Martine, Dvůr skončil po podzimní části na dvanácté příčce. Jste s podobným umístěním v týmu spokojeni?
Já osobně spokojen nejsem. Před začátkem sezony jsem si představoval, že se budeme pohybovat úplně někde jinde. Když ale vezmu v potaz hodně nevydařený vstup do sezony, pak musíme aktuální umístění brát. Byli jsme na tom i mnohem hůř a po nějakých sedmi, osmi kolech to s námi nevypadalo vůbec dobře.

Podzim u vás lze rozdělit na dvě poloviny. Po osmi kolech jste na svém kontě měli čtyři body, ve zbylých sedmi jste jich posbírali patnáct! Čím si ten posun vysvětlujete?
Jak už jsem říkal, start se nám hodně nepovedl. Přišli noví hráči a ze začátku se nám nedařilo. Po utkání s Trutnovem došlo ke změně trenéra a týmu to prospělo. Kabina se semkla, všichni začali bojovat, táhnout za jeden provaz, a výsledky se dostavily.

Vy sám jste v zápasech patřil k tahounům mužstva. Jak vnímáte svoji roli u týmu?
U mě hraje v první řadě hlavní roli zdraví. Od toho se odvíjí i moje výkonnost. Uvědomuji si, že už nejsem nejmladší, přesto se snažím mužstvu odevzdávat maximum a předávat určité zkušenosti. Nehraji na svoji vlastní bilanci, ale chci být prospěšný celému týmu.

Začalo se vám dařit po výměně trenéra, jež bývá tradičním důsledkem špatných výsledků. Věřil jste, že bude příchod kouče Ujce tím správným impulsem?
V tomto směru jsem si byl jist, že se ten impuls dostaví. Věřil jsem ve schopnosti tohoto mužstva. My víme, že se nám sešel silný tým, jen asi byla potřeba něco změnit.

Ač jste v tabulce před zimní přestávkou opustili sestupové příčky, bude jaro hodně náročné. Na čem bude třeba nejvíc zapracovat?
Měli bychom hlavně při venkovních zápasech hrát odvážněji. Jinak si myslím, že pokud bude tým šlapat tak, jako ve druhé polovině podzimu, a potáhne za jeden provaz, pak nemám obavy o to, že bychom se neměli zachránit. Ke každému utkání ale musíme přistupovat stejně, nesmí se stát, aby náš výkon vypadal třeba jako při prohraném derby s Trutnovem.