutnova JAKUB MATĚJKA. Nejprve se ve středu dvěma góly podílel na vítězství výběru Královéhradeckého kraje v utkání Region´s cupu, aby o tři dny později rozdílovou trefou pomohl ve Fortuna Divizi C porazit rivala ze Dvora Králové. A gól to byl krásný – individuální sólo zakončené umístěnou střelou kolem brankáře Vaníčka.

Jakube, máte za sebou hodně vydařené derby. Troufnete si říct, že to byl váš možná nejpovedenější zápas sezony?
Na jaře určitě (úsměv). My většinu zápasů hrajeme jak na houpačce, chvilku dobře, chvilku špatně. Se Dvorem to ale bylo po celých 90 minut velmi dobré. Všichni kluci zahráli maximum a podle toho také ten konečný výsledek vypadá.

Vy jste do utkání skvěle vstoupili a de facto jej rozhodli dvěma krásnými góly. Co myslíte, který byl povedenější? Hlavička Martina Kejzlara nebo vaše sólo?
Všechny čtyři naše góly byly krásné, ale ten můj samozřejmě nejkrásnější (smích). Dělám si legraci. Každý byl jiný, každý svým způsobem originální, ale hlavně všechny důležité. Hlavní je, že ty branky vedly k cennému vítězství.

Vy jste na tom před utkáním byli bodově stejně. Oba týmy 26 bodů. Vidíte podobně vyrovnaně i kvalitu obou mužstev?
Kvalita našich mužstev si je hodně podobná. Rozdíl ale vidím v podobě kádrů. Zatímco u nás je spousta mladých hráčů, Dvůr naopak sází na zkušenosti.

S několika hráči soupeře jste si tři dny před zápasem zahrál v dresu reprezentace Královéhradeckého kraje. Mimochodem jste duel Region´s cupu proti Pardubickému kraji (2:1) rozhodl dvěma góly. Docela pikantní záležitost před derby, že?
To máte pravdu. Však mám taky pořádnou radost, že naše vzájemné utkání dopadlo takhle. Ve středu totiž jedeme k dalšímu společnému zápasu do Prahy a poslouchat po celou cestu kluky ze Dvora by nemuselo být příjemné. V každém případě se mi ale reprezentování kraje líbilo. Myslím si, že jsme si mezi sebou sedli, derby nikdo neřešil a soustředili jsme se jen na náš společný zápas.

Jsou tomu dva roky, co jste v derby na domácím hřišti inkasovali debakl 0:6. Od té doby ale počítáte samá vítězství. Už čtyři v řadě! Je to náhoda nebo si tu facku před zápasy připomínáte?
Abych pravdu řekl, já už si tu prohru ani nepamatuji. Naopak mi přijde, že Dvůr je pro nás ten nejpříjemnější soupeř ze všech. Na derby se hlavně každý z nás těší a chce se v něm ukázat. Bojuje se jeden za druhého, proto se nám v těchto zápasech i takhle daří. Jen by to chtělo přenést i do jiných utkání.

Na zápas si našlo cestu více než pět stovek diváků. Souhlasíte, že se hraje před takovou návštěvou o mnoho líp než před stovkou přihlížejících?
To stoprocentně. Já mám vždycky radost, když po gólu slyším nějaký humbuk. Myslím si, že když budeme hrát tak, jako v sobotu proti Dvoru, tak nějaké fanoušky přilákáme i na jiné zápasy.

Jak už jsme si zvykli, divizní skupina C je i letos hodně vyrovnaná. O záchranu hraje spousta mužstev. Zahrají si tuhle soutěž oba podkrkonošští rivalové i v příští sezoně?
My určitě. A jestli Dvůr? No já doufám, že taky. Přece jen, kdo jiný nám za sezonu nechá všech šest bodů? (úsměv)