A náladu mu nezkazí, ani když ho v úterý v bílé stopě „porazí“ spoluhráč František Dřížďal. Přestože v tu chvíli na běžkách stojí podruhé v životě. „Ostatní jezdí na čas, já na vzdálenost,“ culí se.

Takže vám nevadí, když vás spoluhráči předjedou?
Nene, jdeme podle sporttesterů, tedy každý podle své tepové frekvence. Takže si jedu v klidu podle sebe.

Taky jezdíte, snad jako jediný v týmu, pouze klasiku, že?
To je taky pravda, že je to pomalejší. Ale já si to užiju, pěkně v přírodě. Je to náročný, ale motivující.

Občas kromě parťáků z týmu narazíte i na někoho z turistů. Jak tahle setkání vnímáte?
Občas někdo pozdraví, ale nevybavujeme se. Radši nechceme nikomu nic udělat (smích).

Vlastně přes kopec se připravuje Sparta, tedy i váš dobrý kama-rád Patrik Berger. Jak by dopadl souboj v bílé stopě?
Musím mu zavolat, jestli by si troufnul. To by pro mě nedopadlo špatně (úsměv).

O dovolené jste jezdil i na sjezdovkách, že? Tahle činnost vás baví víc?
Jojo, i když jsem se do toho dostával tedy dost dlouho. Ale byl jsem po hodně hodně letech a musím říct, že jezdit na sjezdov-kách mě vážně chytlo.

I proto jste se rozhodl pokračovat v zimních sportech i na sou-středění? Vloni jste namísto běžek chodil na spinning…
Bavili jsme se o tom i s kondičním trenérem Honzou Netscherem, že bych měl zkusit i běžky. Je to na posílení celého tělo. Párkrát spadneš, ale je to ok.

Priorita fotbalové Slavie? Najít „gólového“ útočníka

Dosavadní bilance fotbalové Slavie v zimní přestávce? 0:2. Jinými slovy: na místo kanonýra Necida a velmi ofenzivně laděného beka Krajčíka, kteří sešívaný dres už na jaře neobléknou, zatím nepřišla žádná nová posila.

Slavia chce přitom obhajovat titul, po podzimu vede tabulku. „Na našich cílech se důsledkem odchodů nic nemění,“ potvrdil na kondičním soustředění v Krkonoších kapitán Erich Brabec.

Prakticky každý trenér upřednostňuje, aby se už v této fázi tým připravoval kompletní, tedy i s novými tvářemi. „Přesto je velice pravděpodobné, že minimálně nový útočník přijde,“ prohlásil asistent slávistického trenéra Pavel Řehák. „Jaký typ forvarda chceme? Hlavně gólového,“ předešel případným spekulacím, nejasně se vyjádřil i k jménům, o kterých se v souvislosti se Slavií mluví.

Ovšem zároveň je nevyvrátil: „Ano, Fořta beru jako gólového, stejně jako Pekharta.“ Na „Krajčíkovo“ místo pravého obránce možná sešívaní ani náhradu shánět nebudou. „To až tak důležité není, hráče na tenhle post máme. Jestli je jím Dřížďal? Taky,“ prohodil Řehák.

Fotbalista, který byl dlouhodobě zraněný téměř rok, se už se Slavií ve Špindlerově Mlýně připravuje naplno. „I když fyzička přece jen zatím není ideální,“ řekl František Dřížďal.

„Pro nabírání kondice jsou běžky lepší než spinning, potvrdil mi to i náš kondiční trenér,“ řekl vzápětí – jako kdyby chtěl dokázat, že zimní přípravu opravdu nebere na lehkou váhu. A v první den soustředění se proto na běžky opravdu postavil. A věřte nebo ne, poprvé v životě?! „Je to tak. A zezačátku to bylo hrozný. Všechno jsem rval jen rukama, neměl jsem žádnej styl. Myslel jsem, že hned skončím,“ smál se druhý den.

To už jezdil výrazně lépe. Druhou neobvyklou premiéru ve Slavii tak měl za sebou – před příchodem do klubu nikdy neletěl letadlem… Nemusí ani vyslovovat přání, že další premiérou by měl být první mistrovský zápas v letošní sezoně, do kterého by zasáhl. „Dá se to možná brát tak, že po odchodu Mateje mám větší šanci, ale to se teprve uvidí,“ pokrčil skromný obránce rameny. Oba jsou typem ofenzivního beka. „Ale já nejsem přece jen až tak útočný a ani tak fotbalový,“ bránil se Dřížďal srovnání. Každopádně ze „slávistického zimního skóre“ 0:2 se může díky němu vlastně udělat 1:2.