Shodné výsledky zaznamenali v sobotu dva největší kandidáti na okresní titul. Mladobučtí dokázali přehrát nevyzpytatelný celek Mostku, když výhru 3:0 řídil dvougólový kanonýr Pavel Ruml. Kocbeřská Jiskra je nadále pouhé dva body za lídrem, když si tentokrát poradila s týmem Strážného. V Dolní Branné favorit musel nejprve přežít šance soupeře.

Zajímavý výsledek se zrodil v utkání dvou nejslabších kolektivů přeboru. Bohuslavice v něm rozdrtily Lánov 8:2! Výkon kola předvedl rtyňský Jaroslav Jaroš, střelec čtyř branek.

Mladé Buky – Mostek 3:0 (1:0)

Fakta – branky: Ruml 2, Klossovski. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 2:5. ČK: 1:2 (Liška – Truhlář, J. Duchek). Diváci: 85. V prvním poločase měl lídr tabulky jasnou převahu, ale podařilo se mu vstřelit pouze jeden gól. Druhá část probíhala ve stejném duchu. Domácí soupeře přišpendlili před branku a jen se čekalo, kdy padnou další branky. Po pěkných akcích přidali ještě dvě a zaslouženě vyhráli. Kaňkou na zápase byly naprosto zbytečné tři červené karty.

Strážné – Kocbeře 0:3 (0:0)

Fakta – branky: Jarolím, L. Novák, Groh. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 0:1. Diváci: 80. V pohledném a zajímavém utkání zvítězil druhý tým tabulky o tři branky, ale výsledek je pro domácí s ohledem na nevyužité šance až příliš krutý. Strážné v první půli zahazovalo jednu šanci za druhou a krátce po pauze přišel trest. Hned v první minutě druhého dějství hosté z nepovedeného rohu vráceným míčem do vápna přišli k celkem lacinému vedení a stráženská nemohoucnost pokračovala zahazováním dalších jasných příležitostí. Střelou z velké dálky šla Jiskra do dvoubrankového vedení, a když D. Brádler přestřelil i prázdnou branku, dali hosté třetí gól z rychlého brejku. Kocbeřští si vítězstvím udrželi naděje na okresní titul a zároveň dali svému trenérovi Štěpařovi pěkný dárek k narozeninám.

Poříčí u Trut. – Vítězná 3:1 (2:0)

Fakta – branky: Machalík, S. Horák, vlastní (Čechovič) – Vojtíšek. Rozhodčí: Žák. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Úvod zápasu na horké půdě v Poříčí ovlivnil vytrvalý déšť a hra se přelévala z jedné strany na druhou. První šanci neproměnil domácí Ulrych, když po střetu brankáře s vlastním hráčem nedokázal překonat brankovou čáru a pravou tyč branky. První gól padl ve 33. minutě, který po pěkné kombinaci Poříčských dal Machalík. O sedm minut později se útok po levé straně opakoval a tentokrát jej zakončil dloubákem přes brankáře Horák. Druhý poločas začali lépe hosté a přitlačili soupeře před branku. Všechny jejich střely ale končily mimo. Domácí hrozili jen z brejků a po jednom z nich si srazil přihrávku Horáka do vlastní branky Čechovič. I přesto se Sokol nevzdal a po krásném ťukesu Adrleho s Vojtíškem druhý jmenovaný střelou pod břevno korigoval na konečných 3:1.

Staré Buky – Rtyně v Pod. 3:5 (1:3)

Fakta – branky: Tošovský, Mucudis ml., Makovský – Jaroš 4, Vasiljev. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Do zápasu nastoupili Sokolíci ve značně improvizované sestavě, kdy se do branky musel postavit hráč z pole a v obraně nastoupil po půl roce nestárnoucí Gabrle. Domácí se ujali vedení v 8. minutě po penaltě Tošovského. Na to začal trávník zkrápět déšť, což hosté kvitovali a ještě do pauzy dali tři góly. Kdyby Starobučtí v úvodu druhé půle proměnili své šance, musel by se jejich soupeř strachovat o výsledek. Místo toho ale Rtyně přidala dva góly do otevřené obrany a před koncem jen korigoval stav Makovský.

Vrchlabí B – Podhůří 1:1 (0:0), na penalty: 2:0

Fakta – branky: Renner – Študent. Rozhodčí: Žák. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (85. Vodseďálek). Diváci: 105. Vrchlabské derby nabídlo slušné návštěvě dramatickou podívanou, která přinesla překvapivou remízu. Domácí rezervu poslal do vedení ve 47. minutě Renner, po pěti minutách však hosté vyrovnali a nerozhodný stav vydržel do úplného konce utkání. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Vodseďálka po dvou žlutých kartách. V penaltovém rozstřelu Harta po týdnu znovu neuspěla.

Bílá Třemešná B – Janské Lázně 4:2 (2:2)

Fakta – branky: T. Otradovský, Jar. Jákl, Kött, Jan Jákl – Janíček 2 (oba z penalt). Rozhodčí: Beránek. ŽK: 3:4. Diváci: 80. V důležitém souboji o únik z barážové příčky zvítězila rezerva Bílé Třemešné zaslouženě 4:2. V prvním poločase šli hosté dvakrát do vedení, vždy po proměněné penaltě Janíčka. Pokaždé však Sokol dokázal srovnat. Po pauze poslal domácí do vedení Kött, a když z mnoha dalších šancí přidal Jan Jákl pojistku, bylo o vítězi rozhodnuto.

Bohuslavice – Lánov 8:2 (3:1)

Falta – branky: D. Mucudis 2, Efler 2, Škop, R. Kracík, Weiss, Kozák z pen. – Tošovský, Schmidt. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 0:2. Diváci: 40. Utkání dvou sestupujících týmů s ohledem na výsledek nebylo tak jednoznačné. Rozhodující v něm ale byla chuť bohuslavických fotbalistů, kteří dlouho nevyhráli. Při velkém náporu Lánova na začátku přišly šance domácích, které byly chladnokrevně proměněny, což rozhodlo o dalším průběhu duelu. Hosté na soupeře vlétli ve stejném stylu i po přestávce, gólman Nágl však držel Lánov ve hře. Pak už se ale předposlední celek tabulky vzpamatoval, začal proměňovat nabízející se příležitosti a rozhodl o vysokém vítězství.