Konečně se dočkali ve větším počtu také fanoušci okresních fotbalových celků. Zima sice ustupuje velmi pomalu a je otázkou, co přinesou další pro fotbal nepříznivé předpovědi počasí na víkend, ale Okresní fotbalový svaz Semily alespoň urychlil příchod jara tím, že oddílům poskytl azyl na umělé trávě v Nové Pace, kde se odehrála většina duelů 19. kola. V přeboru se na jaře perfektně chytla Bělá. Ta hrála již podruhé, znovu zvítězila a jako nováček je prakticky zachráněna. Tabulku zatím vede Mírová B, ale vše je zatím skutečně velmi otevřené.

Okresní přebor

Bělá – Kruh 3:1 (0:0)

Před pěknou diváckou kulisou byl první poločas vyrovnaný. Šance si vypracovala obě mužstva, ale brankové vyjádření tomu neodpovídalo. V Bělé si v průběhu druhého poločasu domácí postupně vypracovávali převahu, dokázali se prosadit i střelecky a zaslouženě si připsali tři body. Pozitivní je jistě i fakt, že rozhodčí Mikule nemusel ani jednou sahat do kapsy pro kartu.

Fakta – branky: Patz 2, Zaplatílek – Kužel. Rozhodčí: Mikule. Bez karet. Diváků: 120.

Lomnice B – Malá Skála 3:3 (0:1)

V prvním poločase byli na hřišti s umělým povrchem v Jičíně lepší hosté, ve druhém převzali iniciativu domácí. Závěrečná dělba bodů za šestigólovou přestřelku je nakonec spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Fakta – branky: Tolvaj, Houžvička, J. Ďoubalík – Daníček, Makula, Vepřek. Rozhodčí: Přikryl st. Bez karet. Diváků: 20. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Jičíně.

Studenec – Košťálov B 3:4 (2:2)

V úvodu byla aktivní obě mužstva, a tak byl už v desáté minutě stav 2:1. Navíc ještě do přestávky hráči Košťálova B vyrovnali. Ve druhé části měli domácí sice převahu, ale hosté podnikali nebezpečné brejky, které dokázali i proměnit. Na výsledku potom nic nezměnil ani závěrečný velký studenecký tlak.

Fakta – branky: J. Synek, L. Stránský, Povr – M. Janata 2, T. Tulach 2. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 2:3. Diváků: 20. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Roztoky – Libštát 2:2 (2:1)

Hosté se dostali v 10. minutě do vedení, ale domácí zvýšili úsilí a do přestávky se jim podařilo dvěma brankami výsledek otočit. Ve druhé části měli převahu, neproměnili několik šancí a hráči Libštátu je potrestali vyrovnávacím gólem.

Fakta – branky: Kupkár, Baytalon – Fiedler, Smolík. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 2:2.Diváků: 50. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Mírová B – Stružinec 1:1 (1:0)

V důležitém utkání dvou vedoucích mužstev byli v prvním poločase aktivnější domácí. Dokázali si vypracovat několik šancí, ale proměnili pouze jedinou. Po změně stran hosté hru vyrovnali a deset minut před koncem dokázali srovnat i skóre, čímž získali cenný bod. Šlágr kola tak vítěze nenašel a aspiranti na postup otevřeli šanci i pro ostatní kolektivy.

Fakta – branky: Tokan – Sehnoutek. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 0:1. Diváků: 30. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Železném Brodě.

Mříčná – Martinice 4:0 (1:0)

Domácí měli po celé utkání výraznou převahu. V prvním poločase ještě hosté drželi přijatelný výsledek, ve druhém už nestačili fyzicky a Mříčná toho využila k zaslouženě vysokému vítězství.

Fakta – branky: T. Holec, Onak, Machek, Kučera. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:2. Diváků: 30. Hráno na hřišti s umělým povrchem v N. Pace.

Horní Branná B – Vysoké n. J.

Odloženo na 17. dubna.

Okresní soutěž

První zápasy se odehrály v nejnižší soutěži. Ve šlágru kola přivítal Bozkov B Dolní Brannou. Dle postavení v tabulce se mělo jednat o poměrně vyrovnané utkání, ale domácí se vůči papírovým předpokladům vzbouřili. Do sítě soupeře, administrativně patřícího na Trutnovsko, nasázeli sedm branek přičemž inkasovali jedinou.

Kanonýrem kola se stal Dalibor Borůvka. Ten se představil v dresu A týmu Horek, hrál ovšem i za „béčko". V prvním případě se trefil třikrát, když jeho góly muselo skousnout Vysoké nad Jizerou B. Pětkrát pak skóroval do sítě Zálesní Lhoty. Celkem tak během úvodního hracího víkendu nasázel dvacetiletý střelec osm branek!

Benecko – Studenec B 1:0 (0:0)

Domácí měli v utkání drtivou převahu, ale v koncovce se jim dlouho nedařilo. Vypracovali si množství šancí, nastřelili tyč a břevno, ale brankově se prosadili až v 80. minutě. Hosté se za celý zápas nedostali k ohrožení domácí branky.

Fakta – branka: Peterka. Rozhodčí: Přikryl ml. ŽK: 0:2. Diváků: 20. Hráno na hřišti s umělým povrchem v N. Pace.

Poniklá – Tatobity 0:0

Na hráčích byla znát dlouhá zimní přestávka. V podprůměrném utkání se sice obě mužstva dokázala dostávat do slibných příležitostí, ale s jejich realizací byli hráči na štíru. A tak se zrodila nepopulární bezbranková remíza.

Fakta – rozhodčí: Liška. ŽK: 2:1. Diváků: 20. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Vysoké B – Horka A 2:4 (0:3)

V prvním poločase měli hosté převahu a vypracovali si tříbrankový náskok. Po změně stran se domácí zlepšili a podařilo se jim výsledek zkorigovat.

Fakta – branky: Koníř, Saska z pen. – Borůvka 3, Pavlas. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 3:1. Diváků: 10. Hráno na hřišti s umělým povrchem v N. Pace.

Zálesní Lhota – Horka B 2:5 (1:3)

Utkání bylo v poli vyrovnané, o překvapivé výhře hostů rozhodly individuální chyby domácích a střelecká pohotovost autora všech pěti branek Borůvky.

Fakta – branky: Jandura, Havlíček – Borůvka 5. Rozhodčí: Rolf. Bez karet. Diváků: 30. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Víchová B – Libštát B 2:0 (1:0)

Vyrovnaný duel se šancemi na obou stranách. Víchová B měla ale více štěstí při jejich zakončování, když do vedení šla ve 43. minutě a zisk tří bodů potvrdila pět minut před koncem.

Fakta – branky: Jech, Brejcha. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 0:1. ČK: 1:1. Diváků: 20. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Bozkov B – D. Branná 7:1 (3:0)

Jednoznačná záležitost domácího mužstva. To mělo po celé utkání výraznou převahu a jeho výrazné vítězství je zasloužené.

Fakta – branky: P. Špidlen 2, L. Picek, M. Picek, Coufal, Červený, Vrabec – M. Forbelský. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 1:1. Diváků: 40. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.

Nová Ves B – Rovensko B 0:1 (0:1)

Ve vyrovnaném zápase se hosté dostali v prvním poločase po chybě domácí obrany do vedení. Ve druhém domácí zvýšili úsilí, ale hráči Rovenska hubený náskok dokázali udržet.

Fakta – branka: Horký. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 3:1. Diváků: 10. Hráno na hřišti s umělým povrchem v Nové Pace.