Šťastné vedení, sporné vyrovnání - bod z Nové Paky

Dvůr Králové - Fotbalisté Dvora Králové nad Labem remizovali ve svém úvodním zápase divizní sezony na hřišti Nové Paky 1:1.

9.8.2009

Ilustrační foto - fotbalFoto: Jan Bartoš

Divizní fotbalisté z Podkrkonoší dopadli ve své premiéře lépe než loni. Z půdy nováčka v Nové Pace si přivezli bod za zaslouženou remízu 1:1.

Do vedení šel Dvůr po centru kapitána Ježka, jehož oblouček skončil v síti. Domácí v utkání hraném bez šancí vyrovnali v 79. minutě gólem, při němž by dotázaní nejvěrnější fandové Dvora přísahali, že padl z ofsajdu.

V každém případě se jedná o ztrátu dvou bodů, poněvadž soupeř rozhodně zaostal za očekáváním. Dvoráci ovšem dopředu moc nebezpečný nebyli, což však lze omluvit absencí hned tří zraněných útočníků – Klazara, Otradovského a Juríka.

Nová Paka – Dvůr Králové 1:1 (0:0)

První poločas přítomné návštěvě mnoho zajímavých okamžiků nenabídl.

Hrálo se převážně ve středu pole a kdybychom se chtěli zamyslet nad největší šancí před jednou z branek, šlo by o těžký úkol. Gólové parametry snesla snad jen hlavička Rejla, která skončila nad domácí bránou, Tomek se nezapotil vůbec.

I ve druhé půli spěl zápas k bezbrankové remíze a zdálo se, že gól snad ani přijít nemůže. Dvůr měl ale už více ze hry a dvorští fandové, jichž se v Jírových sadech sešel pěkný počet, věřili, že by nějaká šance přijít mohla. Nestalo se, přesto šel Dvůr do vedení.

V 67. minutě zatáhl míč po levé straně bek Ježek, odcentroval a přetažený oblouček skončil k radosti hostů a překvapení gólmana u zadní tyče – 0:1. Vyhrát úvodní duel nového ročníku? To už ve Dvoře dlouho nezažili! A zajít chuť si museli nechat hosté i tentokrát. Přišla totiž minuta 78. V ní naskočil do hry střídající Tyčka, pobyl na hřišti sotva minutu a už se společně s domácími příznivci mohl radovat z vyrovnání. Využil totiž nečekaného nákopu z novopacké poloviny, při němž vyběhl z branky Tomek a ten hlavičkový souboj prohrál. Míč se pak dokutálel do branky a na jeho cestě už jej nestihl doběhnout vracející se Rejl – 1:1.

I po vyrovnání se Dvoráci snažili vrátit vedení na svoji stranu, v poslední minutě ještě vybojovali rohový kop. Ale nečekaně k němu nedošlo, když sudí odpískal konec .

Zápas tak skončil remízou 1:1, kterou by asi Dvoráci před ukáním brali. Vždyť v Nové Pace fotbal hrát prostě neumí a v minulých letech tu přípravné duely pravidelně prohrávali. Tentokrát ale domácím chyběl potrestaný špílmachr Král a jeho absence se na hře Nové Paky hodně podepsala. Hosté toho měli využít, leč nestalo se, a tak musí vzít za vděk alespoň remíze. S přihlédnutím na fakt, že si svěřenci Miloše Dvořáka nedokázali vytvořit trvalejší tlak a ani šance, je remíza zasloužená.

Domácí premiéra čeká Dvoráky v neděli od 17 hodin pod Hankovým domem. Soupeřem jim bude tentokrát staronový nováček, Dobrovice.

Fakta – branky: 78. Mička – 67. Ježek. Rozhodčí: Kříž (Kunratice u Frýdlantu). ŽK: 3:2. Diváci: 505. Poločas: 0:0. 1.
FK Nová Paka: Balatka – Mačí, Čokina, Ptáček, Musil (78. Mička) – Jisl, Jelínek, Kout (70. Pavlidis), Keszeg (58. Rozsévač) – Bažík, Banda.
TJ Dvůr Králové nad Labem:
Tomek – Kruliš, Novák, Rejl, Vít – Řežábek (90. Bělina), Holub, Urban, Ježek, – Míl (67. Klazar), Slezák.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vyrovnané utkání mělo všechny známky prvního mistrovského utkání, kdy oba mančafty hrály opatrně, co se týká ofenzivy. Spíše se zaměřily na defenzivu, vůbec Nová Paka, která byla dost zatažená. Myslím si, že v držení míče jsme na tom byli lépe, měli jsme asi dvě tři gólové situace. O obou brankách se dá říct, že padly velice šťastně.“

