Když se podíváte na jeho gólové statistiky za poslední čtyři sezony, zjistíte, že vždy atakuje dvacetibrankovou metu. Před dvěma roky v Chomutově dokonce stihl nastřílet gólů třicet, loni v Kometě Brně se zastavil na čísle dvacet tři. A takový hráč teď bude hrát hokej za Vrchlabí! Řeč je o Milanu Kostourkovi, od pondělí nové posile výběru trenéra Jeřábka.

„Vím, co se ode mě očekává, chtěl bych to naplnit, ale také to nechci nijak zakřiknout,“ uvědomuje si šestadvacetiletý útočník svou pozici, v jaké přichází na angažmá pod Krkonoše. „Říkat dopředu nic nebude, protože pak se to může obrátit proti vám,“ dodal a nad otázkou „Kolik gólů si myslí, že ve Vrchlabí nastřílí?“ se jen tak lehce usmál.

V jedné věci má však odchovanec jihočeského hokeje jasno už teď. Na východ Čech šel za kvalitou. „Vím, že ve Vrchlabí není žádný špatný tým. Je to jeden z ambiciózních klubů v první lize a doufám, že se potvrdí i v této sezoně a já budu platným hráčem týmu,“ poznamenal Milan Kostourek. Z loňských soubojů, kdy na led vstupoval jako soupeř v dresu brněnské Komety, mu nejvíce v paměti utkvělo listopadové střetnutí ve vyprodané hale Rondo.

„Vedli jsme 3:0, ale ve třetí třetině jsme to nějak pustili,“ vzpomínal na nečekaný obrat ve skóre. Před sedmi tisíci diváky se tehdy horalé radovali z překvapivého vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Ze současného vrchlabského kádru se Milan Kostourek na svých hokejových štacích potkal s Romanem Chatrnúchem v Chomutově. „Spoustu dalších kluků znám od vidění.“

Do letní přípravy horalů se šestadvacetiletý hráč poprvé v kariéře zapojil z individuálního plánu. „Fyzicky se cítím dobře. Chodil jsem na spinnig, do posilovny, občas jsme si šel zaběhat, hrál jsem fotbal. Připravený bych měl být dobře,“ povídala krkonošská posila. „Každý přípravu snáší jinak. Já jsem tu svoji letošní takhle absolvoval poprvé a až v sezoně vám řeknu, jestli to bylo dobrý nebo špatný,“ doplnil hokejista, který si před nástupem do

Vrchlabí několik červencových dnů zpříjemnil s přítelkyní pobytem v Turecku a různě na chatách. O cílech se s vedením klubu Milan Kostourek zatím ještě nebavil, ale on sám osobně si klade vysoké. „Kdybychom si zahráli finále, nebylo by to špatný,“ řekl s úsměvem hráč, který si na srdce klade také především to, aby se hokejem bavili lidé.

ŽIVOTOPIS M. K.

Odchovanec jihočeského hokeje Milan Kostourek začínal v Českých Budějovicích, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Protože prokazoval střelecké schopnosti na vysoké úrovni, dostal už v necelých 18-ti letech v sezoně 2000/2001 šanci v nejvyšší soutěži, kde odehrál jediné utkání. V dospělé kategorii poté vystřídal dresy Tábora a Jindřichova Hradce.

Jeho první angažmá mimo oblast proslulou rybníkářstvím ho v sezoně 2003/2004 poprvé zavedlo do Chomutova. První gól v bílomodrém dresu zaznamenal Milan Kostourek 8. října 2003 na ledě Komety Brno. Hráč i vedení si hostování pochvalovali. Na konec sezony přesunul zpět do Českých Budějovic.

V následujícím ročníku podepsal smlouvu v ambiciózní Mladé Boleslavi, která mu však nebyla místem zaslíbeným. Možností ukázat, co v něm je, dostával pomalu a dokonce jej trenéři odeslali na výpomoc do druholigových Benátek nad Jizerou.

Období hokejové kariéry od roku 2005 do roku 2008 spojil se svým druhým působením v Chomutově. Tři sezony tam patřil k nejlepším útočníkům prvoligové soutěže. Paradoxně třetí sezona, jeho nejlepší, kdy vyhrál kanadské bodování základní části, se stala Kostourkovou poslední na severu Čech. Po prohraném finále odnesl hromadnou čistku i on. Není také tajemství, že si nepadl do oka s novým koučem Pešoutem.

A tak před sezonou 2008/09 naopak zamířil za svým trenérským oblíbencem Vladimírem Kýhosem do Komety Brno. Opět patřil k nejproduktivnějším hráčům týmů, avšak ani to mu po postupu klubu do extraligy nezajistilo angažmá na příští sezonu v nejvyšší soutěži. K tomu se však chce Milan Kostourek odrazit z Vrchlabí…