Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem TIP liga znovu startuje! Dnes na stránce najdete soutěžní kupon pro první kolo oblíbené hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Podzimní část čítá 13 kol, začíná o víkendu 19. a 20. srpna a končí 11. a 12. listopadu.

Celkový vítěz získá sud piva z plzeňského pivovaru a tekutý mok čeká i na šampiony jednotlivých kol.

JAK TIPOVAT

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete od pondělí do středy na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Krkonošský deník, Bulharská 140, 541 01 Trutnov, nebo do sběrných schránek Tip ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Tip liga“.

2. Na internetu na webových stránkách www.denik.cz/tipliga. (vyhledejte váš Deník a tipujte, ale až od druhého kola). Uzávěrka pro tipování na webu je v pátek v 16 hodin.

První hlasování pouze na kuponu, abychom Vás mohli do soutěže zaregistrovat a přidělit startovní číslo! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N. Dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje, jimiž jsou jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailová adresa. Zároveň odpoví, zda je, nebo se chce stát předplatitelem Deníku.

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu nový hráč zjistí své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

BODOVÁNÍ

Kupon obsahuje 10 fotbalových zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč dále vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Odečítání bodů zajišťuje, že se do hry můžete zapojit i v jejím průběhu a stále máte šanci na celkové vítězství a tedy hlavní výhru. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, nedostanou za něj hráči žádný bod.

BONUSOVÉ BODY

A pozor! Dva bonusové body získá každý hráč, který spolu s tipy odevzdá i speciální číselný kód otištěný na kuponu v novinách. Tento kód mohou vložit do tiketu i hráči na webu.

Více informací čtěte ve svém Deníku, kompletní pravidla pak najdete na webu www.denik.cz/tipliga.

UZÁVĚRKA KOLA

Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je pátek v 16 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.

!!! Novinka se jmenuje Soutěž týmů !!!

Tak co, jdete do toho? Od tohoto podzimu zavádíme prvotní verzi týmové soutěže Fotbalové TIP ligy! O co v ní půjde? Jistě spousta z vás, vážení čtenáři, hraje TIP ligu spolu se svými kamarády či známými, nebo rovnou s rodinnými příslušníky. Teď budete mít možnost hrát nejen za sebe, ale také šanci vytvořit společný tým. Jeden tým utvoří tři hráči. Ti, kteří se chtějí do této soutěže zapojit, musí v kolonce Hraji za tým, vyplnit název svého týmu. Příklad: bude hrát pan Novák, paní Nováková a pan Novotný, tak všichni budou mít na kuponu název týmu třeba NOVÁČCI 2017. Také platí, že hráč nemůže figurovat současně ve více týmech. Pouze v jednom! Účelem týmové soutěže je, abyste se pobavili a měli další šanci, jak vyhrát nějakou cenu. Že jste už první kupon odevzdali? Vůbec nevadí! Hlásit složení týmu můžete od kola druhého, případně i telefonicky na číslo sportovního redaktora (724 717 854). 

Sběrná místa podzimní TIP ligy:

Redakce Krkonošského deníku, ulice Bulharská 140, Trutnov

Fortuna, ulice Spojenecká 234, Trutnov

Fortuna, ulice Havlíčkova 25, Dvůr Králové n. L.

Motorest Na Kovárně, Dolní Branná 182

Prodejna piva Tambor „Na Bráně“, Dvůr Králové n. L.

CA TOMA, ulice dr. Hejny 133, Úpice

Na Špeku Czech restaurant, Pražská 1544, Vrchlabí

Hospůdka na hřišti, ulice Valteřická, Vrchlabí