TOMÁŠ OTRADOVSKÝ

9.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Pomocný stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POMOCNÝ STAVEBNÍ DĚLNÍK - pomocné stavební práce, místo výkonu práce: okres Trutnov. Pracoviště: Kalin, spol. s r.o.- kontakt, Nový svět, č.p. 331, 542 24 Svoboda nad Úpou. Informace: Kalyn, +420 608 849 648. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč Hlavní účetní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚČETNÍ - ekonomické vzdělání - účetnictví příspěvkových organizací, mzdové účetnictví, práce s PC, praxe cca 10 let, jedná se o práci ve školství, Benefity: stravenky, Kontakt: osobně, e-mailem nebo telefonicky, práce vhodná pro OZP i zdravotně znevýhodněné. Pracoviště: Základní umělecká škola trutnov, Krakonošovo náměstí, č.p. 73, 541 01 Trutnov 1. Informace: Blanka Matysková, +420 737 814 622. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 13 500 Kč Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ČÍŠNÍK - SERVÍRKA - vyuč. i nevyučen s praxí 5 let, hovorově NJ nebo AJ, vhodné pro OZP, slušné vystupování, prac. doba dle dohody, práce o sobotách, nedělích i svátcích, provoz nerovnoměrný dle sezóny, mzdové podmínky dle doložené kvalifikace a praxe a osobního ohodnocení. Pracoviště: Penzion prom spol. s r.o. - pracoviště, Pietteho nám., č.p. 27, 542 24 Svoboda nad Úpou. Informace: Miroslav Procházka, +420 777 871 180. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: STAVEBNÍ DĚLNÍK - možno i se základním vzděláním, nutná praxe min. 3 roky v oboru, schopnost práce ve výškách ( zdravotní způsobilost), občanská bezúhonnost, ŘP skupiny B, znalost ukrajinštiny a moldavštiny výhodou, práce po celé ČR se zajištěným ubytováním.. Pracoviště: Consulting investment service - czech republic, s.r.o., Heydukova, č.p. 1088, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jiří Burda, +420 775 443 260.

Východočeské derby basketbalistek skončilo výhrou hradeckých "lvic".
10

Trutnovská tvrz padla. Lvice rozhodly drtivým nástupem

Vrchlabští hokejisté na vlastním ledě ve šlágru 24. kola II. ligy porazili Sokolov těsně 1:0.
10

Lubina se loučil výhrou, ve Vrchlabí rozhodla jediná trefa Vašíčka. Trutnov padl

Hokejisté zabrali naplno, doma vyhrál Dvůr i Trutnov

Trutnov - Konečně vydařená středa! Hokejisté ve druhé lize bodovali na domácích hřištích naplno. Trutnovští zaskočili favorizovaný Jablonec čtyřgolovou smrští ve druhé třetině. Dvorští trpělivou hrou přehrávali Nymburk celý zápas. Vrchlabští měli v dnešním 23. kole volno.

Basketbalistky Trutnova ovládly zápas v Ostravě a dotáhly se na čtvrté KP Brno

Trutnov - Čtvrté vítězství v řadě dosáhly basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Ve středečním dohrávaném utkání 10. kola ŽBL jednoznačně zvítězily v Ostravě o 24 bodů 84:60. V ligové tabulce se dotáhly na čtvrté KP Brno s bilancí 6 vítězství, 3 porážky! V neděli v 17.00 se hraje v Trutnově východočeské derby s Hradcem Králové a jeho součástí bude předvánoční charitativní akce.

Šikovní sportovci. Známí i neznámí „obojživelníci"

Trutnov - Kdo by neznal příběhy Ester Ledecké nebo Martiny Sáblíkové? Jejich sportovní „obojživelnictví" překvapuje celý svět. Deník ovšem našel další české univerzály. Jejich nadšení stojí za pozornost.

-

Trutnovské béčko spláchlo desítkou Hronov

Trutnov - Desítka padla v nedělním 16. kole krajské hokejové ligy na ledě trutnovského béčka. Domácí rozstříleli nevyzpytatelný Hronov 10:3.