Hitem fotbalového víkendu v podkrkonošském regionu bude nepochybně divizní derby mezi Dvorem Králové a Trutnovem. Zajímavá klání ale uvidí i jiné stadiony.

Divize C

Jelikož od čtvrtého do šestnáctého místa se letos v divizní skupině C hraje o záchranu, bude v tomto ohledu i okresní derby velice důležité. Dvoráci na rivala vyrukují s náskokem čtyř bodů a na svém hřišti o něj rozhodně nebudou chtít přijít. Trutnov ale přijede s vědomím výborné aktuální formy a pod Hankovým domem tak zítra od 17 hodin bude k vidění ostrá bitva.

Krajský přebor

Velmi důležité utkání před sebou mají fotbalisté úpické Sparty. Ti dnes ve 14 hodin nastoupí k duelu 22. kola nejvyšší krajské soutěže na půdě Chlumce nad Cidlinou. Oba celky v tabulce dělí pouhý jeden bod, a tak se dá tvrdit, že právě zde bude k vidění typický souboj „o šest bodů".

I. A třída

Ve vyrovnané krajské soutěži I. A třídy má všech sedm duelů 22. kola shodný začátek v 17.00. Oproti dvěma okresním rivalům ale Vrchlabí nastoupí až v neděli. Také zde půjde o bitvu tabulkových sousedů. V Dolní Branné totiž domácí vyzvou Nový Hradec Králové, přičemž oba soupeři mají na kontě 28 bodů. Ještě o tři více si hýčká nováček z Bílé Třemešné. Svěřenci trenéra Šturmy navíc před sebou mají velkou výzvu. „Na Dubině" totiž dnes vyzvou druhý tým tabulky z Třebechovic. Jelikož nováček soutěže na jaře ještě neprohrál, dá se očekávat vysoká návštěva, ale také pohledný fotbal.

Třetím do okresní party je rezerva Dvora Králové. Ta představí svoji mladou sestavu na hřišti Nového Města. Favoritem budou domácí.

I. B třída

Hráči Rudníku před týdnem inkasovali tvrdý direkt na hřišti Kopidlna (1:6), přesto se ve skupině o postup udrželi na čele. Z pozice lídra tak dnes v 17 hodin mohou přivítat rivala největšího. Na jejich hřiště totiž dorazí v tabulce druhé Hostinné a i zde se očekává skvělá návštěva.

Do hry o postup se pokusí vrátit rezerva Trutnova, která ve stejnou dobu na vlastním umělém trávníku přivítá Miletín. Snahou bude náprava zbytečné prohry z Jičína.
Ve skupině o záchranu budou dnes k vidění hned dvě okresní derby. V tom prvním vyzve Dolní Kalná soupeře z Mladých Buků. Žacléřský Baník pak bude spoléhat na domácí prostředí v utkání s Janskými Lázněmi. Také oba tyto zápasy mají shodný začátek v 17 hodin.